סדרת מכשירי Z של סמסונג (Samsung), הכוללת בין היתר את Samsung Z3 ו-Samsung Z2, זוכה כעת לדגם חדש המצטרף למשפחה: Samsung Z4 אשר מיועד לשוק הכניסה, ופועל על מערכת ההפעלה הקניינית של סמסונג, Tizen OS.

מערכת הטיזן מגיעה בגרסת 3.0 ועימה תכונות אשר הופכות את המכשיר לידידותי ופשוט לשימוש. כך, לדוגמה, ניתן להגדיר הפעלה של פעולות שונות במכשיר בעזרת מחווות מוגדרות מראש, ובנוסף קיים מנהל חכם בשם Power Planner אשר מציג את מצב הסוללה ומציע דרכים שונות על מנת לייעל בצריכתה זאת בהתאם לשימוש היומיומי.

סמסונג לא רואה עדיין את טיזן כמתחרה אמיתית בשוק הטלפונים, כך ש-Samsung Z4 מיועד לשוק הכניסה, זאת בהתאם למפרט הבסיסי. גודלו של המסך 4.5 אינץ' אינץ' בלבד וברזולוציית 800×480. פרט לכך הוא רץ על גבי שבב שזהותו טרם נחשפה, אך נאמר כי יהיה מרובע ליבות במהירות 1.5 ג'יגה-הרץ, ונפח הזיכרון יהיה 1 ג'יגה-בייט עבודה (RAM) בעוד נפח האחסון המובנה טרם צוין גם כן. סוללתו של ה-Z4 תגיע בנפח 2,050 מיליאמפר/שעה, הוא יתמוך בקישוריות דור 4 ויאפשר שילוב של כרטיס סים כפול.

בהיבט הצילום סמסונג הכניסה למכשיר חיישן אחורי עם 5 מגה-פיקסל ומפתח צמצם f/2.2 לצד תאורת הבזק בגוון כפול, ובקדמתו קיים חיישן זהה. פרט לכך נוספו מספר שירותים לשיפור חווית הצילום וביניהם צילום בעזרת מחוות יד, צילומי סלפי משודרגים בעזרת מזהה פנים ומצב לצילום במקביל עם שתי החיישנים ויצירת סרטון המציג את זוג הזוויות יחדיו.

מכירתו של Samsung Z4 תיפתח בהודו ומשם הוא צפוי להתרחב לשווקים נוספים. פרטים נוספים על המכשיר, כמו גם מחירו, צפויים להיחשף בכנס למפתחי טייזן שייתרחש ב-16-17 למאי בעיר סן-פרנסיסקו.

 • ‫אביאסף פנש‬‎

  כי כתוב שהמערכת עדיין לא בשלה בשביל להיכנס לשוק הפלאפונים, אז להוציא את גלקסי 8 איתו זה יהיה ביזיון למכשיר דגל שלהם. כרגע המכשיר הוא בשביל לבדוק את המערכת בעיני המשתמשים, לא בשביל שימוש בתור פלאפון

 • אור

  חחח זה זה אמיתי? עיצוב זהה לגלאקסי 2 העתיק וגם המפרט כמעט זהה 1 גיגה ראם? מצלמה 5 מגה פיקסל? ואת הנפח האחסון הם בכלל מתביישים לרשום! מי יקנה את זה?
  יש את הסמסונג J3 PRO עולה גרושים והרבה יותר טוב
  מה יהיה המכשיר שלהם הבא סמסונג 411?

 • iphone1000

  מפרט נוראי ביותר

 • DagzahavDX

  עם סמסונג רוצה שטיזן תצליח שפשוט תהפוך אותה למאה אחוז העתק של טאצ׳וויז. אנשים יאהבו את זה.

  • LineOS for exynos!

   בגרסה של גלקסי 8.. עם שיפורים נוספים.
   ממש אהבתי את הממשק החדש!
   צריך לשים את שתי המערכות על גלקסי 8..

 • עמרי

  העיצוב מזכיר לי את ה Galaxy S2

  • DagzahavDX

   גם המפרט…

   • itamar4444

    לחשוב שתוך 6 שנים המפרט של מכשיר דגל מהשורה הראשונה הופך לביזיון אפילו לשוק הכי נמוך

    • Or

     מה לעשות הטכנולוגיה מתקדמת ומתפתחת עוד 5 שנים המפרט של מכשירי הדגל של היום יהיה מפרט של מכשירי ביניים

     • ‫אוריה גאון‬‎

      שוק נמוך במקרה הטוב…