זה היה רק עניין של זמן: לאחר שהציגה את אפשרות ה-Live Photos במכשיר האייפון החדשים שהושקו אשתקד, כחלק מטכנולוגיית ה-3D Touch, נראה כי סמסונג תטמיע אפשרות דומה במכשיר הדגל הבא שלה אותו צפויה לחשוף בחודש הבא.

על-פי הדיווחים האחרונים, סמסונג עובדת על האפשרות המדוברת שתוטמע כברירת מחדל במכשיר Galaxy S7 וייקרא בשם Vivid Photo או Timeless Photo וזאת ככל הנראה תשתלב עם טכנולוגיה המזהה את עוצמת הלחיצה במסך בדומה ל-iPhone 6s. עם זאת, מפאת קוצר הזמן, לא ברור לפי שעה האם היצרנית תשחרר את האפשרות המדוברת יחד עם הכרזתו של המכשיר שצפויה להיערך במהלך כנס ה-MWC או שמא תפיץ את האפשרות באמצעות עדכון תוכנה.

בעוד אפשרות ה-Live Photos במכשירי האייפון 6S וה-6S פלוס מצלמת למעשה בוידאו כשתי שניות לפני ואחרי צילום התמונה הסטטית ומשלבת אותן יחדיו לכדי תמונה שתונפש באמצעות לחיצה ממושכת על התמונה עצמה, האפשרות המדוברת שתוצג במכשיר הגלקסי תהיה כמעין קובץ gif (קובץ מונפש), אותו ניתן יהיה לפרסם ברשתות החברתיות ולשלוח ביישומי המסרים המידיים השונים.

זאת, בניגוד למכשירי האייפון שאמנם המכשירים מדורות קודמים אמנם כן תומכים באפשרות הצפייה בלבד באמצעות שליחת התמונה כהודעת טקסט, אך בעת העלאה תמונה שכזו לרשתות החברתיות תוצג התמונה כסטטית בלבד – למעט מכשירי האייפון 6S ו-6S פלוס המסוגלים לצפות בתמונה המונפשת על-ידי שימוש באפליקציות תומכות. יש לציין כי במכשירי ה-Galaxy S5 ומעלה וגם ב-HTC One M7 יש אפשרות דומה של יצירת תמונות מונפשות, אך ככל הנראה הפעם מדובר בשילוב של טכנולוגיית המסך הרגיש ללחיצה.

סמסונג צפויה להכריז על סדרה של מכשירי גלקסי חדשים במהלך כנס ה-MWC שייערך בחודש הבא השנה. אנחנו נהיה שם כדי לדווח.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • Samsung Galaxy Note 4

  כנראה הוסיפו את זה בעידכון תוכנה מהנוט 4 כי זה היה אצלי עוד מהקופסא עם KitKat 4.4.4

 • Camilla/קמילה

  איזו הפתעה, המממ לא!

 • RuR

  אם הם חושבים שגימיק כזה לא שימושי יעזור להם במכירות במשהו, הם לחלוטין טועים. קשה לי להאמין שמישהו יקנה את המכשיר שלהם דווקא בגלל הגימיק הזה. סתם מכביד על אפליקצית המצלמה שלהם, שאותה אני מאוד אוהב דרך אגב.

  • נתנאל

   אתה דווקא טועה. זה אולי לא ישפיע על גיקים כמותנו,אבל רבים מאיתנו הצרכנים לא גיקים שמדברים בשפת הטכנולוגיה ומבינים מונחים טכנולוגים כאלו ואחרים שמתפתים לקנות מוצרים עם טכנולוגיה חדשנית ואוהבים להתחדש, אך הם לא באמת מבינים בזה.

 • אור

  אני לא מבין, אפל עשתה אז סמסונג צריכה לרוץ אחריה? זה גם היה בחיישן טביעת אצבע.

  • iphone1000

   ככה זה תמיד ,ההעתקות בלתי פוסקות

   • נתנאל

    גם לאפל לא חסר ולא הבנתי מה רע?
    זה רק הופך את סמסונג לטובים ומתקדמים יותר ממה שהיו והרי זה ידוע מראש שכשפורצת טכנולוגיה חדשנית כולם חייבים להשתמש בה ו"ללכת אחרי העדר".
    זה בדיוק כמו שתגיד שחברה העתיקה מחברה אחרת את המסך מגע והיא המציאה את זה ראשונה; ומה שאני אומר פה בעצם זה שאם לא היו "מעתיקים" פטנטים, יכול להיות שטכנולוגיה מסויימת לא הייתה יכולה להתפתח לכדי משהו חדשני ומהפכני יותר, כמו שאם לא היו "מעתיקים" את המסך מגע, ללא המסך מגע, מי שבאמת המציא את ה3D Touch לא היה יכול להמציא את הפטנט הזה ללא שימוש במסך מגע וכמובן העולם היה משעמם אם לכל חברה היה שימוש בפטנטים מסויימים שרק היא המציאה ויכול היה להיות שרוב הטכנולוגיות המהפכניות שקיימות כיום, לא היו מתקיימים בחיים ללא שימוש בפטנטים נוספים.

