Galaxy S4 גלקסי אס 4

זו השנה הרביעית שבה סמסונג (Samsung) משיקה את מכשיר הדגל שלה מסדרת הגלקסי, ובכל שנה ראינו שינוי משמעותי מדור לדור. הפעם בספינת הדגל החדשה של סמסונג, הגלקסי אס 4 (Galaxy S4) , אנו נתקלים במראה שמוכר מהשנה שעברה: הגלקסי אס 3. אז מה בכל זאת השתנה מתחת לפני השטח והאם הפיצ'רים החדשים במכשיר מצדיקים שדרוג? כל אלו ועוד בביקורת המלאה.

במבט חטוף על הגלקסי אס 4 (Galaxy S4), מבחינת מראה חיצוני סמסונג לא שינתה הרבה, וגם בחומרים ממנו הוא מיוצר אין שינוי רב – הגלקסי אס 4 ממשיך את המסורת של קודמיו וכל כולו על טהרת הפלסטיק. למרות שסמסונג השתמשה בתהליך ייצור מיוחד עבור הפלסטיק הזה, עדיין מדובר במכונת טביעות אצבע משומנת, וחסר מאוד את מגע האלומיניום שמעניק תחושת פרימיום למכשיר כמו במכשירים מתחרים דוגמת ה-HTC One או האייפון 5 (iPhone 5). בגלל הפלסטיק הזה הגלקסי אס 4 יהיה פחות עמיד בטווח הזמן לעומת מתחריו שצוינו בשורה לעיל, ולכן הוא גם יהיה שביר יותר ויסבול משריטות רבות יותר.

מסך ה-fHD sAMOLED צמח בדור החדש של המכשיר ב-0.2 אינץ' ל-5 אינץ' מלאים. בעקבות כך, השוליים של המכשיר צרים יותר כעת. הוא אף דק יותר דק יותר בכמילימטר יחיד לעומת קודמו, ולמרות זאת אפשר לומר שהוא נוח מאוד לאחיזה יחסית למסכו הענק: לא נתקלנו בבעיות בשימוש בו גם עם יד אחת, למרות שעם כל מגוון התכונות שלו, סמסונג מעדיפה שימוש בשתי הידיים. מעל המסך נמצאים הדברים הרגילים: אפרכסת ומגוון רחב של חיישנים. למטה יש את שני כפתורי המגע (חזרה ותפריט), וכפתור פיזי שהוא כמובן כפתור הבית. בקיצור: סמסונג גלקסי קלאסי.

גם השאר רגיל למדי: בצד ימין נמצא כפתור הכיבוי/הדלקה, בצד שמאל כפתורי השליטה בעוצמת הקול, ובתחתית כניסת ה-microUSB/MHL. בגב האס 4 מוצאים את הרמקול, את המצלמה שקפצה מדרגה מ-8 ל-13 מגה-פיקסלים, ומצוידת במיקוד אוטומטי ומבזק לד. מתחת למכסה האחורי, הדקיק עד כדי פחד לשבור אותו בכל פעם שצריך לפתוח, נמצאת הסוללה בנפח עבודה של 2,600mAh, וכן התושבות לכרטיסי ה-microSD וה-microSIM. משקלו הכולל של המכשיר נשאר כמעט ללא שינוי, והוא 130 גרם, אך עם גודלו העצום המשקל מתאזן וכמעט ולא מרגישים זאת ביד.

מסך PenTile ב-Full HD

לגלקסי אס 4 יש מסך מסוג sAMOLED בגודל 5 אינץ' ברזולוציית  אבחנה גבוהה מלאה, או 1,920×1,080 פיקסלים. אם אתם עדיין שואלים עצמכם, בשנה השנייה ברציפות, איפה ה-Plus במסך, אז צר לנו לאכזב אתכם, הוא שוב לא כאן. אבל הפעם, הדברים מעט שונים.

כפי שכבר הסברנו בשנה שעברה, מסכים בעלי מטריצת פיקסלים מסוג PenTile מכילים הרבה פחות תת פיקסלים בהשוואה למסכי sRGB, שמקורם במסכי ה-LCD, כגון אלה שניתן למצוא באייפון 5 וב-HTC One, שלהם, לפחות לדעתנו, שני מסכי ה-LCD הטובים בעולם. מכיוון שכמות התת פיקסלים קטנה יותר, התמונה חדה פחות בשליש, פחות או יותר, לעומת התמונה המוצגת במסכים של המתחרים. זה בלט מאוד בגלקסי אס 3. אך כאן נכנסת לתמונה, תרתי משמע, צפיפות הפיקסלים לאינץ' (ppi) המטורפת המוצעת במכשיר החדש – 441. מכיוון שהפיקסלים כל כך צפופים, מעבר למה שעין האדם יכולה לראות, איבוד החדות כמעט ולא מורגש בעין בלתי מזוינת והתוצאה היא מסך שמספק תצוגה פנטסטית שאינה נופלת מזו שמציעים האייפון 5 וה-HTC One.

"בסופו של יום, זהו מסך שכל דבר המוצג בו יראה מדהים, ולא תרצו להוריד ממנו את העיניים."
לזכותה של סמסונג יש להוסיף ולומר שהיא ידעה להתגבר גם על החסרונות הרגילים של ה-sAMOLED בצורה יפה. מסכי ה-AMOLED ידועים לרעה בצבעים הבהירים מדי שלהם, ולכן התמונות מוצגות בצבעים שאנים מספיק מציאותיים בהשוואה למסכי LCD. כדי תקן את הבעיה הידועה מעניקה החברה את היכולת לבחור מבין 4 מצבי תצוגה שבאמצעותם ניתן לשנות את בהירות המסך וצבעיו ביחד, כל אחד על פי טעמו האישי.

בסופו של יום, זהו מסך שכל דבר המוצג בו יראה מדהים, ולא תרצו להוריד ממנו את העיניים. הצבעים הכהים המושלמים נשארו כפי שהם היו, זוויות הצפייה מושלמות, ועם השיפורים שסמסונג הכניסה מתחת למכסה המנוע, כולל בהירות יותר גבוהה (עדיין לא מסך LCD, אך מתקרב) וחסכון בצריכת החשמל, היא הצליחה לתקן את בעיות התצוגה מהגלקסי אס 3. אפילו הצלחנו להשתמש בגלקסי אס 4 בשמש ללא כל הפרעה. כמו כן, על פי הבדיקה של DisplayMate, מסך הגלקסי אס 4 שווה ברמתו לו של האייפון 5, אז מי אנו שנתלונן?.

תכונות ה-Smart מהגלקסי אס 3 עדיין כאן, ואפילו נוספו לרשימה כמה תכונות חדשות. התכונה Smart Stay דואגת להשאיר את המסך פעיל כל עוד המשתמש מביט לעברו, ואילו Smart Pause תדאג לעצור כל סרטון שצופים בו ברגע שמסיטים את העיניים מהמסך. תכונה נוספת חדשה היא הסיבוב החכם שאמורה להתאים את זווית המסך לזווית הראייה שלכם, אבל התכונה שלדעתנו בולטת מכל עולן היא הגלילה החכמה: הגלקסי בשימושים שונים, כדוגמה הדפדפן, מחפש את עיני המשתמש (מופיע על המסך צלמית עין בצבע כחול). ברגע הוא מאתר את העיניים (הצלמית הופכת לירוקה), כל תזוזה שלהן או הטיית המכשיר, ובדרך כלל למעלה ולמטה, תגרום להזזת תצוגת המסך בכיוון המתאים. המקרה הקלאסי קריאת דף ארוך באתר באינטרנט – כעת לא צריך ידיים כדי לסייר בו. מספיקה הזזת העיניים בלבד.

