עלול להפסיק לפעול בכל רגע?

מספר רוכשים של מכשיר הגלקסי אס 3 מרחבי העולם מדווחים כי מכשיר הדגל אותו רכשו במיטב כספם מסרב להידלק. על-פי רשמים ראשוניים נראה כי התקלה מתרחשת בעקבות כשל ברכיב זיכרון ה-NAND וכרגע לא ברור מה היקף התופעה, אולם היא אינה מוגבלת לאזור מסויים בעולם וכך נרשמו מספר מקרים גם בישראל.

השבתה פתאומית
בפורום המפתחים XDA ניתן למצוא 'שרשור' באורך של יותר מ-100 עמודים, בו גולשים מאזורים שונים בעולם מספרים על תופעה דומה, רובם אף מציינים כי הדבר התרחש לא בעת צריבה של גרסת רום מותאמת אישית אלא עם גרסת הרום הרשמית ולמכשירים בני חמישה חודשים ומעלה. בפורום מנסים לאסוף רמזים בנוגע למכנה המשותף לתקלה, אך כרגע נראה כי לא מדובר בסדרת ייצור או בכזו שיוצרה מפעל מסויים בעולם.

נראה כי התופעה לא מדלגת גם על ארצנו ומדיווח שקיבלנו מגולשת בשם הדס אשר רכשה את מכשיר הגלקסי אס 3 בסלקום ביוני השנה – המכשיר בוקר אחד 'סירב להידלק', מכיוון שהמכשיר עדיין נמצא תחת אחריות היצרן פנתה הדס למרכז שירות של סלקום, אולם חזר לאחר מספר ימים כשהוא עדיין אינו תקין. בפני הדס נטען על-ידי נציגי המפעילה הסלולרית כי התקלה לא מכוסה במסגרת אחריות היצרן מכיוון שהתקלה נובעת בעקבות ניסיון צריבה של רום שלא דרך גורמים רשמיים.

כאשר בסלקום סירבו בתוקף לעזור, הלקוחה המאוכזבת ניסתה לפנות לסאני, היבואנית הרשמית של סמסונג בישראל ובחברה לקחו את המכשיר לבדיקה ואכן פסקו כי מדובר בנתק בלוח האם, דבר (שלטענתם) יכול להעיד על צריבה כושלת. לאחר הצגה של כתבות ודיווחים מהעולם הוסכם להחליף את לוח האם התקול ולשלוח אותו למעבדה המרכזית בקוריאה, במידה וימצא כי אכן התקלה לא נגרמה ביוזמת הלקוחה וכי מדובר בכרטיס תקול לא תחוייב הדס בעלות התיקון. על-מנת לבדוק את היקף התופעה בארץ נפתח שרשור בנושא גם בפורום iAndroid הישראלי בו, נכון לכתיבת שורות אלה, משתמש נוסף אחד דיווח על מקרה דומה.

קרא עוד:  ירידת מחיר: Redmi 7A של שאומי בפחות מ-75 דולרים

אף מכשיר אינו חף מבעיות כלל וכך גם מכשיר הגלקסי אס 3, אשר עושה חיל מבחינת מכירות, כרגע נראה כי מדובר באחוז קטן מכלל המכשירים ואנו מקווים כי לכלל המשתמשים אין סיבה לדאגה.

מסמסונג נמסר: " אנחנו פועלים על מנת להבטיח שכל עדכוני התוכנה יהיו זמינים מוקדם ככל האפשר בכל המדינות. על מנת להבטיח ללקוחותינו את מחויבותנו המלאה לספק להם חווית טלפונית חלקה וללא תקלות, אנחנו מתכננים לשחרר עדכון תוכנה בהקדם."

Samsung Galaxy S3

מכשיר ה-Galaxy S3 של סמסונג הוכרז במאי 2012. המכשיר מצויד במסך 4.8 אינץ' (720x1280), מבוסס על שבב מרובע ליבה עם 1GB של זיכרון RAM, מצלמה 8 מגה פיקסל וסוללת 2,100mAh.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.