   • אור

    במיוחד מאפל.

 • ‫ברק יעקובי‬‎

  כולם אחרי אפל ,כרגיל.ורק אצל אפל הכול עובד כמו שצריך,הם שנתיים קדימה מעל כולם,חייבים להודות בזה.

  • נתנאל

   גם לאפל לא חסר.
   קח לדוגמא את פיצר החלונות מרובים שהם העתיקו מסמסונג שקיים אצלה כבר שנתיים וחצי לכל היותר ואצל אפל רק מiOS 8.
   הם באמת מעל כולם אבל לא בשנתיים, אלא בחצי שנה לכל הפחות ובזכות יצרניות כמו סמסונג (S7/S6) ו-וואוי (Mate 8/S) זה רק הולך ומתאזן וכולם אחריהם.
   לא רק אצלהם הכל עובד כמו שצריך- סמסונג גם ידועה כיצרנית שהכל עובד אצלה כמו שצריך.
   תפסיקו לחיות באשליה שאפל הם בטופ שבטופ, כי זה ממש לא כך.

   • טכנולוגיה חדשה

    נכון 100% "אפל לא בטופ בטופ", אייפון וסמסונג הכי טוב בשוק ואין כמוהן לפי דעתי

    • נתנאל

     זה שיש לחברה מסויימת יותר צרכנים מחברה מתחרה לא הופך אותה לטובה יותר מהשנייה, מה שקובע זה התוצאות בשטח (שירות ואיכות החומרה, המצלמה, תוצאות הסוללה, מאפיינים וכו')
     ואני לא אומר שאפל לא טובה, אבל היא גם לא הכי טובה; היא בין הטובות ביותר, כמו שסמסונג ו-וואווי כדוגמה הן בין הטובות ביותר.

   • RuR

    איזה חלונות מרובים ב-iOS 8?

   • OG

    נתנאל ..כמו שאתה אוהב לומר אתה טועה.
    לסמסונג אין חלונות מרובים לחלוטין. יש לה מספר תוכנות שרק הן יכולות לעבוד ב2 חלונות במקביל. כגון הווטסאפ ויוטיוב. אתה מטעה. וגם אז ניתן להשתמש בזה כראוי רק בגרסאות הנוט למיניהם.

    • נתנאל

     וואו אחי מה זה לא נעים לי להוכיח אחרת, שאתה זה שטועה ומטעה ובגדול.
     (בתמונה גלקסי S6 אדג ובו אפליקציית "הקבצים שלי" במסך מלא ואפליקציות דפדפן, גוגל מפות ויוטיוב במסך חלקי ולהשתמש בכולם בו זמנית, שאותם ניתן להקטין לכדי עיגול קטן בגודל של התראת צט של אפליקציית המסנגר של פייסבוק ולהזיז אותה הצידה ולהגדיל אותה בעת הצורך. כמובן שלא בכל האפליקציות זה תומך, אבל ברוב הגדול, כן.) כמו כן, ניתן להשתמש ב2 חלונות במקביל והרוב הגדול של האפליקציות אכן תומך בזה, אולי לא כמו פעם שייתכן שזה תמך במעט, אבל כיום זה אחרת.- בזה ניתן להשתמש כראוי גם בS4 ומעלה וגם בנוט 3 ומעלה.
     לפי מה שאתה אומר, כנראה אף פעם לא היה לך גלקסי נוט 3 (קיטקט ומעלה) ומעלה/S4 (קיטקט ומעלה) ומעלה ואתה פשוט מסתמך על סרטונים שלא משקפים זאת כמו שצריך.

     • OG

      אתה טועה…(איזה כיף לומר לך את זה)!
      יש לי נוט 3. ואני דיי אוהב את סמסונג. יצרן מעולה. נראה לי שאתה קצת לא מרוכז בכתיבה שלך. אני היתייחסתי לריבוי מסכים שזה כמובן 2. אני ממש לא מתלהב מהאדג 6. הייתה לי אופציה לקבל אותו מהעבודה ובחרתי באייפון 6 והבאתי לאשתי.
      אין אפשרות לבחור את כל התוכנות למסכים כפולים. ישנו מבחר דיי מצומצם שהוא בסדר. אבל אתה מציג את זה בצורה דיי מטעה. הקיצר אני מתכוון לומר שכמו כל דבר שסמסונג מוציאה הוא לא בשל. בניגוד לאפל שלרוב קולעת בול. וכן אני מצ על הנוט 3 שלי. מכשיר מצויין.
      ונתנאל….אתה טועה😂

     • Samsung Galaxy Note 4

      המולטי טאסקינג שאתה מראה בתמונה התחיל מהנוט 4 🙂

      • נתנאל

       ויש את זה גם בלוליפופ בנוט 3

 • נתנאל

  יאללה עכשיו לא תהיה ברירה לגוגל, אלא להוסיף תמיכה מלאה ב3D Touch ובLive Photos באנדרואיד הבא, כי עוד ועוד יצרניות אנדרואיד מתחילות לעשות בזה שימוש וכדי שהאפלקציות יתמכו בתמונות מונפשות ושה3D Touch יפעל כראוי 😈😆😆😆