אמנם בשנים האחרונות בחרו סמסונג (Samsung) וגוגל (Google) לתפוס לרוב את אותו הצד במלחמות הפטנטים מול הענקית השלישית אפל (Apple), אך עכשיו נראה כי הברית בין החברות תהפוך לרשמית בתקופה הקרובה. אתמול (א') הודיעו סמסונג וגוגל על חתימת הסכם לשיתוף פטנטים שיחול עליהן ב-10 שנים הקרובות. מלשון ההודעה לא ברור אם ההסכם מכסה את כל הפטנטים של שתי החברות, או רק את חלקן.

חתימת ההסכם מאפשרת לכל אחת מן החברות לפתח חומרה ותוכנה שעד היום הייתה מוגנת בפטנט של החברה האחרת. משמעות הדבר שבעשר השנים הקרובות נזכה ודאי לראות מוצרים מתקדמים יותר, הן תוכנתית והן חומרתית, מבית גוגל וסמסונג. שתי החברות מציגות היום יחסי עבודה מורכבים, שכן מחד סמסונג מציגה מכשירים רבים מבוססי אנדרואיד, בעוד גוגל מתחרה בה באמצעות חברת הבת שרכשה לא מכבר – מוטורולה, ובאמצעות מכשירי הנקסוס.

"ההסכם שנחתם עם גוגל משמעותי מאוד עבור תעשיית הטכנולוגיה", אמר ד"ר סיונג'ו אן, העומד בראש מרכז הקניין הרוחני של סמסונג. אן הוסיף כי "סמסונג וגוגל מראים לשאר התעשייה שיש מה להרוויח משיתוף פעולה הרבה יותר מאשר לעסוק בסכסוכים מיותרים בנוגע לפטנטים". גם אלן לו, סגן היועץ המשפטי של גוגל שיבח את העסקה: "בעבודה משותפת על הסכמים מסוג זה, חברות יכולות לצמצם את הסיכוי לדיונים משפטיים ביניהן ולהתמקד במקום זאת בחדשנות".

עם הדיווחים על חתימת ההסכם, יש לזכור כי סמסונג פועלת במקביל על מערכת הפעלה משלה המכונה Tizen. מערכת זו, שנועדה גם להפחית את התלות של סמסונג באנדרואיד של גוגל, צפויה להופיע בתערוכת MWC הקרובה במכשירים חדשים של סמסונג. בצילומי מסך שדלפו לא מזמן לרשת ניתן לראות את הדמיון הרב של מערכת הטיזן עם ממשק המשתמש של האנדרואיד.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.