Samsung-Galaxy-S4-sideאותה גברת בלי שינוי אדרת 2

גלקסי אס 4 מגיע עם אנדרואיד 4.2.2, הגרסה החדשה של אנדרואיד בעת כתיבת שורות אלה. מעליו הצמידה סמסונג את ממשק ה-5.0 TouchWiz Nature UI – אותו ממשק כמעט מהגלקסי אס 3, לפחות מבחינה חיצונית, כשהדברים החדשים בו הם תכונות חדשות קטנות הכלולות באנדרואיד או שסמסונג הוסיפה בעצמה.

מסך הנעילה נשאר בדיוק אותו דבר. השעה והתאריך מוצגים מתחת לתיבה ענקית שניתן להתאימה באופן אישי. למטה נמצאים 4 קיצורי דרך מהירים. פתיחה מנעילה נעשית ע"י החלקה לכל כיוון. כחלק מהשינויים ב-4.2 ניתן כעת להוסיף למסך נעילה עוד מספר ווידג'טים אשר מפוזרים על כמה מסכי נעילה שונים. מדובר בווידג'טים שנתמכים בתוך המערכת עצמה בלבד, כמו Gmail, הודעות, מוזיקה, קיצורי דרך ליישומים וכדומה.

עם פתיחת המכשיר מהנעילה נכנסים לעולם האנדרואיד הקלאסי. ניתן להגדיר עד 7 מסכי בית בהם  ניתן לעשות מה שרוצים, כולל הוספת תיקיות, ווידג'טים, שינוי מסכי הרקע, ועוד. בתחתית המסך נמצאת שורת היישומים הראשית שגם היא ניתנת לשינוי להוציא כפתור הצגת היישומים המותקנים. גם פס ההתראות עבר סוג של שינוי. מלבד הצגת ההתראות, הפעולות השוטפות במכשיר והדברים הרגילים, נוספו הרבה מאוד קיצורי דרך חדשים ומהירים לכל סוג כמעט של קישוריות שמציע האס 4. משיכת פס ההתראות כלפי מטה עם שתי אצבעות, במקום אחת תפתח את הרשימה המורחבת במלואה, במקום שורת קיצורי הדרך המוכרת שמציגה גם התראות החדשות. בתצוגה הרגילה ניתן לגלול לשאר הקיצורים כמו כן נוסף מחוון לקביעת בהירות התצוגה, כולל אפשרות לשימוש בחיישן אוטומטי, וכן יש גישה להגדרות.

לחיצה ארוכה על מקש הבית תפתח את תצוגת ה-"חלונות" של היישומים הפעילים ברקע ומתחתיה תפריט קטן שמאפשר לסגור את כולם, להיכנס לחיפוש של גוגל (Google) ולהיכנס למנהלך הזיכרון כדי לסגור תהליכים שמיותרים באותו רגע. לחיצה ארוכה על מקש החזרה תגרום להפעלת תכונה שמוכרת כבר מהגלקסי נוט, הפדפון הראשון של סמסונג: אפשרות להרצת שני יישומים במקביל על אותו מסך, כמובן במידה והיישום נתמך. יישומים שנתמכים בוודאות הם אלה המובנים כגון דפדפן, הודעות, גלריה, ג'יימיל וכדומה. עד כמה צריך את זה? זו כבר שאלה אחרת.

תפריט היישומים נשאר גם הוא זהה לקודמו. בכל דף מוצגים 20 יישומים, עם אפשרות לשנות את סדרם, למחוק אותם ולהוסיף אותם למסך בית, כל אחד מה-7. מאז השקת גרסת ה-Ice Cream Sandwich צועדת סמסונג יד ביד עם גוגל בתחומים רבים, ובאחד מהם היא הוסיפה לשונית נוספת בתפריטי היישומים עבור הווידג'טים, שמשם נעשית הוספת הווידג'טים למסכי הבית. לחיצה על מקש התפריט תפתח לכם כמה שימושים קטנים, כגון גישה לחנות, פתיחת תיקיות, שינוי סוג התצוגה וכיוצא בכך. מדובר בתפריט שמסודר יפה מאוד, ומעבר לכך, כל משתמש יכול לסדרו כרצונו.

מבחינת המקלדות הווירטואליות, סמסונג לא שינתה גם כאן דבר והפעם זה עובד לרעתה. במקלדת הרוחבית, בעיקר, יש לא מעט שטחים מתים שלא משתמשים בהם, מה שגורם למקשים קטנים מאוד ביחס לגודל האפשרי. זה דורש הסתגלות מסוימת עם לא מעט פספוסים. אך זו לא המקלדת שאיתה נרצה לכתוב תמיד. למזלנו, לא חסרות אלטרנטיבות ב-Google Play, כך שזה בר תיקון. אפשרות הקלדה באמצעות Swype נתמכת כאן גם בשפה העברית, וזו אולי התכונה השימושית ביותר כיום במקלדות הווירטואליות, מכיוון שהיא מזרזת את תהליך ההקלדה ועוזרת לביצוע כמות קטנה יותר של טעויות.

המעבד מתומן הליבות הראשון בעולם

הגלקסי אס 4 מגיע ב-2 גרסאות חומרה שונו. ברוב חלקי העולם נמכרת גרסת ה-Snapdraon 600, כאן משווקת הגרסה הטובה יותר, מבחינת המפרט הטכני, ה-i9500 שמצויד במעבד 8 ליבות, בשיטת 4×2, או big.LITTLE כפי שמכנים זאת ב-ARM. ארבע מהליבות מבוססות על הטכנולוגיה החדישה ביותר שמציעה ARM למעבדים Cortex-A15. ארבע ליבות אלו מיועדות בעיקר ליישומים ומשחקים כבדים, וכל אחת מהם רצה במהירות שעון של 1.6 ג'יגה-הרץ. ארבע האחרות, הפשוטות יותר, מיועדות לשימושים בסיסיים והן מבוססות על Cortex- A7 בתדר של 1.2 ג'יגה-הרץ. השבב הגרפי חזק בכל נקות מבט שבודקים אותו, ומדובר ב-PowerVR SGX544MP3, אותו ניתן למצוא גם בקרבי אייפון 5. הוא מצויד גם ב-2 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ו-16/32 או 64 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון שניתן להרחבה בעוד עד 64 ג'יגה-בייט נוספים באמצעות כרטיס microSD.

מבחינת התפעול השוטף, הגלקסי 4 הוא ללא ספק מכשיר האנדרואיד מבין המהירים ביותר כיום. הכל זורם, היישומים (ברובם) נטענים מהר, המעבר בין המסכים מהיר מאוד, וכמעט ולא נתקלנו בהשתהויות או בתקיעות משונות, כשאת כל זה ניתן לזקוף גם תוספת הזיכרון שמעניקה מרחב תפעולי ענק. משחקים כבדים עבדו נהדר ובפריימים גבוהים הודות למעבד הגרפי המצוין.

מבחינת המספרים או המבחנים, הצלחנו ב-Quadrant Standard Edition להוציא ציון של 12,836 נקודות, ב-AnTuTu השגנו 29,039 נקודות, וזה ביחד מראה שמדובר במעבד הכי מהיר שיש כיום בשוק. אם אתם שואלים מה קורה בגרסת ה-Snapdragon 600 אז 'נרגיע' אתכם ונגיד שב-Quadrant הפער לא עבר את טווח ה-900 נקודות, אך ב-AnTuTu הפער היה גדול מאוד, כ-3,000 עד 4,000 נקודות בממוצע לטובת המכשיר 'המקומי'. מול מכשירים אחרים מהדור הקודם, אם אפשר לקרוא כבר ככה, הפערים היו של 100% ואף יותר. ללא ספק מעבד חזק ביותר.

