לאורך השנתיים האחרונות, סמסונג מצליחה לשמור על סדרת ה-Galaxy Note הרחק מהמתחרים. יש לה את המסך הגדול, עט הסטילוס S Pen, את יכולות הממשק הייחודיות והעיצוב היוקרתי. גם בדור השלישי של המכשיר, סמסונג שומרת על מעמדה בתחום עם מספר חידושים.

קצה גבול הגודל
משנה לשנה, מכשירי ה-Galaxy Note גדלים בכמה עשיריות אינצ’ים, ואם התחלנו ב-5.2 אינץ’ בדור הראשון, היום כבר מסך הנוט בגודל 5.7 אינץ’ אבל כמעט בלי לפגוע בגודל ואף לרדת במשקל (168 גרם). עדיין מדובר במכשיר גדול ומי שרגיל למסכי ה-5 אינצ’ של ה-Galaxy S4 ודומיו לא בטוח שיהיה לו נוח להשתמש בגודל שכזה, אבל הגודל שלו הוא גם הייחודיות שלו. בזמן קצר מאוד מתרגלים למסך וקשה מאוד לחזור אחורה, ויחד עם היכולות השונות של העט ולתצוגה הגדולה, זו פשוט הנאה צרופה.

בדור האחרון נשארנו באותם המידות של ה-Galaxy Note 2 המגיע עם מסך 5.5 אינץ’, אך המסך נמתח בעוד 0.2 אינץ’ לקצוות וכחלק מהשינוי גם העיצוב השתנה והפך לפחות עגלגל בקצוות וליותר מלבני. כך כפתור הבית הוא יותר צר ורחב ושטח המסך תופס יותר מקום בקדמתו. את גב הפלסטיק החליף גב דמוי עור, שאמנם עדיין פלסטיק המשולב גומי אבל נראה יוקרתי מאוד ונעים למגע, זאת יחד עם פס דמי מתכת העוטף את המסגרת של המכשיר המקנה לו מראה של מכשיר עסקי. גם עובי המכשיר דק יותר (8.3 מ"מ) ולכן יחד עם המשקל הנמוך יחסית לסדרה, נוח עוד יותר לאחוז בו.

מיקומי הכפתורים והממשקים לא השתנו, כאשר בדופן הימנית ממוקם כפתור הכיבוי/הפעלה במיקום מעט נמוך יותר כדי שיהיה קל להגיע אליו עם האגודל, בדופן השמאלית כפתור לשליטה בעוצמת השמע, בחלק העליון שקע האוזניות וחיישן אינפרא-אדום ובחלק התחתון כניסת ה-microUSB המשולבת עם כניסת USB 3.0 המהירה יותר להעברת קבצים. בשל כך, הכניסה רחבה ומשלבת את שני החיבורים כך שהוא מגיע עם כבל הטענה ייחודי, אל אל דאגה: כל מטען בחיבור microUSB סטנדרטי יתאים כאן. בתחתית ממוקם גם הרמקול וכן עט ה-S Pen שעבר שינוי עיצובי קל ומעכשיו ניתן להכניסו בשני הכיוונים.

Full HD על 5.7 אינץ’
Samsung-Galaxy-Note-3-S-Penקשה שלא להבחין בשינוי המהותי שעבר המכשיר מהדור הקודם. אנחנו מדברים כמובן על מסך ה-5.7 אינץ’ כשלראשונה, סדרת הנוט זוכה לרזולוציית Full HD, או 1,920×1,080 כמתבקש לגודל שכזה. מסך זה מספק 386 פיקסלים לאינץ’ (PPI) בהשוואה ל-256 פיקסלים לאינץ’ מהדור הקודם אשר הגיע ברזולוציה של 1,280×720 על מסך 5.5 אינץ'. מדובר בקפיצה הטכנולוגית הגדולה ביותר למסך שכזה ולא רק בגודל אלא גם באיכותו, שכן זהו אחד ממסכי ה-AMOLED הטובים ביותר שיש כיום.

נושא שהעסיק רבים ב-Galaxy S3 היא טכנולוגיית המסך, אשר סמסונג משתמשת בה בכל המסכים של דורות המכשירים האחרונים – מטריצת Pentile המכילים פחות תת פיקסלים בהשוואה למסכי LCD של האייפון ואחרים. אולם הגדילה ברזולוציה אומר כי המסך מפיק פחות תתי פיקסלים, והדבר לא מורגש בו כלל. הצבעים עשירים מאוד ויש שיאמרו עשירים מידי בהשוואה למסכי LCD וכאן הדעות חלוקות בין המשתמשים.

