זה היה רק עניין של זמן: לאחר שהציגה את אפשרות ה-Live Photos במכשיר האייפון החדשים שהושקו אשתקד, כחלק מטכנולוגיית ה-3D Touch, נראה כי סמסונג תטמיע אפשרות דומה במכשיר הדגל הבא שלה אותו צפויה לחשוף בחודש הבא.

על-פי הדיווחים האחרונים, סמסונג עובדת על האפשרות המדוברת שתוטמע כברירת מחדל במכשיר Galaxy S7 וייקרא בשם Vivid Photo או Timeless Photo וזאת ככל הנראה תשתלב עם טכנולוגיה המזהה את עוצמת הלחיצה במסך בדומה ל-iPhone 6s. עם זאת, מפאת קוצר הזמן, לא ברור לפי שעה האם היצרנית תשחרר את האפשרות המדוברת יחד עם הכרזתו של המכשיר שצפויה להיערך במהלך כנס ה-MWC או שמא תפיץ את האפשרות באמצעות עדכון תוכנה.

בעוד אפשרות ה-Live Photos במכשירי האייפון 6S וה-6S פלוס מצלמת למעשה בוידאו כשתי שניות לפני ואחרי צילום התמונה הסטטית ומשלבת אותן יחדיו לכדי תמונה שתונפש באמצעות לחיצה ממושכת על התמונה עצמה, האפשרות המדוברת שתוצג במכשיר הגלקסי תהיה כמעין קובץ gif (קובץ מונפש), אותו ניתן יהיה לפרסם ברשתות החברתיות ולשלוח ביישומי המסרים המידיים השונים.

זאת, בניגוד למכשירי האייפון שאמנם המכשירים מדורות קודמים אמנם כן תומכים באפשרות הצפייה בלבד באמצעות שליחת התמונה כהודעת טקסט, אך בעת העלאה תמונה שכזו לרשתות החברתיות תוצג התמונה כסטטית בלבד – למעט מכשירי האייפון 6S ו-6S פלוס המסוגלים לצפות בתמונה המונפשת על-ידי שימוש באפליקציות תומכות. יש לציין כי במכשירי ה-Galaxy S5 ומעלה וגם ב-HTC One M7 יש אפשרות דומה של יצירת תמונות מונפשות, אך ככל הנראה הפעם מדובר בשילוב של טכנולוגיית המסך הרגיש ללחיצה.

סמסונג צפויה להכריז על סדרה של מכשירי גלקסי חדשים במהלך כנס ה-MWC שייערך בחודש הבא השנה. אנחנו נהיה שם כדי לדווח.