אחת המלחמות הקשות והמתוקשרות ביותר שידע העולם הטכנולוגי מגיעה לקיצה: ענקית הטכנולוגיה מדרום קוריאה, חברת סמסוסנג, הורשעה ע"י בית המשפט המחוזי בארה"ב וחוייבה לשלם לאפל סכום עתק של 940 מיליון דולר בגין הפרת הפטנטים.

 זמן רב (כשנתיים) לקח לבית המשפט להכריע בסוגיית הפטנטים שכללה מספר סיבובים ומפחי נפש כבדים מצד שתי החברות, אך ניתן לומר כי יצא שכרו בהפסדו. אומנם השופטת בית המשפט המחוזי לוסי קו  (Lucy Koh) פסקה לטובתה של אפל וחייבה את סמסונג להיפרד מסכום לא מבוטל של כמילארד דולר, אך הותיר לענקית הדרום קוריאנית להמשיך ולמכור מכשירים כאוות נפשה ברחבי ארה"ב- דבר אותו החברה מקופרטינו ניסתה למנוע. "המשך מכירת הסמארטפונים מתוצרתה של סמסונג מסבה לנו נזקים כספים רבים"- כך טענה אפל בכתב התביעה המקורי.

המשפט שנערך בדלתיים סגורות בבית המשפט המחוזי בארה"ב, מסמל את סיומו של אחד מהקרבות הקשים ביותר שידע העולם הטכנולגי: תולדות הסכסוך החל עוד בשנת 2012, כאשר חבר המושבעים בקליפורניה ארה"ב, פסק כי על סמסונג לשלם פיצויים בגובה של מיליארד דולר לטובתה של אפל בגין העתקת מכשירים וגניבת קניין רוחני (כך נטען בכתב התביעה המקורי שהוגש לבית המשפט כמה חודשים קודם לכן), אך זמן קצר לאחר מכן הפחיתה השופטת כ-50 אחוזים מסכום זה, וקבעה כי על מנכ"לי שתי החברות להיפגש ביניהם על מנת לנסות ולסיים את הסכסוך מחוץ לכותלי בית המשפט. בעבר, עפ"י הוראתו של בית המשפט, אכן נפגשו ביניהם צמד המנכ"לים מספר פעמים על מנת ולנסות לפתור את הסכסוך בכוחות עצמם, אך משנמענו להגיע להסכמה, העבירו את השרביט לבית המשפט שיאמר את דברו.

חברת סמסונג היא לא היחידה המואשמת בהפרת פטנטים מצידה של אפל. בעבר, נוקיה (Nokia) הפינית תבעה את חברת אפל, אולם זו הגישה נגדה תביעה נגדית, שהסתיימה בסופו של דבר בהסכמתה של אפל לשלם פיצויים לנוקיה בתום מאבק משפטי ממושך של כשנה וחצי. מקרה דומה לכך קרה בעבר עם חברת HTC הטאיוונית, אולם אז הגיעו שתי החברות להסכם ארוך טווח של כעשר שנים, בהן ימנעו מלתבוע אחת את השנייה.