אולם שינוי נוסף מגיע דווקא בתחום הבהירות. באופן טבעי למסכי AMOLED יש קושי להתמודד אל מול אור שמש ישיר, והבהירות של מסכים אלה נמוכה יחסית אשר עומדת על כ-300 עד 400 ניט (nits). לעומת זאת, מכשיר ה-Galaxy Note 3 מסוגל לספק עד כ-660 ניט, בהירות גבוהה בכ-40 אחוז יותר מאשר ב-Galaxy S4, וגם רואים זאת. באור שמש ישיר הבהירות גבוהה מאוד ומצליחה לספק הרבה יותר טוב את הבהירות הנדרשת בתנאים קיצוניים שכאלה. טכנית מדובר בבהירות אף גבוהה משל מסך ה-LG G2, ויש כאן שיפור משמעותי ומרשים. בנוסף, המסך החדש חסכוני יותר ב-25 אחוז בהשוואה לדור הקודם כך שהוא צורך פחות חשמל.

"את גב הפלסטיק החליף גב דמוי עור, שאמנם עדיין פלסטיק המשולב גומי אבל נראה יוקרתי מאוד ונעים למגע, זאת יחד עם פס מתכתי העוטף את המסגרת של המכשיר המקנה לו מראה של מכשיר עסקי."

חבר לעט
את השדרוג המשמעותי נמצא בעט ה-S Pen, תוספת שרבים מחברי הדור הקודם וודאי יקנאו כשיראו אותה. ברגע שנוציא את העט ממקומו, יפתח לנו תפריט על המסך בצורת חצי עיגול המכונה “פקודות אוויר” ושם נמצא מספר אפשרויות: ‘תזכיר פעולה’ שדרכו נוכל לכתוב בזריזות פתק תזכורת, גם אם אנחנו בזמן שיחה ניתן למזער את הפתק כשהוא “יצוף” על גבי המסך באייקון קטן. הכפתור הבא הוא ‘מנהל ההדבקות’, יישום נפרד המאפשר לנו לשמור גזירות מתוך המכשיר שביצענו עם העט ולנהל אותם מאוחר יותר באוסף מסודר. הכפתור השלישי הוא ‘כתיבה על המסך’, כשמו כן הוא נוכל לסרטט ולכתוב הערות על המסך שאנחו נמצאים בו. דבר שימושי אם אנחנו מעוניינים להבהיר נקודה מסוימת ולשתף עם חבר. כפתור ה-'מאתר S' ימצא כמעט כל דבר במכשיר, כולל בפתקים שלנו, בתיוגי התמונות ועוד. האפשרות האחרונה היא גם המדליקה ביותר – 'חלון עט' שבאמצעותו נוכל להפעיל אפליקציות על גבי חלון קטן הצף על מסכי הבית. לא משנה היכן אנחנו נמצאים, בחירה בחלון עט תפתח לנו תפריט קטן עם מספר אפליקציות כמו חייגן, דפדפן, מחשבון, YouTube, אנשי קשר, Hangouts, WhatsApp ועוד, כאשר את החלון נוכל להקטין או להגדיל, לשנות את מיקומו על גבי המסך וכל זה בזמן שאנחנו משתמשים ברקע במכשיר הטלפון. ניתן לפתוח מספר חלונות שכאלה במקביל, למזער אותם לעיגול קטן או להגדיל אותם למסך מלא. פיצ'ר נחמד מאוד ושימושי, רק חבל שאין עוד הרבה אפליקציות תומכות.

Galaxy-Note-3-usb-3

 

את תפריט פקודות האוויר נוכל להציג בכל זמן בלחיצה על הכפתור בעט, אבל מעבר לכך, ישנם עוד שלל פונקציות שונות הקיימות עוד מהדור הקודם. כך נוכל על ידי לחיצה על הכפתור בעט וסימון על המסך "לגזור" חלק מסוים ולשתף אותו בזריזות עם חברים, צורות שונות לגזירה וחיתוך מהמסך, לצפות בתצוגה מקדימה במייל או בלוח השנה ב"ריחוף" סמן העט מעל, תצוגה מקדימה בוידאו או כתיבה חופשית עם העט במקום השימוש במקלדת. גם כפתורי המגע שבתחתית המכשיר תומכים במגע של העט, כך שלא צריך ללחוץ עם האצבע ולהפריע לזרימה.

