לפני פחות משנה הכריזה חברת סמסונג (Samsung) על Samsung Z1, שפועל על מערכת ההפעלה טיזן (Tizen), ומתברר שהמכשיר נחשב להצלחה גדולה במיוחד בהודו עם מיליון יחידות שנמכרו בתוך כחצי שנה במדינה. כעת היא מכריזה על יורש חדש ומשודרג, תחת השם Z3 (כן, היא דילגה על ה-Z2 כדי להמחיש את ההבדל).

Samsung Z3 ירוץ על גרסה חדשה (2.3) של Tizen OS, שאמורה להיות קלה במיוחד ומותאמת למכשיר בעל מפרט צנוע. בין היתר היא כוללת מצב של אולטרה-חיסכון בסוללה, כפי שנראה במכשיר גלקסי שונים ומסוגל לגרום לאפליקציות לחסוך עד 50 אחוז מביצועי הסוללה שלהן (רק לא לדפדפן).

מכיוון שהמכשיר מיועד לשוק הכניסה, הוא מכיל מפרט יחסית צנוע שמזכיר מעט את זה של Galaxy S3 מלפני שלוש שנים, אבל יש בו בכל זאת מעט שדרוגים. כמו למשל מסך Super AMOLED בגודל 5 אינץ' ברזולוציית 720p, מערכת על שבב Spreadtrum עם מעבד מרובע ליבות 1.3 ג'יגה-הרץ, זיכרון פנימי בנפח 1 ג'יגה-בייט של RAM, נפח אחסון של 8 ג'יגה-בייט עם חריץ הרחבה של עד 128 ג'יגה-בייט, חריץ סים כפול, סוללה בהספק 2,600 מיליאמפר-שעה, קישוריות דור 3 (בלבד) ומנוי ל-Mix Radio שמאפשר האזנה בחינם ליותר מ-30 מיליון שירים. בנוסף הוא מכיל מצלמת סלפי 5 מגה-פיקסל עם זווית צילום של 120 מעלות, ומצלמה אחורית של 8 מגה פיקסל.

ה-Z3 יהיה זמין בהודו החל מה-21 באוקטובר בצבעי שחור, זהב ולבן תמורת מחיר די זעום של 130 דולר בלבד.