אחרי גרסת האנדרואיד 6.0 'מרשמלו' שכונתה Android M,  צפויה,  באופן טבעי,  להגיע גרסת Android N שעל שמה הסופי עוד אפשר להתווכח,  אבל סביר כי נעבור למספר גרסה 7.0. אם עכשיו היינו צריכים למנות את השמועות השונות בנוגע לעתידה של המערכת, מגיעה גוגל וחושפת דבר או שניים ממה שאנו צפויים לטעום, זאת במסגרת שאלות ותשובות שסיפק הצוות שמאחורי Pixel C.

"אנחנו עובדים על הרבה דברים כרגע בשחרור אנדרואיד N, שחלקם היינו שמחים להציג אותם כבר כעת לכולם," אמר אנדרו באוורס (Andrew Bowers), מנהל מחלקת חומרה בגוגל. " אבל נהרוס את ההפתעה לכולם." בנשימה האחרונה, אמר באוורס כי הם עובדים על מסך מפוצל, כך שיהיה ניתן לפתוח מספר יישומים בו זמנית ולהציג אותם בחלון מחולק אחד לצד השני.

עוד אמר הצוות ואף הודה כי מערכת האנדרואיד עדיין "צולעת" בכל הקשור לאפליקציות התומכות בטאבלטים: "אנחנו עובדים המון עם מפתחים כדי לקבל חווית שימוש טובה יותר ואפשרויות שימושיות המנצלות את המסך הגדול בטאבלטים, אבל ללא ספק מדובר בבעיית ה"ביצה והתרנגולת" ואנחנו חושבים כי חומרה טובה חשובה מאוד לתהליך".

לעבוד במקביל

רבים סוברים כי מערכת האנדרואיד מסוגלת לספק יכולת עבודה בו זמנית על מספר חלונות, במיוחד כיום עם כח העיבוד הרב הקיים במכשירים המודרניים, אפשרות הקיימת רק במכשירי סמסונג, LG ובמספר אפליקציות בפיתוח עצמאי, אך לא כאפשרות הקיימת כברירת מחדל במערכת. כידוע, מערכת האנדרואיד מסוגלת לעבודה מקבילית עוד מיומה הראשון, זאת בניגוד למערכת ה-iOS שאפשרה שימוש באפליקציה בודדת בכל פעם, זאת עד השקת גרסת iOS 9 בטאבלטים.

קרא עוד:  בשם העובדים: גם אינטל, ויוו ומדיה-טק מוותרות על MWC 2020

עם יכולת הפיצול מסך, גוגל תביא יכולת חשובה בעיקר למחשבי הטאבלטים, תחום שהיא מנסה להזניק עם השקתו של Pixel C ואולי זו תהיה תחילת הדרך להכניס את מערכת האנדרואיד כתחליף למחשב נייד.