אפליקציית ה-S Note עברה שדרוג ומציעה מספק כלים נוספים כמו תבניות שונות, הוספת דפים בצורה קלה, אפשרות לשימוש רק בעט ללא מגע יד כך שנוכל לכתוב ולהניח את היד על המכשיר, הוספת תגיות למציאה קלה ועוד. ניתן לסנכרן את הפתקים לחשבון סמסונג או ישירות עם Evernote, שגם היא כבר מגיעה מותקנת מראש במכשיר וכן יישום ה-SketchBook המיועד לציור וסרטוט.

TouchWIZ עם פלוסים
את ה-Galaxy Note 3 סמסונג ציידה בגרסה האחרונה למערכת האנדרואיד, בגרסת Jelly Bean 4.3 הכוללת כבר את כל היתרונות של המערכת החדשה ובניהם גם איחוי לזיכרון המכשיר (TRIM) המצוי בגרסה זו. אבל בדומה לכל סדרת הגלקסי, נמצא כאן את ממשק ה-TouchWIZ המפורסם עם כמה ליטושים בהשוואה לקיים ב-Galaxy S4. מלבד אלו שכבר ציינו מעלה הקשורים לעט ה-S Pen, ישנו גם את המסך המפוצל החדש שדרכו ניתן כמובן להפעיל שתי אפליקציות במקביל ובנוסף להעביר תכנים מחלון לחלון, לדוגמה בעת שימוש בצ'אט או ביישום מייל או דפדפן.

Galaxy Note 3 lock screen
מסך הנעילה

ממשק ה-TouchWIZ נשאר כאן במראה הקלאסי והמוכר ולמעשה את רוב הפיצ'רים הקיימים ב-Galaxy S4 כבר יש כאן כמו מגוון גדול של שימוש חכם בחיישנים. את רובם נמצא מתחבאים בהגדרות המכשיר, שלמען האמת קל יותר לאיתור שכן כעת בגרסה 4.3 סמסונג הפרידה את ההגדרות לארבעה קטגוריות שונות והגיוניות (חיבורים, התקן, פקדים וכללי).  תחת פקדים נמצא את כל יכולות השליטה במכשיר ויש לא מעט: Air Gesture (מחוות אוויר) מאפשר להשתמש בחיישן התנועה לצפייה מהירה בהתראות שונות כאשר המסך כבוי, לדלג בין עמודים, תמונות, מוזיקה ועוד, ולענות לשיחה על ידי הנפת היד על מול החיישן. תצוגת אוויר מאפשרת להציג מידע גם בלי לגעת במסך באמצעות העט או האצבע, כך אם נעמוד מעל לגלריית תמונות נראה תצוגה מקדימה, בנגן הוידאו נצביע על פס ההתקדמות ונראה תצוגה מקדימה של הפריים, כך גם בחיוג מהיר, לוח השנה ועוד. כמו כן גם יש כאן את ההשהיה החכמה המשאירה את המסך דלוק כל עוד אנו מתבוננים בו, גם כאשר נסית את פנינו מהוידאו הוא יעצור וכן אפשרות לגלילה חכמה במבט מעלה או מטה בדפדפן.

ישנם גם פקודות קוליות כמו לענות לשיחה ("Answer") או לדחות שיחה ("Reject"), לעצור התראות בפקודה קולית ("Stop"), לבצע צילום ("Shoot", או "Cheese" ועוד) ולשלוט בנגן המוזיקה. למי שמתקשה עם גודל המסך יכול להשתמש ב"פעולה ביד אחת" המאפשר להקטין את ממשק המקלדת, החייגן ועוד כדי להתאימו לשימוש ביד אחת גם לימניים וגם לשמאליים.

כל אלו כבר ראינו במשיר ה-Galaxy S4, אולם בשל תפריטי ההגדרות  האין סופי שלו, היה קשה לאתר אותם. לא כל האפשרויות מופעלות ולמעשה רובן כבויות, כנראה כנראה כדי לא לבלבל את המשתמשים, אבל נוכל להפעיל אותם די בקלות מתפריט ההגדרות.