Samsung-Galaxy-S4-backכשהגלקסי הופך למיני קינקט

בנוסף לתכונות ה-Smart שהזכרנו מקודם, סמסונג ציידה את הגלקסי אס 4 ביכולות היענות למגוון רחב של מחוות שונות, חלק באוויר וחלק בתנועה, שבאמצעותם תוכלו להשתמש במכשיר מבלי לגעת במסך, ולחלק מהאנשים זה אפילו יהיה נוח יותר אפילו משימוש באצבע.

התכונה הראשונה והמרכזית היא Air View. בגלקסי נוט 2 כדי להשתמש בתכונה הזו צריך לבצע את הפעולה עם ה-S Pen, אבל כעת זה קורה בלעדיו. המטרה של תכונה זו היא לספק מידע בכל מיני יישומים שונים מבלי להיכנס אליהם בפועל. כך, לדוגמה, בתצוגה מקדימה של מידע ניתן להניח את האצבע מעל אלבום תמונות, ופעולה זו תגרום להופעת חלון קטן שיציג את התמונות הראשונות באלבום. בעת צפייה בוידיאו ניתן להציב את אצבע מעל פס ההתקדמות בכל נקודה שהיא, ואז יפתח חלון קטן שיציג לכם את הפריים באותה נקודה. גם בחיוג המהיר ניתן לראות למי הוגדרו המספרים על ידי הצבעה על המספר המבוקש. יש עוד כמה שימושים קטנים ל-Air View, כגון בהודעות ובלוח בשנה, אך אלו השימושים העיקריים.

דבר נוסף הוא תנועות ומחוות. כמו שכבר ציינו, באמצעות הנפת היד על יד חיישן הקרבה ניתן לבצע פקודות שונות. כך העברת היד משמאל לימין תאפשר דפדוף מהיר יותר ביישומים שתומכים בכך; במקומות אחרים אותה פעולה מאפשרת מעבר בין תמונות בגלריה, דפים או רצועות מוזיקה; קבלת כך גם אפשר לקבל שיחה מבלי לגעת על המסך; המבט המהיר מאפשר לראות מידע חשוב במבט מהיר אם מחזיקים את המכשיר נעול; העברת היד מלמטה למעלה בדף אינטרנט תגרור את העמוד כלפי מטה.

מדובר בתוספות מעבר למה שהיה קיים עוד בגלקסי אס 3 כגון: שיחה ישירה שמאפשרת להתקשר ישירות לאדם אם המספר שלו מופיע על המסך; התראה חכמה שמאפשרת לראות שיחות והודעות שלא נענו על ידי הנחת המכשיר על השולחן כשפניו מטה והרמתו; והשימוש השלישי הוא השתקה/השהיה באמצעות סיבוב המכשיר כשהמסך המופעל.

בסופו של דבר, יש כמות גדולה של תכונות לשימוש קצת אחר בגלקסי אס 4. אולי אין כאן משהו מהפכני, וייתכן ויהיו כאלה שיסתייגו ויגידו שמדובר בלא יותר מגימיקים לא שימושיים, אך אלו הם הדברים שמבדילים האס 4 משאר מכשירי האנדרואיד האחרים. בסופו של דבר, ההחלטה האם לתייג אותם כגימיק או לא, תלויה במשתמש בלבד ובשימושים שלו.

Samsung-Galaxy-S4-side-hand

מולטימדיה: נגן המוזיקה והוידיאו

נגן המוזיקה של הגלקסי אס 4 לא השתנה, והכל כאן, כולל מטריצת הריבועים והאקוולייזר SoundAlive. כמובן שגם כל הדברים הבסיסיים של נגן מוזיקה אנדרואידי נמצאים כאן: סידור לפי אלבומים, אמנים וכדומה, מקשים וירטואליים לשמיעת שירים, אפשרויות שיתוף שונות. ההבדל היחיד, ואפילו המעצבן, הוא שסמסונג 'סירסה' את המסך 'מושמע כעת'. כשמתחילים למגן שיר, במקום לעבור אל המסך הזה, השמעת השיר מתחילה מייד ושורת השליטה הבסיסית למטה משתנה. מכיוון שכך, לא ניתן לעבור מהר בשיר על ידי הזזת האצבע בפס הכחול, אלא רק במסך 'מושמע כעת' שכדי להגיע אליו צריך ללחוץ על תמונת האלבום עצמה.

דבר הוסף הוא שבזמן שמיעת שיר כשהמסך מכובה, במסך הנעילה, כחלק מהחידושים בגרסה 4.2.2 של אנדרואיד, יופיע ווידג'ט המוזיקה שמאפשר לשלוט בשיר ואף לעבור לשירים אחרים באלבום בתצוגה המורחבת. מקשי שליטה בסיסיים ניתן גם למצוא בפס ההתראות.

איכות השמע באוזניות טובה מאוד, וגם העוצמה: כבר מעל רמה 10 סמסונג מזהירה בכל פעם מחדש שלא לשמוע מוזיקה בעוצמה גבוהה מדי זמן ממושך כדי לא לפגוע בשמיעה. כמו כן, סמסונג הוסיפה את AdaptSound, תכונה שתפקידה לשמש מעין אקוולייזר לאוזניות. הכיוון מבוצע באמצעות סדרת צפצופים, בתדר נמוך וגבוה, המושמעת לחלופין  בשני הצדדים. כך המכשיר הגלקסי יכול למפות את עצמו ליכולות של האוזניות המסוימות ולכוונן את התפוקה שלה לחוויה קולית מיטבית. אנחנו יכולים לומר שיש הבדל גדול לאחר כוונון זה.

נגן הוידאו הטוב ביותר בעולם האנדרואיד רק ממשיך להשתדרג. מבחינת הממשק הבסיסי ה-'תצוגה מקדימה מהירה' של הוידיאו בתפריט הראשי נמצאת גם כאן, וכשנכנסים אל הסרטן בעצמו, מוצאים נמצאים כפתורי השליטה הרגילים, בנוסף לאפשרות ה-PopUp Play המוכרת מהגלקסי אס 3. לחיצה על כפתור התפריטים מציגה אפשרויות שיתוף ועריכה מתקדמות יותר לסרטון, ביחד עם פרטים על הוידאו עצמו.

כמעט ואין הפתעות מבחינת הצפייה: כל פורמט אפשרי עד לאיכות 1080pכולל AVI, MKV, FLV, WMV עבדו מצוין, כשהחידוש הוא מבחינת קידוד האודיו: כעת AC3 עובד נהדר, אך הבעייתי (גם מבחינת פנטנטים), ה-DTS, עדיין לא עובד. בעת הרצת וידאו המקודד עם סוג קידוד זה, לא תשמעו שמע, גם באוזניות. אם נהיה ספציפים, תמיכה של קידוד DTS הייתה הופכת את הגלקסי לנגן בלו-ריי לכל דבר ולנגן מדיה מושלם, אך זה עדיין לא קרה.

חוויית הצפייה אף טובה יותר בזות ה-Smart Pause, המיני תצוגה מקדימה שמקבלים עם הצבעה באמצעות האצבע (אחת האפשרויות של Air View ), המסך הגדול, הרזולוציה עם צפיפות הפיקסלים הענקית, סוג המסך הטוב ביותר לצפייה בסרטים כיום, וכמובן האפשרות להקרין את מה שקורה על גבי המסך באמצעות DNLA (למכשירים תומכים) או באמצעות כבל MHL שניתן לקנות בנפרד.

