מחבר ה-Chromecast Ultra עם תמיכה ב-4K

השמועות היו מדוייקות להפליא ובאירוע של גוגל (Google) שנערך אמש הוכרז בנוסף גם דגם חדש של מזרים המדיה מתוצרתה. Chromecast Ultra (כרומקאסט אולטרה) המביא עימו תמיכה בהזרמת תכני 4K ויוצע למכירה ב-69 דולר.

גוגל ציינה באירוע שמעל ל-30 מליון מזרימי Chromecast נמכרו עוד כה ועתה החברה משיקה את דגם חדש עם תמיכה בהזרמת תכנים באבחנה של עד 4K עם תמיכה ב-HDR (טווח צבע דינמאי גבוה) ובתקן Dolby Vision לאיכות סאונד גבוהה.

כפי שנחשף מהתמונות שעלו לפני האירוע, ה-Chromecast Ultra נשאר בעל עיצוב הדיסקית השטוחה וכבל אלסטי קצר עם חיבור HDMI, אשר מאפשרים 'להחביא' את המחבר מאחורי הטלוויזיה. את הסמליל של Chrome מחליפה האות G מהלוגו של גוגל.

המפרט הטכני של מחבר שודרג ובאירוע צויין כי הוא "מהיר פי 1.8 בהשוואה לדגם הנוכחי". על-מנת לאפשר הזרמת תכנים באבחנה אולטרא גבוהה על-גבי רשת אלחוטית,החברה "שיפרה את קליטת ה-WiFi באופן משמעותי" והשנאי אף כולל כניסה לחיבור רשת (Ethernet).

מעבר לתכנים באבחנה אולטרא גבוהה אותה יציעו שותפים באירוע צויין כי לקראת סוף השנה חנות ה-Google Play Movies תתחיל להציע תכנים באבחנה של 4K. המחבר החדש זמין להזמנה מוקדמת במחיר של 69 דולר בחנות המקוונת של גוגל ויושק בנומבר הקרוב.

זהו ה-Chromecast Ultra

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.