מסך הנעילה של המערכת מגוון למדי. נוכל לבחור את המסך הבסיסי והריק למדי או להעשיר עם קיצורים מהירים, ואף לבנות מסך מסכי נעילה שונים הכוללים ווידג'טים כמו לוז יומי,  רשימת אפליקציות והגעה מהירה למצלמה. כל אלו זמינים דרך ממשק ההגדרות של המערכת, ושם גם נוכל לקבוע את אפקט הנעילה, להוסיף הודעה אישית ועוד.

מסכי הבית נותרו כמעט ללא שינוי, ונוכל להוסיף עד 7 מסכים שונים.  סימון מיקמנו בחלק התחתון השתפר גם מה-S4 ומסומן כקוו או באייקון של בית כשאנחנו במסך המרכזי. נוכל גם לגרור את הסימון ולהגיע בזריזות לדף הרצוי.  בחלק התחתון נותרנו עם 4 קיצורים הניתנים להחלפה, וכך גם וילון ההתראות כולל את הקיצורים השונים המאפשרים לנו לכבות או להדליק קישוריות או מאפיין מסוים כאשר מתחתו נוכל לקבוע את בהירות המסך.

בצד היישומים, סמסונג ציידה את ה-Galaxy Note 3 במגוון המוכר לנו מה-Galaxy S4. ה-Samsung Hub כבר לא מפוצל למספר יישומים נפרדים ותחת אותה קורת גג נוכל להוריד להוריד אפליקציות ב-Samsung Apps, חנות האפליקציות של סמסונג המציגה גם תכנים ישראליים, להוריד ספרים והרצאות (באנגלית) ולהוריד משחקים שונים. לספורטאים יש את ה-S Health המסייע לשמירה על כושר וכלל מד צעדים יומי, סופר קלוריות, עוקב אחר פעולות ספורט שאנו מבצעים ומספק טיפים למתמידים. ה-S Translator מתרגם בקלות משפה לשפה בהקלדה או בהנחיה קולית, אולם הוא עדיין לא תומך בעברית אך יכול להיות שימוש בטיולים בחו"ל. Watch On הוא יישום סמסונג לשימוש במכשיר כשלט רחוק ובסיוע חיישן האינפרא אדום, ניתן לשלוט ברוב המכשירים שיש בשוק. עבד לנו בקלות על הטלוויזיה שברשותנו. המכשיר גם מגיע עם ה-Group Play המאפשר לשתף תכנים ולהתחבר למכשירי סמסונג אחרים ולנגן ברמקולים שלהם יחד בו זמנית. ה-S Voice היא העוזרת האישית של סמסונג בדומה לסירי של אפל וכן ישנם עוד את שאר יישומי גוגל ואת Office Suite להצגת קבצי אופיס. מלבד אלו הוא מגיע עם אפליקציית ה-Knox, שעליה יש חילוקי דעות בעיקר בקרב חובבי הרומים המותאמים וכן חיבור ל-Dropbox עם 50GB בחינם למשך שנתיים.

Samsung Galaxy Note 3 and Galaxy Gear

ביצועים (כמעט) מובילים
בדומה ל-Galaxy S4, ה-Galaxy Note 3 מגיע בשתי גרסאות: האחת Snapdragon 800 מרובע ליבה 2.3GHz (בדגם N9005) וגרסת Exynos 5 Octa מתומן ליבה (בדגם N9000). הגרסה האחרונה היא זו שמשווקת בארץ דרך סאני, ואילו את גרסת ה-Snapdragon 800 ניתן למצוא לרוב בחנויות הפרטיות. הסיבה לפיצול הגרסאות היא צורך בתקשורת LTE במדינות צפון אמריקה, לעומת אירופה שעדיין עובדים ברשתות HSPA. בנוסף, זהו המכשיר הראשון של סמסונג אשר כולל 3 ג'יגה בייט של זיכרון RAM, אולם משום מה, גם אחרי פעולת "ניכוי זיכרון" במנהל המשימות נותרנו עם רק 1.3 ג'יגה בייט פנויים, זאת לאחר שכבר מראש קוצצו לנו כ-350 מגה בייט מתוך ה-3 עוד לפני שהדלקנו את המכשיר.

