מיני-דיסק, דיסק זעיר בתוך קופסאת פלסטיק.

ל'מיני-דיסק' (Mini Disc), המדיה הפיזית שהייתה אמורה להחליף את התקליטור או ה-'קומפקט דיסק', לא היו חיים קלים – הדיסק הקטנטן מעולם לא הצליח לשלהב את ההמונים. עכשיו, 20 שנה לאחר שהוצג לעולם, סוני מפסיקה את ייצורו.

מיני-דיסק, דיסק זעיר בתוך קופסאת פלסטיק.

הפורמט שמעולם לא המריא
המיני-דיסק, למרות יתרונותיו לעומת התקליטור הרגיל, לא הצליח לתפוס אף פעם נתח שוק של ממש. למעשה, כבר מהרגע הראשון, כאשר הוצג לעולם ב-1992, הוא לא חדר באמת לשוק מחוץ ליפן. רוב הלקוחות לא הבינו מדוע עליהם להחליף את נגני הקומפקט דיסק שלהם ואת אוסף המוזיקה הקיים לטובת פורמט קטן יותר שיתרונותיו לא היו ברורים. אם לא די בכך, בהמשך חייו של הדיסק הקטנטן, הלקוחות החלו לנטוש את המדיה הפיזית לטובת אוספים דיגיטליים של מוזיקה בפורמט MP3, פורמט דחיסה אשר הפך פופלארי בעקבות המקום המועט אותו תפסו כעת קבצי המוזיקה. יחד עם הפורמט הזה צצו נגני המדיה הניידים, או כפי שהם נקראו בארץ 'נגני MP3' כמו ה-Rio וה-iPod, ולמעשה חרצו את גורלו של נגן המיני דיסק.

בעוד כחודש, תייצר סוני את נגן המיני-דיסק האחרון ובכך לאחר 21 שנים יגיע לתומו עידן המיני-דיסק, פורמט שהיה היורש של הקומפקט דיסק ונועד להציע יכולות דומות כמו קיבולת בנפח של 80 דקות לצד חידושים כמו היכולות לכתיבה רב פעמית.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.