Samsung-Galaxy-S4-topגלריית התמונות של האס 4 שונה ממה שניתן למצוא בגרסאות האנדרואיד הקודמות ל-4.2.2, וכעת היא גלריה אחרת לגמרי. התמונות מסודרות בתיקיות, כשגם האלבומים השונים מהרשתות החברתיות השונות מופיעים כאן. ניתן לראות תצוגה מקדימה של תוכן התיקיות באמצעות הצבעה, מבלי לגעת במסך. מדובר בעוד יישום של תכונת ה-AirView שפותח חלון קטן עם תצוגה מקדימה האלבומים מוצגים כעמודה בצד שמאל, ואת התמונות עצמן בצד ימין. בצפייה בתמונה קיימות כמה אפשרויות נאות: לערוך אותה עם עורך התמונות הראשי, לשתף אותה עם כל יישום כמעט, למחוק אותה, להגדיר כמועדפת ולהתחיל מצגת תמונות מהאלבום. ניתן גם לדפדף בין התמונות באלבום על ידי הנפת היד לצד ימין או שמאל.

סייר הקבצים נשאר בדיוק אותו דבר: באמצעות מנהל הקבצים נוכל להעביר קבצים. גם בין הזיכרון הפנימי וגם בין כרטיס ה-microSD. עם כניסה למנהל הקבצים מופיעות התיקיות הקיימות בזיכרון המכשיר. כדי לעבור לאחסון באמצעות כרטיס ה-microSD יש ללחוץ על External SD . העברת הקבצים נעשית בלחיצה על מקש התפריט, סימון הפריטים המבוקשים, מעבר בין התיקיות ובסופו של דבר – הדבקתם במקום הרצוי.

כשה-Galaxy Camera פגשה את זו של ה-S4

הגלקסי אס 4 מביא עמו את הגדלת הרזולוציה השנייה במשפחה, וזו גם הקפיצה הגדולה. הגלקסי אס 4 מציע מצלמת 13 מגה פיקסלים ברזולוציה של 4,129×3,096 פיקסלים. מטורף. המצלמה הקדמית היא 2 מגה-פיקסלים וכאן בגלקסי יש לה שימוש יותר גדול מאשר שיחות וידאו בסקייפ. נפרט עוד מעט.

ממשק המצלמה של הגלקסי אס 4 מבוסס על אותו אחד שניתן למצוא במכשיר מצלמה אחר של סמסונג, ה-Galaxy Camera . מדובר בממשק פשוט יותר לתפעול והדברים המגניבים נמצאים תחת כפתור ה-MODE  ממנו אפשר לחבור ב צילום פנורמה, HDR, לילה, פנים יפות, הפרצוף הכי טוב והתצלום הטוב ביותר כבר מוכרים לנו מהגלקסי אס 3 ומכל מיני מכשירים שונים בעבר, אז נתמקד ב-3 מצבים,שהם גם במקרה אלה שהכי אהבנו:

"כל המצבים הללו נחמדים ויפים, אך מה עם האיכות? סמסונג מצליחה להוביל, למרות הקפיצה הענקית בפיקסלים והעובי הדקיק של הגלקסי, לתוצאות איכותיות: הפריטים בתמונה רבים מאוד והרעש הדיגיטלי בקושי מורגש."
הראשון הוא הצילום הדרמטי. הגלקסי אס 4 יכול לצלם כמה פריימים במשך כמה שניות של אובייקט שזז, ולאחר מכן הוא יכול לאחד אותם לתמונה אחת רציפה: תארו לכם שאתם קופצים ממקפצה בבריכה או זורקים לסל.. כעת ניתן לראות את ה-"תהליך" שהתרחש בעת הצילומים הללו. במצב צילום זה הרזולוציה יורדת ל-1080p.

המצב השני הוא תמונה מונפשת: הגלקסי אס 4 מאפשר ליצור לכם תמונת GIF מונפשת, כשהמשתמש בוחר מה להקפיא ומה להניע בתמונה. התוצאה היא מעין מיני סרטון וידאו כזה, אך ללא קול. המצב השלישי הוא ההפוך: צלילים וקול, שמאפשר לצלם תמונה קפואה עם ליווי של קול במשך 9 שניות. הבעיה היא שאת הקול הזה שומעים רק במכשיר האס 4. מצב חדש נוסף הוא ה-Dual Camera בו ניתן להשתמש בו זמנית בשתי המצלמות של מכשיר תמונה בודדת. התמונה מהמצלמה שמוגדרת כמשנית מוצגת כבול קטן שניתן להזיז ולשנות את גודלו על פני התמונה הגדולה .

כל המצבים הללו נחמדים ויפים, אך מה עם האיכות? סמסונג מצליחה להוביל, למרות הקפיצה הענקית בפיקסלים והעובי הדקיק של הגלקסי, לתוצאות איכותיות: הפריטים בתמונה רבים מאוד והרעש הדיגיטלי בקושי מורגש. הצבעים די מדויקים, למרות שהם מעט זחיחים, והאיזון הלבן הוא איפשהו בין הטבעי לקר וזה משהו שאופייני למצלמות של סמסונג. המצלמה של האס 4 שומרת על פרטים בצללים, גם לפעמים על חשבון פריטים בתמונה עצמה. ניתן לאזן זאת בקלות עם HDR.

צילום וידיאו עם מקום רב לשיפור

הגלקסי אס 4 מצלם וידאו ב-1080p המקודדים ב-MP4 קצב ביטים של 17 מגה-בייט בממוצע לשנייה. סאונד הסטריאו מקודד בקצב ביטים של 128 קילו-ביטים לשנייה ודגימה 48 קילו-הרץ.

למצלמת הוידאו אין מצבים מרובים כמו שיש למצלמת הסטילס, אך Dual Camera נמצאת כאן ביחד עם האפשרות לצילום בהילוך איטי והילוך מהיר. Touch Focus עדיין כאן וניתן לבחור בינו לבין הפוקוס האוטומטי.

איכות צילום הוידיאו של הגלקסי אס 4 מוזרה מאוד. אפשר אף לומר במובן מסוים שהגלקסי אס 3 מתעלה עליו בכמה היבטים. קודם כל, הצילום הוא משום מה צר יותר, וזה מתבטא בעוד צעד או 2 אחורה שצריך לקחת אם רוצים ללכוד כמות גדולה של פריטים. בנוסף, אם משתמשים בייצוב הוידיאו המובנה, האיכות אמנם יותר טובה, אך זה עולה בתמונה אפילו צרה יותר. בשורה התחתונה הסרטונים טובים: הפריטים שכן נקלטים במרחב הצר יוצאים ברורים, וגם הרעש הדיגיטלי נמוך מאוד; הצבעים הם כמו בתמונות סטילס. כלומר, מדויקים אך עם נטייה קטנה לזחיחות, ביחד עם איזון לבן קר. להלן דגימת וידאו.

שיחות

הרמקול של הגלקסי אס 4 חזק מאוד, אפילו יותר חזק מקודמו, אם כי לא צלול מכיוון שזה רמקול יחיד. אבל ואין לנו תלונות לגביו. גם האפרכסת שופרה וחזקה יותר וגם איתה לא נתקלנו בבעיות כלשהן.