Galaxy Note 3 Antutu and Quadrant
תוצאות מבחני הביצועים

שבב ה-Exynos 5 Octa שבמכשיר שאצלנו (Exynos 5420) נחשב כיום לבין המעבדים החזקים ביותר. הוא אמנם משלב 8 ליבות אך בפועל עובדות בכל רגע נתון 4 ליבות לכל היותר ומחולק ל-4 ליבות מסוג Cortex-A15 בתדר 1.9GHz הפועלים בעבודה הדורשת כח עיבוד חזק (כמו משחקים) ו-4 ליבות מסוג Cortex-A7 בתדר 1.3GHz הפועלים בזמן מנוחה או כאשר בשימוש בסיסי. שילוב זה נועד לחסוך חיי סוללה ולספק את הביצועים המיטביים כאשר המשתמש דורש זאת מהמכשיר. יחד עם זאת הוא כולל גם את שבב הגרפי Mali-T628.

במבחני הביצועים קיבלנו תוצאות מרשימות למדי: 33,046 נקודות ב-AntuTu בגרסה 4, 20,006 נקודות ב-Quadrant, ב-Vellamo קיבלנו 2708 נקודות (HTML5) או 1295 נקודות (Metal) ו-5908 ב-Passmartk. את המבחנים הפעלנו בשנית לאחר שקיבלנו עדכון גדול למערכת, ואלו תוצאות מעט טובות יותר לאחר העדכון. אם מתעקשים דווקא ללכת על גרסת ה-N9005 עם ה-Snapdragon 800, תדעו כי ההפרש לא גדול כלל וכי בסקירת ה-LG G2 קיבלנו ב-AnTuTu קיבלנו 33,823 וב-Quadrant קיבלנו 19,815. לשם השוואה, בסקירת ה-Galaxy S4 קיבלנו 29,039 נקודות ו-12,836 נקודות בהתאמה.

אבל מעבר מבחני הביצועים רצינו לבדוק אותו דווקא אל מול ה-Galaxy Note 2, הדור הקודם בעל מעבד Exynos 4 מרובע ליבה, והאם אכן הוא מהיר יותר. התשובה היא כמובן ברורה, אך עד כמה זה מורגש בשימוש היומיומי? תחילה שמנו לב כי הוא עולה יותר מהר, אפשר לשייך זאת לעובדה כי זו גרסה מתקדמת יותר של מערכת האנדרואיד או לממשק, אך מדובר בשינוי של כ-14 שניות בזמן העליה של המכשיר. אפליקציית הפייסבוק לדוגמה אמנם עלתה יחדיו בשני המכשירים, אך תוכן הסטטוסים הוצג ב-Note 2 כשתי שניות אחרי. גם גלריית התמונות הציגה את אוסף התמונות שלנו כמה שניות אחרי והדבר חוזר על עצמו כמעט בכל אפליקציה שבדקנו. יש לציין כי שני המכשירים נבחנו כאשר הם לאחר הפעל המחדש, מחוברים לאותה הרשת ובעלי תכנים דומים.

מצלמה
Galaxy Note 3 מצויד בחיישן מצלמה 13 מגה פיקסל בגבו, זאת בהשוואה ל-8 מגה פיקסל בדור הקודם. חיישן זה מסוגל לצלם וידאו ב-1080p ב-30 פריימים לשנייה, ואילו בדגם ה-Snapdragon ב-60 פריימים לשנייה בהילוך איטי וכן צילום וידאו ב-2K, או [email protected] זה לפחות בכל הקשור בהבדלים בין הגרסאות השונות. המצלמה הקדמית גם כן איכותית ומצלמת ב-2.1 מגה פיקסל עם צילום וידאו ב-1080p.

