התוכניות הגדולות של אפל להיכנס לתחום הרכב קורם עור וגידים. המפתח סטיבן ת'ורן סמית הצליח להניח את ידו על אמולטור המדמה את מסך שיושתל בתוך המכונית בשימוש של סביבת ה-iOS 7.

בסרטון מציג סטיבן כיצד המפות של אפל יופעלו וייראו כאינטגרציה בתוך מסך המכונית כאשר המפות מוצגות לכל רוחב המסך. ישנם כפתורי שליטה בחלק העליון המספקים גישה מהירה למקומות מועדפים, חיפוש, היסטוריית ניווט, מידע של עומסי התנועה ועוד, ואילו בלחיצה על החלק התחתון ניתן לגשת ליישומים נוספים.

כדי למנוע מצב של סיכון הנהג, החיפוש של מקום במפה מתבצע על ידי הנחיה קולית או לחילופין דרך מכשיר האייפון שברשות המשתמש, כך מציג סטיבן גם בסרטון. באופן מעניין, גם כפתור הבית של האייפון נמצא כחלק מהממשק, ובדומה לשימוש המקורי שלו הוא מאפשר לנווט בין היישומים שנסגרו לאחרונה או חזרה למסך הראשי. כרגע מדובר בגרסה מאוד ראשונית, וחסרים יישומים נוספים כמו חיוג וקבלת שיחות, מוזיקה, הודעות ועוד. יחד עם זאת הודלף סרטון נוסף המבוסס על גרסת ה-iOS 7.1, זאת בניגוד לגרסת ה-iOS 7.0.3 שבו השתמש סטיבן (בהמשך) שם רואים שינויים רבים במיוחד בממשק המשתמש.

וידאו: iOS 7.1 ברכב

בגרסת הבטא האחרונה של iOS 7.1, מפתחים מצאו רמזים על הטמעה של העוזרת הוירטואלית Siri כאשר המשתמש יוכל לנווט באמצעות המפות של אפל, לשמוע הודעות, מיילים או להקריא אותן וכן תזכורות (אם כי רק בשפות הנתמכות), להאזין תכני מדיה ועוד, כשהכל נעשה באמצעות השליטה הקולית של Siri.

אפל עדיין לא חשפה מתי ומי היצרניות שהיא מתכננת לשתף עימם פעולה, כך שהכל עוד פתוח, במיוחד כאשר גוגל כבר מתקדמת בצעדי ענק גם כן.

וידאו: iOS 7.0.3 ברכב

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=M5OZMu5u0yU