קרב המוחות המשפטי בין שתי ענקיות הטכנולוגיה אפל (Apple) וסמסונג (Samsung) רחוק מלהגיע לסיומו, כך מסתבר. למרות שמנכל"י שתי החברות, טים קוק מצידה של אפל ואו-היון קוון מצידה של סמסונג, נפגשו ביניהם על מנת להגיע להסכמה או הבנה כלשהי, דווח כי שני הצדדים טרם הגיעו להבנה וכפי הנראה יותירו לבית המשפט לומר את דברו.

בתחילת חודש ינואר קבע בית המשפט בתום סבב נוסף בקרב הפטנטים, כי מנכ"לי שתי החברות ייפגשו ביניהם וינסו להגיד להסכמה, עד שיצא עשן לבן. אולם, על פי דובר סמסונג, למרות הפגישות בין שני המנכ"לים, הם טרם הגיעו להסכמה. "אני לא יכול לאשר כי הם נפגשו ביניהם ומה היו תוצאות הפגישה" – כך מסר הדובר, שאמנם אינו מסר תשובה חד משמעית, אך מתוך דבריו עולה כי בכוונתם לתת לבית המשפט לומר את דברו.

קרב הפטנטים בין שתי ענקיות הטכנולוגיה ידע לא מעט עליות ומורדות, וזו אינה הפעם הראשונה שהמנכ"לים נפגשים ביניהם: בעבר, באופן דומה למקרה הנוכחי, נפגשו שני המנכ"לים שגם אז לא הגיעו להסכמה, אולם ימים ספורים לאחר מכן העבירו את ההחלטה לחבר המושבעים בארה"ב שקבע כי על סמסונג לשלם לאפל פיצויים בגובה של כמיליארד דולר בגין הפרת פטנטים. נציין, כי לאחר מכן שינתה השופטת המחוזית לוסי קן את החלטתה והפחיתה מעונשה של סמסונג קרוב ל-50 אחוזים.

קרא עוד:  חדש מסמסונג: הזרמת משחקים מהמחשב ל-Note 10

חברת סמסונג היא לא היחידה המואשמת בהפרת פטנטים מצידה של אפל. בעבר, נוקיה (Nokia) הפינית תבעה את חברת אפל, אולם זו הגישה נגדה תביעה נגדית, שהסתיימה בסופו של דבר בהסכמתה של אפל לשלם פיצויים לנוקיה בתום מאבק משפטי ממושך של כשנה וחצי. מקרה דומה לכך קרה בעבר עם חברת HTC הטאיוונית, אולם אז הגיעו שתי החברות להסכם ארוך טווח של כעשר שנים, בהן ימנעו מלתבוע אחת את השנייה.

כך או כך, יהיה מעניין לראות מתי שתי החברות יגיעו להסכמה, אם בכלל, ומתי תסתיים הסגה המשפטית הזו. אם נסתכל על המצב הנוכחי היום- נראה כי קרב הפטנטים בין אפל לסמסונג עתיד להמשך עוד זמן רב.