ממשק אנשי הקשר לא עבר שינויים דרמטיים: אנשי הקשר מסודרים לפי סדר האלף בית וה-ABC וניתן לסנכרן את החברים מהפייסבוק, סקייפ, טוויטר ואפילו וואטסאפ ולקשר אותם לכרטיס איש קשר בעל מקשה אחת, כפי שאפשר לעשות למעשה בכל מכשיר אנדרואיד. גם הטריק האהוב של החלקת היד שמאלה לשיחה וימינה כדי לכתוב SMS עדיין נשאר, אך עדיין מורגש שהאינטגרציה עם הרשתות החברתיות בסיסית מידי. סמסונג גם מאפשרת ליצור רטט מותאם אישית לאיש קשר, כמו כן גם התראת הודעה וצלצול. גם כאן אופציית ה-Direct Call נמצאת לחיוג מהיר לאיש קשר שמספר הטלפון שלו מופיע על המסך.

אם אתם מתעניינים בקרינה של הגלקסי 4, אז ערך SAR לפי התקן האירופאי 0.578, לפי התקן האמריקאי 1.553.

דפדפן וחווית הגלישה

המסך הענק, הרזולוציה הענקית וצפיפות הפיקסלים עוזרים לגלישה מהנה במכשיר. ממשק הדפדפן נשאר זהה למכשירים קודמים: פס הכתובות נמצא במעלה הדף ביחד עם קיצור דרך מהיר להוספת סימניות וגישה גם לחלונות הפתוחים, ביחד עם כפתור הבא והאחורה. לחיצה על מקש התפריט מציגה הגדרות נוספות כמו חלון חדש, הוספת קיצורי דרך וסימניות, שיתוף וחיפוש בדף, תצוגת שולחן עבודה, שינוי הבהירות והצבעים של המסך ועוד מספר הגדרות שוליות. אפשרות חדשה שהתווספה היא הקורא: בדיוק כמו בספארי של אפל, אם אתם קוראים מאמרים או טקסטים ארוכים יש לכם אפשרות לקרוא רק את הטקסט עצמו מבלי כל הדף ה-'מיותר' מסביב. הביצועים של הדפדפן היו בדיוק כמו שציפינו מהם. הדפים נטענו מהר מאוד וגם פעולות הזום היו חלקות.

כמו שכבר ציינו, הדפדפן כעת מגיב למחוות: החלקת היד כלפי מעלה תעלה את הדף למעלה, והחלקת היד למטה תבצע את הפעולה ההפוכה. בנוסף הוא תומך בגלית הדף באמצעות העיניים, אך במקרה הזה נמשיך להעדיף את האצבעות.

אופציה נוספת לדפדפן הוא דפדפן הכרום, שמגיע מותקן בתוך המכשיר, והוא נמצא לכלל מכשירי האנדרואיד, אך הוא לא תומך במחוות ובגלישה חכמה.

S Apps

GALAXY S 4 Product Image סמסונג ציידה את הגלקסי אס 4 במגוון יישומים משלה מעבר ליישומי האנדרואיד. חלק מוכרות, חלק שימושית, ונשתדל לפרט עליהן בקצרה.

הראשונה היא ה-S-Voice שלא עברה שינויים דרסטיים מאז הפעם הקודמת שפגשנו אותה. ה-S-Voice היא העוזרת האישית שלכם. היא יודעת לכתוב מסרונים, להתקשר לאנשים, להעיר אתכם בבוקר, להכתיב לכם פגישות, להשמיע לכם מוזיקה, להיות החזאית שלכם ועוד מלא שימושים, עד שזה מגיע אפילו לצילום תמונה, פתיחת יישום, כתיבת סטטוס בפייסבוק ואפילו ציוץ בטוויטר. הבעיה היחידה שהיא לא מהירה או מדויקת בהבנת הדיבור שלכם כמו ב-Google Now. הדבר החדש ב-S Voice נקרא S-Voice Drive שאיתו ניתן להפעיל פקודות על ידי שליטה קולית לייעול מצב הנהיגה. כאשר הטלפון מחובר לדיבורית של המכונית, הוא נכנס באופן אוטומטי למצב נהיגה ומספק את אפשרות ה- Text To Speech כך שניתן לבדוק את ההודעות בקלות ובבטחה ללא צורך להסתכל על המסך.

יישום נוסף הוא ה-Group Play שמאפשר למכשיר לשמש כמרכזת עבור עד 8 מכשירי גלקסי באמצעות אלחוטי ישיר חיבור. לאחר יצירת החיבור ניתן להציג את אותה תמונה, להשמיע את אותה מוזיקה ואף לשחק באותו משחק בכל המכשירים הנתמכים.

Samsung Link הוא יישום שמאפשר לשתף קבצים. והוא מיועדת יותר לשימוש אישי, כגון העברת קבצים בין המחשב, המכשיר ואתרי אחסון מקוונים כגון DropBox ו-SkyDrive.

WatchON מאפשרת להשתמש בחיישן ה-IR שבקדמת המכשיר כדי להפוך אותו לשלט רחוק עבור טלוויזיות, מקרנים, נגני DVD/בלו-ריי וכדומה. במדינות נתמכות אפשר תוכלו לקבל אפילו את מדריך הטלוויזיה לערוצים הנתמכים. ישראל היא לא אחת מהן, אך במסיבת העיתונאים בה הגריזה סמסונג ישראל על המכשיר סופר כי הם עובדים על כך מול הוט.

ה-S Health הוא יישום הבריאות ומעקב הכושר של סמסונג. בהתחלה צריך ליצור דיוקן שכולל את כל הנתונים הסטטיסטיים החיוניים כגון גיל, משקל, מין ורמת הפעילות, בתוספת מטרות צריכת הקלוריות. היישום מספק ממשק נעים באמצעותו ניתן לעקוב אחר ההתקדמות, כמו גם הליכה, פעילות גופנית, ועוקב אחר כושר, ובנוסף סביב השפעות סביבתיות, כגון טמפרטורה. היישום גם תומך במספר אבזרים חיצוניים אפשריים, כך שאפשר לקבל תמונת מצב מדויקת אף יותר.

מגוון רחב של קישוריות

לגלקסי אס 4 לא חסר אפשרויות קישוריות. יש Wi-Fi a/b/g/n שתומך ב-2.5 ו-5 ג'יגה-הרץ ביחד, יש A-GPS ויש גם בלוטות' 4.0, אך משום מה מקלט רדיו FM לא. לאן הוא נעלם? אלוהים יודע. נאלץ להשתמש ב-TuneIn או יישום צד שלישי אחר כנראה.

האס 4 מגיע גם עם תמיכה ב-NFC שבאמצעות היישום S-Beam מאשפר העברת קבצים במהירות עם מכשירי גלקסי אחרים. אפשר גם להעביר למכשירי אנדרואיד אחרים, אך זה כבר מוגבל יותר. ה-DNLA (הזרמת קבצי מולטימדיה דרך Wi-Fi למכשירים תומכים) מוטמע יותר טוב במערכת, כולל ביישומים רגילים. יש גם תמיכה ב-MHL 2 וגם ב-USB OTG שהיא תכונה שמאפשרת חיבור התקן USB אחר למכשיר באמצעות מתאם. כל אלה זמינים כחלק מחיבור ה-microUSB שממוקם בתחתית המכשיר. גם ה-Wi-Fi Hotspot כאן כדי להישאר.

