צילום: cc Kārlis Dambrāns

מכשיר הפאבלט החדש של סמסונג (Samsung), ה-Galaxy Note 4 (גלקסי נוט 4), יושק בארץ ב-27 לאוקטובר, זאת כשבוע לאחר השקת מכשירי ה-iPhone 6 בישראל.

מחירו המשוערך (לפי גלובס) יעמוד על כ-3,800 שקלים, זהה למחיר הדור הקודם שהושק שנה לפני כן, כאשר אפשר להעריך כי הוא יוצע בשתי הגרסאות השונות שלו – האחת מבוססת על שבב ה-Snapdragon 805 מרובע הליבה הפועל בתדר 2.7 ג’יגה-הרץ או שבב ה-Octa Core מתוצרתה של סמסונג (Exynos 5433) לבחירה, יחד עם זיכרון עבודה של 3 ג’יגה-בייט ואחסון של 32 ג’יגה-בייט נוסף על חריץ ה-microSD.

כזכור, המכשיר החדש מציע לראשונה מסך 2K Quad HD מסוג SuperAMOLED, מצלמה 16 מגה פיקסל ומייצב תמונה אופטי. הוא מצויד גם בסוללה משופרת של 3,220 מיל–אמפר עם אפשרות טעינה מהירה ומגוון יכולות שהותאמו לשימוש עם העט הדיגיטלית S-Pen.

בינתיים לא נאמר דבר לגבי ה-Galaxy Note Edge, המכשיר הראשון שהציג מסך קעור בדופן ימין עם מפרט זהה לזה של ה-Note 4. ככל הידוע מדובר בהשקה מוגבלת של מכשיר זה, כך שאין עוד פרטים האם ומתי הוא יושק בישראל.

תמונה: Kārlis-Dambrāns cc flickr

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.