סמסונג (Samsung) ממשיכה זו השנה השנייה לדבוק במערכת ה-Tizen OS בשעונים החכמים, והפעם קשה שלא לומר – הצליח לה. השעון החדש, Gear S2 שהוכרז והוצג ב-IFA 2015, עורר סקרנות רבה וגם אותנו. הוא אכן הוא לא דומה למה שאנחנו מכירים ואף רחוק מכך.

השעון עם הטבעת

ל-Gear S2, מלבד היותו עגול, יש עיצוב יפיפה, אמנם כך גם היה קודמו אבל הוא קטן הרבה יותר, לא קטן מידי אלא בגודל המושלם, נראה מצוין עם מגוון צבעים ורצועות ויתרה מכך – נוח מאוד לשימוש. גולת הכותרת היא ללא ספק ההטבעת סביבו, שלא נועדה רק ליופי אלא גם היא משמשת לניווט בין האפשרויות השונות על ידי סיבוב לאחד הצדדים.

סיבוב הטבעת קל ומהיר. לא צריך להפעיל כח והשימוש בה אף מרגיש טבעי יותר משימוש במסך המגע. הממשק מאוד מותאם לכך ורואים זאת בכל חלקי השעון, כאשר מערכת ה-Tizen עושה עבודה נפלאה ושימושיות שלא הכרנו בדור הקודם. למעשה, ה-Gear S2 הוא השעון הנוח ביותר שהשתמשנו עד כה. רשימת האפליקציות מסודרת בצורת עיגול, ובחירת האפליקציה מתבצעת על ידי הקשה בודדת על המסך.

יש את שלל האפליקציות שסמסונג כבר הציעה בשעוני ה-Tizen כמו יישום הספורט עם חיבור למד הדופק שבגבו ופדומטר שבטלפון, גלריית תמונות, שליטה קולית באמצעות ה-S-Voice, קריאת הודעות וקבלת התראות, מזג האוויר ויישומי צד שלישי כמו CNN, Yalp ועוד שניתן להוריד מהחנות הייעודית של סמסונג.

Samsung Gear S2 pic2

מלבד הטבעת, ניתן להשתמש במסך המגע (1.2 אינץ’) כרגיל, שבמראה הראשוני נראה איכותי מאוד גם בתאורה החזקה שבה צילמנו. סמסונג אומרת, כי למרות שהשעון מצויד בסוללה של 250 מילי-אמפר/שעה, השעון אמור להספיק לעד שלושה ימי עבודה רציפות, שזה לא רע בכלל בהשוואה לשעונים המתחרים.

מלבד אלו, ה-Gear S2 מציע דגם עם תקשורת דור 3, אך יש גם דגם שהוא בלוטות' בלבד, לצד מד דופק וכן תמיכה בעבודה מול מגוון גדול של מכשירי אנדרואיד (הרשימה כאן) ואולי בעתיד  עם iOS. מחירו יחל מ-350 אירו באירופה ויושק בחודש אוקטובר הקרוב. צפו בוידאו כאן בהמשך.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.