וכעת נעבור אל סוגיית הזיכרון. כמו קודמיו מגיע האס 4 עם שלושה נפחי זיכרון – 16, 32 ו-64 ג'יגה-בייט. הבעיה היא בגרסת ה-16 ג'יגה-בייט בעיקר. בגלל הרזולוציה הגבוהה, קבצי המערכת שוקלים כעת בסביבות 7.5 ג'יגה-בייט ולכן נותר זיכרון פנוי לאחסון בנפח של כ-8.9 ג'יגה-בייט, ומכיוון שגוגל חסמה את האפשרות להתקין יישומים בכרטיס זיכרון חיצוני, זה ממש לא מספיק, כי יש משחקים שכבר עוברים את נפח ה-2 ג'יגה-בייט. יש לקחת זאת בחשבון כשבוחרים את המכשיר שרוצים לרכוש.

כמו בגלקסי אס 3, גם הפעם סמסונג מציעה דרך דרופבוקס (DropBox) אפשרות ל-50 ג'יגכה-בייט של אחסון אונליין למשך שנתיים, כשזה נעשה דרך ההגדרה הראשונית של המכשיר.

סקירת וידאו Galaxy S4

מחיר

הגלקסי 4 הושק בישראל באופן רשמי בתחילת חודש מאי בכל רשתות הסלולר בישראל, מלבד גולן טלקום ששם אנחנו מעריכים שהוא יושק בקרוב.

המחירים שלהלן מתייחסים לגרסת ה-16 ג'יגה-בייט נכון לכתיבת הסקירה. סאני, היבואנית הרשמית, מוכרת במחיר של 3,599 ש"ח. באורנג' המחיר יעמוד על יעמוד 3,699 ש"ח, למשלמים בעד 12 תשלומים, או 119.90 ש"ח לחודש x36 תשלומים – סה"כ 4316.4 ש"ח. בסלקום המחיר יעמוד על 3,699 ש"ח, למשלמים בעד 6 תשלומים. בפלאפון מחירו יעמוד 3,683 ש"ח, למשלמים בעד 6 תשלומים או 119.90 ש"ח לחודש x36 תשלומים – סה"כ 4316.4 ש"ח. ב-HOT Mobile מחירו יעמוד על 3,599 ש"ח למשלמים במזומן או 115 ש"ח x36 תשלומים – סה"כ 4140 ש"ח.

בחנויות הפרטיות או בייבוא המקביל המחיר עומד נכון לכתיבת שורות אלה על 4,345 – 3,263 ש"ח.

סוללה

כמו שלגלקסי 4 יש 2 גרסאות עם 2 מעבדים שונים, ככה גם מבחינת חיי הסוללה: בעוד כשבגרסת ה-Snapdragon 600 חיי הסוללה הם בגדר מצוינים, באופן מפתיע, בגרסת ה-Octa 5 מעט פחות מוצחים, וזה לא אמור להיות ככה.

בכל אופן, חיי הסוללה של הגלקסי אס 4 בגרסה זו מספקים אך לא מרהיבים. בשימושים רגילים עם דור שלישי פתוח כל הזמן, מספר תכונות Smart פועלות, בהירות אוטומטית על 50% בלי התראות מאימייל וביטול כל הרטט ורעשי ההקלדה, התראות ומשחק בפייסבוק/טוויטר, WhatsApp ועוד מספרי אתרי חדשות ישראלים הצלחנו לשרוד בזמן ממוצע יחסית של עד שעות רחק צהריים, כשישנו גם מצב חסכון בסוללה, אך מצב שכזה מסרס את הגלקסי ואת יכולותיו לתפקד באופן שוטף ברגיל. אם תשתמשו פחות ב-3G ויותר ב-Wi-Fi אז כן אפשר יהיה לראות שיפור בזמנים, אך אם תתחילו לשחק במשחקים הכבדים הסוללה תתרוקן לכם עוד יותר. מזל שיש אפשרות להחליף סוללה…

לסיכום

הקו שבו סמסונג החלה ללכת עם הגלקסי אס 3 ממשיך כאן עם הגלקסי אס 4, כשרואים בבירור שזהו מכשיר משופשף יותר שעובד יותר טוב. כמעט כל החסרונות תוקנו, וכעת הגלקסי אס 4, על אף שמבחינה חיצונית לא השתנה הרבה, הוא מכשיר כמעט מושלם. המסך המהמם, המחוות, ה-Air View תכונות ויישומי ה-Smart  ועוד מספר תכונות  שחזרו מצליחים להבדיל אותו ממכשירים אחרים. מעבד ה-Octa 5 נכון לעכשיו הוא המעבד הכי טוב בשוק והוא עושה עבודה מצוין; המצלמה עם מספר מצבי הצילום הרחב שלה עושה עבודה נהדרת ונותנת לנו עוד אופציות נהדרות לצילום; אפליקציות ה-S שסמסונג הוסיפה יכולים לעשות את ההבדל למי שצריך את זה באמת. כל זה ביחד עם גרסת האנדרואיד הכי מעודכנת להיום, ממשק קל ונוח לתפעול ואפשרויות מולטימדיה בלתי מוגבלות הופכות את הגלקסי אס 4 למכשיר עם קהל מעריצים גדול.

אהבנו

– הדקיקות של המכשיר ביחד עם המשקל המאוזן

– מסך ה-Super AMOLED Full HD – מבין הטובים בעולם שעושים את השימוש במכשיר לחוויה

– Air View, Motion Gestures, Smart Options משדרגות את הגלקסי ונותנות לו מימדים שאין לאחרים

– מעבד ה-Octa 5, הטוב בעולם נכון להיום, עם ביצועים לא מהעולם הזה

– מעבד גרפי מהטובים ביותר בשוק, מריץ משחקים על FPS גבוה בקלות

– המולטימדיה הטובה ביותר שמכשיר יכול לספק

– מצלמה 13MP איכותית ביותר עם מגוון רחב של מצבי צילום לפי בחירה

– קישוריות מרובות

– אופציה ל-microSD בנוסף לזיכרון פנימי רחב (32GB+)

– ספיקר חזק

– סוללה הניתנת לשליפה

– טעינת דפים מהירה הודות ל-JavaScript מצוין

– אופציה להשתמש בגלקסי כשלט למכשירים שונים

– ה-S-Apps מעניקים עוד שימושים רחבים למכשיר

לא אהבנו:

– המכשיר עדיין מעוצב על טהרת הפלסטיק

– חיי הסוללה פחות טובים מגרסת ה-Snapdragon 600

– זיכרון פנימי חופשי נמוך בגרסת ה-16GB

– אין רדיו FM

 

שתף:

Samsung Galaxy S4

מכשיר ה-Samsung Galaxy S4 מבית סמסונג, אשר הוכרז בינואר 2012 בעל מסך 5 אינץ' ברזולוציה 1080x1920, כולל מעבד Quad Core וזיכרון RAM של 2GB. המכשיר רץ על מערכת האנדרואיד בגרסה 4.3 עם עדכון ל-5.0.1, מצויד במצלמה 13 מגה פיקסל וסוללת 2600mAh.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
כתב ומסקר ב-TGSpot ממאי 2010. חובב בעיקר את מוצרי אפל, ומתעסק בעיקר בה ובנושאים שמסביבה. בעל ניסיון רב באתר ובתחום הסלולר. מוטו בחיים: "Never give up on such a wonderful life".
 • מכשיר מעולה , יש לי אותו כבר שנה והיתרונות עולים על החסרונות .

 • נטע

  לגלקסי יש בעיה אחת חמורה – היבואן הרשמי סאני תקשורת מעניק שירות גרוע בקנה מידה שלא נראה כמותו, אין עם מי לדבר, הטלפון שלי בתיקון כבר חודשיים !!!

