כחודשיים עברו מאז שהוצע למכירה פאבלט הדגל של סמסונג (Samsung) לשנת 2013, הגלקסי נוט 3 (Galaxy Note III), וכבר נתוני המכירות מרקיעים שחקים. באינפוגרפיקה ששחררה אתמול החברה (ג') בבלוג הרשמי שלה, צירפה סמסונג את הנוט 3 למועדון המכשירים תוצרתה שחצו את רף העשרה מיליון יחידות שנמכרו.

המכשיר, שהוצע למכירה ב-25 לספטמבר השנה, הוצג לראשונה בתערוכת האלקטרוניקה האירופית IFA. מאז שהוצע למכירה ב-82 שווקים, חצה את רף ה-5 מיליון יחידות שנמכרו לאורך 28 ימים. לאחר 60 ימים, כאמור, נמכרו עשרה מיליון יחידות של הפאבלט המוצלח של סמסונג. רק לצורך השוואה, ל-Galaxy Note I, שהוצג בשנת 2011, נדרשו תשעה חודשים על מנת שיוכל לחצות את רף מכירת העשרה מיליון יחידות.

אלו עוד מכשירים מככבים במועדון העשרה מיליון? נוכל למצוא שם את ה-SGH-T100, מכשיר צדפה שרכש מחמאות רבות בשנת 2002. הגלקסי S, שהחל את מהפכת ההצלחה של סמסונג בתחום הסמארטפונים, הוא הנציג של שנת 2010 ברשימה המכובדת. עורכי האינפוגרפיק של סמסונג לא שכחו גם את הסמארטפונים הפופולריים מהשנים האחרונות, ה-Note 2, גלקסי S3 והגלקסי S4, אך יש לזכור כי לא רק פרמטר כמות היחידות חשוב, כי אם זמן מכירתם – ובפרמטר זה, הנוט 3 בהחלט הצליח להגיע להישגים מכובדים.

לפני כחודש ערכנו סקירה מקיפה על המכשיר, ומצאנו כי הדור השלישי של סדרת ה-Galaxy Note ממלא את כל מה שמשתמשי הדורות הקודמים חושקים בו – מסך גדול ואיכותי יותר, מעבד  חזק יותר ומשקל ועובי נמוכים יותר. על פי הדיווחים האחרונים יקבל הנוט 3 את גרסת הקיטקט של אנדרואיד בינואר הקרוב, ובנוגע לסוגיית מחירו -זו נשארה עדיין בעייתית אם בוחנים את מחירו העדכני בישראל – 3,990 ש"ח לגרסת ה-32GB באתר היבואן הרשמי.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.