על אף שחשפה לא מכבר את צמיד הניטור הספורטיבי, ה-Gear Fit  (ביקורת) ואת השעונים החכמים Gear 2 ו-Gear 2 Neo המצטרפים למעשה לקולקציית השעונים החכמים שברשותה, נראה כי חברת סמסונג מעוניינת להנגיש את הטכנולוגיה הלבישה אל כל אחד ואחת מאיתנו בעזרת טכנולוגיות חדשות.

משרד הפטנטים האמריקאי חשף לאחרונה את פרטיו של הפטנט אותו הגישה החברה עוד בחודש אוגוסט אשתקד, המרמז על כוונתה להיכנס לשלב הבא בתחום הטכנולוגיה הלבישה. הפטנט  הכולל שעון חכם שבצורתו החיצונית מזכיר פלאים את שעון ה-Moto 360, חושף מעט מן הטכנולוגיות החדישות עליהן עובדת סמסונג לאחרונה, כאשר אלו כוללות שימוש בשעון החכם כמעט ללא מגע יד אדם וממשק משתמש מהפכני.

בסקיצות שהוגשו למשרד הפטנטים, חושפת החברה שעון בעל פנים שניתנות להחלפה וכן תצוגה חיה של מזג האוויר כפי שמציעים השעונים החכמים האחרים. בנוסף, כולל השעון החכם אפשרות למיפוי קצב לב של העונד וכן למדידת מספר הצעדים אותם צעד. ממבט מעמיק, אין כל הבדל בין הפונקציות הנ"ל לבין השעונים החכמים האחרים אותם מציעה החברה, אך ההבדל ביניהן היא יכולתו של פני השעון להתנתק מהרצועות הנלוות ולשמש כחלק נפרד בפני עצמו. כך לדוגמא, ניתן יהיה לצרף את פני השעון למחזיק מפתחות, שרשרת ונוכל אפילו לשמש כשלט לטלויזיה.

Samsung-Patent-Smartwatch-Configurations

סקיצה נוספת שנחשפה גם היא על ידי משרד הפטנטים, מעלה רעיון כי השעון יצויד במצלמה הדומה בצורתה לשעון הגיר, אך תמוקם במקום נמוך ממנה-ברצועת פרק כף היד התחתון של העונד, על מנת שתוכל לזהותו גם בכל רגע נתון. במצב זה, ניתן יהיה אף לצפות בתמונות מן המצלמה על ידיי סריקת אובייקטים וברקודים. בחלקה האחרון של הסקיצה, מתוארת סיטואציה בה המצלמה תוכל לזהות את תנועות ידיו ואצבעותיו של העונד ולתרגמן לפעולות או לפונקציות ספציפיות של המשתמש.

Samsung-Patent-Smartwatch-Gesture

חשוב לציין כי שום דבר אינו מובטח ובלתי ניתן לשער אם אכן ייצא לפועל, אך כפי שהדברים נראים כרגע, אנחנו עתידים בפתחן של טכנולוגיות לבישות מכל התחומים.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.