 • ליאורוש

  שלום לכולם, יש לי בעיה קטנה, השעון בווצאפ,, אווףף איך מסדרים את זה, שאני מקבלת הודעה זה שעה אחת אחורה ושאני שולחת הודעה זה שעה נכונה,
  והשעון בטלפון מעודכן, אשמח לעזרתכם (-:

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מישהו יודע איך מחליפים לבלוטות' את השם?????
  מי שיודע פליזז להגיב!!!

 • ציפי

  יש ליגלקסי 4 איך מוחקים התפריט הדואר האלקטרוני את יומן השיחות?

 • גנאדי

  אחלה מכשיר שבעולם!!!
  רק יש לי שתי שאלות למבינים.
  1 כשהמסך נעול אבל דלוק לפני העברת האצבע מופיע לי למעלה מיקרופון ואני לא מבין מה זה..וכשאני מעביר אצבע והמכשיר נפתח זה נעלם.
  2 כשהמכשיר נדלק אחרה הריסט קופצת לי שורת כיתוב למטה "headphone disconnected" גם כאן לא מבין איך זה בא איך להיפתר מזה..
  תודה לעוזרים..
  מי שיודע ממש שיחזור אלי בבקשה 0527201685

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מה זה שאין רדיו?????

 • מאיר כהן

  רוב האייפונים שאני רואה נראים זוועה. פשוט חרפה. שבורים וסדוקים מקדימה ומאחורה. תפסיקו לזלזל בפלסטיק של סמסונג ותתחילו להתרכז בעקר,במה שיש בתוך הקנקן ולא באריזה. כולנו כבר יודעים שאייפון זה בלוף אחד ענק,כבר קשה לערבב אפילו את האייפוניסטים ההדוקים שכבר קצה נפשם באייפון המשעמם.איך אתם בכלל מעלים על דעתכם להשוות בין הגלקסי 4 או 3 לבין אייפון? אייפון תקוע הרחק מאחור מכל הבחינות. תפסיקו לשקר לעצמכם. תתעוררו!אני לא מכיר מישהו שעבר מסמסונג גלקסי לאייפון,כמעט ולא קיימת תופעה כזו. לעומת זאת מספר האנשים שעברו ועדיין עוברים מהאייפון לגלקסי הוא גדול מאוד ובצדק. הציבור מתחיל להפנים את העובדה הידועה לכל שסמסונג עברה לשליטת שוק כמעט אבסולוטית. כל מי שמנסה לערבב אתכם כאן על "נפלאות" האייפון בסך הכל משקר קודם לעצמו.לסיכום: הסמארטפון הטוב ביותר בעולם כיום הוא חד משמעית:samsung galaxy s4.נקודה. וכל מי שגורס אחרת הרי שהוא חי בהכחשה.

 • סולסולןן

  איך ממשיכים טת האוטו על הטלפון אני רוצה את התוכנה

 • אמיר

  אחלה מכשיר בלי תלונות למי שיש תלונות שילך לחברה שהוא שייך לה והיא תסדר לו את הבעיה באינטרנט
  אחלה מכשיר ממליץ לכולם

 • מיטל

  המכשיר גרוע ביותר התחרטתי על היום שקניתי אותו ! הוא נפל לי סך הכל מהיד אל השולחן והמסך נסדק, המכשיר גם תקוע כשנכסים לאינטרנט הדפים עולים לאט, סרטונים ביוטיוב עולים לאט. בקיצור מכשיר גרוע!!!
  אבל אחלה סקירה ; – )

  • אלי

   מכשיר גרוע ביותר מתחממם מהר ונכבה ללא סיבה .גם למכשיר הזה יש הפסקה של יום אחרי שחוזר
   לפעילות תקינה לא ממולץ לקנות את המכשיר פשוט אכזבה

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    הוא נכבה בגלל שבהגדרות כתוב אחרי כמה שניות להיכבה!!!!

  • מיתר

   עם האינטרנט נתקע לך זה לא קשור בכלל לטלפון זה קשור לחבילה שאת קנית עם החבילה לא טובה האינטרנט יתקע לך כמו בשאר הטלפונים…. רציתי רק לשאול עם מישהו יידע איך מעתיקים קישור מהפייסבוק דרך גלאקסי אס 4

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   רוצה למכור?
   נראה לי שיש לך בכלל אייפון ואתה מקנה

 • Traxxas

  שלום,
  רציתי לדעת איך איכות השיחה ?(נכון שכל הגאגדטים מגניבים אבל בכל זאת זה טלפון) כי שמעתי מאנשים שלפעמים הצד השני לא שומע אותך כל כך טוב ולפעמים יש ניתוקים.
  תודה

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   גם בגלקסי 3 אחרים לא שומעים אותך טוב

 • גל

  שלום,
  ראיתי בכמה סקירות על מכשיר ה s4 שיש בעיות שיחה,זאת אומרת שמדברים עם מישהוא בטלפון אז הוא לא שומע אותך כל כך טוב ולפעמים יש ניתוקים.
  רציתי לדעת אם זה קרה פעם למי שברשותו המכשיר?
  תודה והמשך ערב טוב.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  שלום לכולם
  מישהו יכול לומר לי איך אני מתקין את הוואצאפ לגאלאקסי S4

 • rot

  זבל של מכשיר.
  מתחמם, טורף סוללה, המסך מסתובב אחרי 5 שניות שזה מטורףף!
  המכסה האחורי לא יושב לי טוב באחת הפינות כי קיבלתי אוטו עם אחד הטופסנים שבור כנראה.

  • דני

   קשקוש-אני עם המכשיר בעלי והבן שלי ואנחנו נהנים ואין לנו שום בעיית סוללה.

 • אחד שאכפת לו

  עדיין סמסונג לא למדו המכשיר זולל בטרייה מתחמם זמן טעינה גדול אתו דבר כמו הדגמים הקודמים אז מה שיפרו פה אני לא מבין אפילו שרוב הזמן עובדים המעבדים החלשים לא החזקים וזה לא 8 ליבות זה ארבע ליבות מספיק לבלבל לאנשים שיש לו 8 ליבות זה שקר זה ל8 ליבות שעבדות ביחד לא סתם סמסונג ביטלו את המעבד הזה יותר לא ישתמשו בוא בגלל שאנשים מתלוננים על מכשיר שרוב הזמן חלש בגלל המעבדים החלשים עדיף לעשות כמו אנטל עם מעבד שעובד בתדר דינמי שצריך מעלים תדר מהירות ושלא המעבד מוריד מהירות אבל עדיין זה ארבע או שמונה מעבדים שעובדים ביחד זה ההבדל

  • אנונימוס

   לסוללה לוקח להיטען לאט בגלל שהסוללה היא גדולה, ולכן גם לוקח לה הרבה זמן עד שהיא נגמרת
   אם את שואלת גם למה האייפון נטען מהר יותר אז אני יגיד לך למה זה מכשיר זבל שהסוללה נגמרת מהר ונטענת מהר

 • טל

  תלחץ גם על כפתור הבית וגם על כפתור הכיבוי בו זמנית למשך כ-2 שניות עד שתראה מין הבהוב לבן על המסך

  מקווה שעזרתי

 • שלומי עו"ד

  יש לי מכשיר גלקסי 4 פשוט מכשיר פצצה. מי יודע כיצד ניתן לצלם מסך? תודה

  • אם כל המחוות הידניות פועלות, אתה מניח את היד כשהיא על הצד (הזרת למטה האצבע למעלה) בצד הימני של המסך וגורר את היד שמאלה

  • אריאל

   אתה מחליק את היד על כל המסך מימין לשמאל

 • איריס

  אני כבר רואה את כולם מנפנפים בידיים מול ה-S4

 • ט

  אמן שהיה לי אחד כזה

 • יוני

  מישהו יכול להסביר מדוע כשמסובבים את הגלקסי s4 לרוחב לוקח לו כמה שניות להציג תצוגה לרוחב וזה אחרי שכיביתי את כל הפונקציות בשביל שיפעל יותר מהר?????

