הדור השישי למעבדים השולחניים של אינטל המבוססים על ארכיטקטורת Skylake מספקים ביצועים טובים יותר בהשוואה לדור החמישי מבוססי Broadwell, אולם מספר חודשים לאחר השקתם התגלה באג אשר יכול לגרום למעבד להיתקע בזמן עבודה.

הבאג נמצא על ידי קהילת מתמטיקאים בפורום אינטל מוקדם יותר החודש, זאת כאשר בוצעו בדיקות העמסה באמצעות תוכנת Prime95 המוכרת לעובדים בתחום ומתרחש בזמן שימוש באלגוריתם Fast Fourier (או “התמרת פורייה מהירה”) באופן מאסיבי. כך המעבד קופא (Freez) וגורם למחשב להיתקע, כאשר הפתרון היחיד הוא לכבות ולהפעיל מחדש.

“אינטל זיהתה בעיה שעלולה להשפיע על משפחת מעבדי הדור השישי”, נמסר מדובר החברה. “בעיה זו מתרחשת רק בתנאי עומס עבודה מסוימים ומורכבים, כמו בעת הפעלת יישומים כדוגמת Prime95. במקרים אלה, המעבד עלול להיתקע או התנהגות לא צפויה אחרת.”

אם זה נשמע לכם מורכב מידי אז זה באמת כזה, כי רוב המשתמשים כנראה לא יצליחו לגרום לבאג להופיע, אולם הוא כן יכול להשפיע על שאר התעשייה המשתמשת בחישובים מעט יותר מורכבים מאשר גלישה באינטרנט או שימוש ביתי סטנדרטי. אבל יתרה מכך, יש גם בשורות משמחות  – אינטל אמרה כי התיקון יכול להתבצע בעדכון BIOS, אם כי לא פעולה שהמשתמש הפשוט לרוב עושה, ובנוסף, תיקונו גם תלוי לא רק באינטל אלא גם ביצרניות החומרה השונות אשר מייצרות את לוחות האם, דבר הדורש מהם לשחרר עדכון ייעודי לדגם הלוח שנרכש..

בעוד הפעם מדובר בפתרון קל יחסית, בעיה קודמת שהתגלתה בארכיטקטורת Sandy Bridge אילצה את החברה לבצע Recall ללוחות האם השונים, בעיה שמקורה הייתה בערכת השבבים H67 ו-P67 (שם קוד Cougar Point), אשר גרמה להאטת מהירות העבודה של התקנים המחוברים בחיבור SATA.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.