בעוד וגרסת האנדרואיד 4.3 לגלקסי S3 ולגלקסי S4 משתחררת אט אט ומתעכבת לחלק מהמכשירים עקב בעיות שונות, אנו מתחילים לקבל מידע על עדכון המכשירים הללו לגרסת האנדרואיד החדשה, אנדרואיד 4.4 Kitkat. אמנם גוגל הכריזה על הגרסה החדשה לפני קצת פחות מחודש, אך כולנו כבר מחכים בציפייה ותוהים מתי סמסונג תעדכן את מכשירי הדגל של החברה לגרסה החדשה.

כעת, מסמך מודלף המגיע אלינו מאתר הטכנולוגיה iTechAddict  מצביע על כך ששני מכשירי השוק הגבוה של סמסונג לשנת 2013, ה-Galaxy S4 וה-Galaxy Note 3, יקבלו את הגרסה החדשה בינואר הקרוב, בעוד שמכשירי השוק הגבוה של שנה שעברה, ה-Galaxy S3 וה-Galaxy Note 2 יקבלו את העדכון בין מרץ לאפריל. עדיין אין שום הכרזה רשמית מאת סמסונג, ולא ברור לגמרי האם המסמך אמיתי או מזויף, אך מה שכן- סביר להניח כי בעלי מכשירי השוק הגבוה, לפחות של השנה הנוכחית, לא יאלצו לחכות יותר מידי זמן עבור הגרסה השוקולדית החדשה. זאת כמובן בתקווה שסמסונג אכן יעמדו בלוחות הזמנים שלהם שכן כידוע, ממשק ה-TouchWiz נעשה יותר כבד ובעל יותר פיצ'רים עם כל עדכון ועדכון, כך שלבצע התאמה של כל הפיצ'רים לגרסת אנדרואיד 4.4 עלולה להתגלות כעבודה לא קלה.

עדיין לא ידוע מה העדכון יביא עימו למעבר לפיצ'רים המגיעים עם אנדרואיד 4.4 כמו תגובות יותר חלקות, יציבות יותר טובה, ביצועים יותר מהירים, ניהול זיכרון יותר חכם ושימוש בפחות זיכרון בצורה ניכרת ומולטי-טאסקינג יותר טוב מאי-פעם. כעת ניתן לקוות רק שעדכון הגרסה יגיע מהר, אך שיגיע נקי מבאגים, על מנת שלא יאלצו להפסיק את העדכון לאלתר בשנית.