Galaxy-Note-3-Backממשק המצלמה החדש של שהגיע לראשונה ב-Galaxy Camera וה-S4 מגיע גם כאן. מדובר בממשק קל יותר לשימוש, בלי הרבה בלאגן במסך הראשי אך עם הגדרות רבות הזמינות לנו בקלות. מימין יש לנו את כפתור הצילום הגדול, כשמעליו נמצא כפתור צילום הוידאו, כך שאין שני מצבים שונים או שני ממשקים שונים ולחיצה או על צילום וידאו או על צילום תמונות סטילס באותו המקום. בצד ימין למטה ישנו כפתור ה-Mode (מצב), שהוא כנראה השימושי ביותר לרובנו ודרכו נוכל לקבוע מצב צילום שונה בהתאם לרגע שאותו אנחנו מעוניינים ללכוד. כך לדוגמה יש לנו את המצב האוטומטי, התצלום הטוב ביותר בו המצלמה מצלמת מספר תמונות ומאפשרת לנו לבחור את התמונה הטובה ביותר, הפרצוף הכי טוב בו באופן דומה למצב הקודם רק כאן אנחנו יכולים לבחור ספציפית את הפרצוף[ זאת למקרה שאחד מהמצולמים עצם עיניים. עוד אפשרות היא צילום תמונה בשילוב מספר שניות של קול, צילום "דרמה" עם חשיפה ממושכת המאפשר לשלב מספר תמונות יחדיו המתאים בעיקר לפעולות ספורט, תמונה מונפשת בו נוכל לצלם ולבחור אובייקט שיהיה מונפש, צילום מחיקה המאפשר למחוק אובייקטים מסויימים, צילום פנורמה, צילום ב-360 מעלות ועוד.

בנוסף למצבי הצילום, נוכל להוסיף אפקט צבע ישירות על התמונה. ישנו תפריט בתחתית המסך ובלחיצה על החץ נוכל לשנות ולהוסיף אפקטים כמו צבע טקסטורה שונה, עין הדג, להפוך את התמונה לציור ועוד. בחלק העליון מצד שמאל נמצא את כפתור המעבר בין המצלמה הקדמית לאחורית, מצלב צילום כפול בו ניתן לצלם עם שתי העדשות בו זמנית, הגדרות פלאש, שיתוף מהיר, הגדרות מתקדמות כמו טיימר, מדידת אור, ISO, איזון לובן, תגית מיקום ועוד. בסה"כ מדובר בממשק מצוין בהשוואה לדורות הקודמים של מכשירי הגלקסי, וסמסונג עשתה כאן עבודה מצוינת.

ואיך איכות הצילום? לא רעה, אבל גם לא בהפרש גדול ביחס לדור הקודם. כן רואים הבדל בחדות – הצילומים יוצאים יותר חדים וברורים, הצבעים נראים מצוין והאיכות הכללית טובה. בלילה, המצב שונה לגמרי, ושוב אנו נתקלים ביכולת נוראית בצילום בתאורה נמוכה וגרעיניות בכל מקום. גם כאשר אחזנו במכשיר באופן יציב התמונות לא יצאו איכותיות, וחבל שכאן אין כמעט כל שיפור. בצד צילום הוידאו, קשה לומר שיש כאן כמעט כל שיפור (בדגם ה-Exynos) והאיכות נותרה בעינה – טובה וחדה. להלן דגימות צילום:

מולטימדיה ורשת
לא צריך לומר מדוע חווית המדיה הפכה לעשירה ומהנה יותר. המסך הגדול בשילוב רזולוציה גבוה עושים את שלהם. נגן הוידאו המגיע כברירת מחדל עבר שדרוג ביחס לקודמו, והממשק מציג לנו כל הסרטונים שיש לנו במכשיר עם תצוגה מקדימה. אמנם האפשרויות בסיסיות, אך הוא מספק את העבודה כמו האפשרות להציג וידאו צף או לערוך את הסרטון ישירות על המכשיר. לחיצה על כפתור התפריטים מציגה אפשרויות שיתוף ועריכה מתקדמות יותר לסרטון, ביחד עם פרטים על הוידאו עצמו. הוא כמובן תומך ברוב הקידודים המוכרים כמו AVI, MKV, FLV, WMV עד 1080p ללא כל בעיה, ואם נשתמש במחבר ל-HDMI גם נוכל להקרין את הוידאו על המסך הגדול בבית.

נגן הוידאו לא השתנה כמעט, כשהוא מסודר ומחולק לפי אלבומים, אמנים, ורשימות השמעה. ניתן לסייר ברשימות השירים בצורה קלה כשמצד ימין מופיעות כל האותיות בעברית וגרירה של המסך לאות הרצויה תציג את השירים באותה האות, אולם מישהו בסמסונג שכח שחלק מהשירים גם בלועזית כך שאין לנו אותיות לועזיות בתפריט. בזמן הניגון ישנו ווידג'ט במסך הנעילה וכן בווילון ההתראות. איכות המוזיקה ברמקול מצוינת, עוצמתית מאוד וטובה. ישנו גם אקולזייר מתקדם בו ניתן לקבוע סגנון האזנה וללא ספק סמסונג נותרה בטופ בכל הקשור לחווית מולטימדיה.