 • אסף מורז

  משהו מאוד מוזר לי ואני חייב לשאול מספר אנשים שבדקו את העניין כי גם לאחר שבדקתי בעצמי עדיין יוצא לי להתווכח על זה עם מספר אנשים. אז ככה, כשלקחתי את הנקסוס 4 שלי והשוותי אותו אל מול הגלקסי S4 החדש של חבר לעבודה, שמתי לב שהמסך של הגלקסי S4 הרבה יותר כהה וצהבהב משלי, והלבן שלו ליד הנקסוס נראה ממש ממש צהוב וחלש. זה נראה יותר כמו צבע קרם כזה.

  גם בגלישה כשמבצעים פינצ' טו זום זה פועל בצורה לאגית כזו, מה שלא קורה אצלי בנקסוס כלל. מה שהכי מצחיק הוא שבסרטוני השוואה שרצים ברשת זה נראה הפוך, כאילו שהמסך של הגלקסי S4 בהיר יותר, וזה לא כל כך הגיוני בגלל שמדובר במסך Super Amoled שמשתמש בטכנולוגיית הפנטייל הידועה לשמצה. מישהו יכול לשפוך קצת אור על הנושא? יצאתי מבולבל…

  אגב, סיקרה פגז. שיחקתם אותה.

 • מיקי

  מבחינתי זו אכזבה גדולה שאין רדיו fm. למה שאני אתחבר לרדיו מאינטרנט טדה או ווייפי, לא בכל מקום זה קיים ולא יעבוד חלק ויעבוד בדיליי. ממש טמטום לא להכניס כזה דבר פשוט כמו רדיו .

  • למה?

   כי עכשיו השנה היא שנת 2013 והרדיו מת.
   כמובן שאם בא לך לשמוע 90 אחוז פרסומות ו-10 אחוז אכילת ראש = אתה בהחלט צריך רכיב fm בטלפון.

 • Nachum37

  מעבדי האטום החדשים לא אמורים להיות מהירים אפילו יותר?
  אם ACER מוציאה טאבלט שאמור להגיב במהירות של סמארטפון עם WINDOWS 8 32BIT, כנראה שזה אומר משהו…

 • petsMen

  סקירה פצצה רק הייתי רוצה לדעת איזה ציון הייתם נותנים לו מ1 עד 10

  • אריאל

   הוא הפלאפון המושלם יש לו קצת תקיעות פה ושם
   אבל הוא שווה הכל
   גם המחיר שלו היום זול 3000
   לדעתי שווה

 • y

  יש לי את הנקסוס 4 לדעתי לא נופל משום טלפון היום .לא יודע למה לא נותנים דגש עליו במיוחד. אבל עם כל הכבוד לעיצוב המכובד שלו ורמת חומרים שמזכירה את האייפון 4 עם גב זכוכית ומסך ללא שוליים בולטים לגובה. מבחינת חוזק אני חולק על המבקר יש לי שני גלקסי בבית והעמידות שלהם גבוה במיוחד.

 • סמסונג מס' 1

  איך אני מגדיר את אפליקציה watchon כדי שאני אוכל לשלוט בכל מיני דברים כי ממש לא הבנתי איך אני עושה את זה….

 • עידן

  ממש הפצצתם כאן בסקירה!!!

 • סמסונג מס' 1

  לי יש את הגלקסי אס 4 והוא סמארטפון הכי טוב בשוק והנה עוד פעם כותבים "אין רדיו FM" או "המכשיר עדיין מעוצב על טהרת פלסטיק" נו באמת מה אתם רוצים שהוא יהיה עשוי כולו מאלומניום ? או עשוי מזהב ? תאמינו לי הפלסטיק שכל הזמן אתם כותבים עליו שהוא זול אבל הוא הכי טוב בשוק לא כמו אלומיניום או זכוכית בגב….אז תפסיקו לכתוב כל הזמן שטויות זה פלסטיק קשיח והוא עמיד יותר מאלומיניום או זכוכית נקודה.

 • גוסטריידר

  אחלה סקירה. הדבר הכי מטומטם שעשו בגרסה החדשה של אנדרואיד זה כמה מסכי נעילה, בשביל מה? מה לא מספיק שיש מסכי בית אז הוסיפו גם מסכי נעילה? זה טיפשי ברמות!

  • אהרון

   אתה היחיד שחושב ככה, מספר מסכי בית זה נורא שימושי. דבר ראש ול זה נותן לי מקום לווידגטים שאני לא רוצה לראות במסך הבית, אני יכול לראות אירועים ביומן ישר על המבט הראשון מהרגע שאני צפעיל את המכשיר במקום להיכנס לאפליקציה של היומן ובמיוחד לאנשים עם סיסמא שבמקום לכתוב אותה מחדש כל פעם, משאירים דברים חשובים כמו sms, מחשבון ויומן במסך הנעילה כדי שיוכלו לראות אותם גם מבלי להכניס סיסמא

 • coolM

  "הגלקסי 4 הושק בישראל באופן רשמי בתחילת חודש מאי בכל רשתות הסלולר בישראל, מלבד גולן טלקום ששם אנחנו מעריכים שהוא יושק בקרוב."
  גולן טלקום לא מוכרת מכשירים!
  נ.ב. יש אפליקציה שמאפשרת להעביר אפליקציות ל-sd!
  קוראים לה: app2sd
  קישור להורדה:
  https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.infolife.app2sd&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsIm1vYmkuaW5mb2xpZmUuYXBwMnNkIl0.

  • חסוי

   app2sd לא עובדת על הגאלאקסי 4 זה שולח למנהל המשימות ושם אין אופציה להעביר כדי שזה יעבוד צריך רוט

 • r

  רדיו קל וחומר להוריד אפליקציות

 • רואי

  אחלה סקירה

 • מתנאל מוסאי

  סקירה מעולה ממש טובה וזה שאין לו רדיו fm אז? כאילו מישהו משתמש בזה……..

 • יוסי

  באסה איל רדיו

 • פיזיקאי משועמם

  דווקא הפלסטיק הרבה יותר עדיף בעיני: המכשיר שומר על משקל קל, המכשיר הרבה יותר עמיד לנפילות ושריטות ממכשירי זכוכית. יש לי הרבה הערכה לסמסונג שממשיכים בדרך זו ולא נוהרים אחר קשקושים.

  • סמסונג מס' 1

   +1 צודק אחי זה בדיוק מה שכתבתי מקודם….אבל יש אנשים מסוימים שלא מבינים….אז שימשיכו לקנות טיפשפון (אייפון)….ואני גם לא מבין למה צריך רדיו FM ? אני בטוח שאם משהו קונה גלקסי אס 4 ורוצה רדיו FM יש אפליקציה ישראלית….יש לי את הגלקסי 4 ואני מרוצה ממנו בכל דבר…מהיר עיצוב יוקרתי עמיד איכות מסך מצוינת בקיצור סמארטפון הכי מושלם שראיתי בשוק….:-)

   • אמיר

    דיי כבר להעריץ סמארטפונים.

  • א

   טיפש פון זה אולי הגלקסי-לא האייפון
   הפלסטיק לא גורם למכשיר להיות קל יותר, עובדה שהוא כבד משמעותית מהאייפון 5
   סה״כ מכשיר בינוני, עדיף כבר נקסוס 4 או וואן