בצד הקישוריות לא חסר לנו. יש Wi-Fi a/b/g/n שתומך ב-2.5 ו-5 ג'יגה-הרץ ביחד, יש A-GPS ויש גם בלוטות' 4.0, תמיכה ב-NFC שבאמצעות היישום S-Beam מאפשר העברת קבצים במהירות עם מכשירי גלקסי אחרים, ה-DNLA נמצא בכל תחום המדיה כולל ביישומים רגילים. יש גם תמיכה ב-MHL  וגם ב-USB OTG וכמובן גם ה-Wi-Fi Hotspot. שימוש ב-GPS באפליקציית הניווט של גוגל עבד מצוין ולשם שינוי, המפות בעברית וגם ההנחיות הקוליות היו בעברית.

הדפדפן המגיע עם המערכת הוא אותו דפדפן הנמצא ב-Galaxy S4. לרזולוציה יש כאן כמובן יתרון גדול כך שיש לנו יותר שטח מסך ולא חייבים להשתמש בזום לקריאת טקסט. בחלק העליון נמצא לנו כפתור הלשוניות ולצידו כפתור הוספה למועדפים וצפייה בהיסטורית הגלישה. יש מצב קריאה ושינוי בהירות מהיר, וכן מצב תצוגת שולחן עבודה ושיתוף. הוא עובד מהר וזריז וגם מסנכרן את המועדפים שלנו עם חשבון הסמסונג של המכשיר, רק חבל שהוא לא מושקע יותר ואינו מציג פיצ'רים מיוחדים שיגרמו לנו לעזוב את כרום לטובתו.

סקירת הוידאו

סוללה משודרגת
אם נסתכל על המפרט הבסיסי נראה כי הסוללה לא השתנתה כמעט – 3,200mAh לעומת 3,100 בדור הקודם, אולם סמסונג הצליחה דווקא לספק לנו יותר זמן סוללה. ההצהרה הרשמית טוענת ל-21 שעות שיחה, אך כל מי שמבין יודע כי המשאב היקר ביותר במכשירי הסמארטפונים הוא דווקא המסך. אז בין אם זה המעבד ובין אם זה המסך החסכוני יותר לחשמל, בממוצע המכשיר יכול להספיק בקלות ליום וקצת עבודה ולמשתמשים הפחות אינטנסיביים הוא יכול גם להגיע ליומיים שלמים. אחרי שמתרגלים לזמן סוללה שכזה כבר לא צריך לדאוג לשקע חשמל קרוב.

לסיכום: סמסונג הציגה דור 3 וראוי לסדרת מכשירי ה-Galaxy Note. יש לו את כל מה שמשתמשי הדורות הקודמים חושקים בו – מסך גדול ואיכותי יותר, מעבד חזק יותר ומשקל ועובי נמוכים יותר. בכל הנוגע לממשק, השינוי אינו גדול ומי שברשותו את ה-Galaxy Note 2 אינו צריך למהר לשדרג. פלח השוק שאליו מופנה המכשיר הוא בהחלט לא רגיל, עדיין, כשמסכי ה-5 אינץ' שולטים בשוק, אולם הם אט אט סוגרים את הפער, ומי שמחפש מסך גדול יותר ימצא את ה-Galaxy Note 3 כמכשיר מצוין.

סוגיה בעייתית בארץ הוא עניין המחיר, אשר כיום עומד על לא פחות מ-3,999 כמחיר רשמי של היבואנית. אם מחפשים אלטרנטיבות, נמצא זאת בחנויות הפרטיות שם הוא נמכר החל מ-3,300 שקל לגרסת ה-16GB. מחיר בהחלט הגיוני יותר אולם ללא שנתיים אחריות של היבואן הרשמי.

 

Samsung Galaxy Note 3

מכשיר ה-Galaxy Note 3 מבית סמסונג אשר הוכרז בספטמבר 2013 בעל מסך 5.7 אינץ' ברזולוציה Full HD, כולל את שבב מרובע ליבה וזיכרון עבודה (RAM) של 3GB. המכשיר פועל על מערכת האנדרואיד בגרסה 4.4, מצויד במצלמה 13 מגה פיקסל, וסוללת 3200mAh. בנוסף הוא כולל גם עט סטילוס וממשק מותאם לשימוש עם העט.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.