המכשירים הגדולים הולכים וצוברים תאוצה בשוק, והיום סמסונג הכריזה על מכשיר 5 אינצ’ ראשון, אך דווקא לשוק הביניים. הגלקסי גראנד (Galaxy Grand) הוא מכשיר אמצע שלא מביא את יכולות המסך המרהיבות בדומה ל-HTC Butterfly עם מסך Full HD, אלא הוא שומר על רזולוציה צנועה יותר של WVGA, או 800×480. למעשה, הוא יותר מזכיר את הענק של HTC, ה-Sensation XL עם מסך גדול וברזולוציה נמוכה.

הגלקסי גראנד מגיע עם אפשרות לסים כפול (דגם I9082) או סים בודד דגם (I9080), ורץ על מעבד כפול ליבה 1.2GHz. הוא מעוצב בדומה לשאר סדרת הגלקסי ועוביו עומד על 9.6 מ”מ. הוא מגיע עם 8 ג’יגה לאחסון בנוסף לחריץ הרחבה, וכן מצלמה אחורית 8 מגה פיקסל ומצלמה קדמית 2 מגה פיקסל. בצד הקישוריות הוא מצויד ב-WiFi n, GPS ו-Bluetooth, ואף מפתיע גם תקשורת דור 4 LTE. הגלקסי גראנד מצויד בסוללה בעלת 2,100 מיל-אמפר ורץ על מערכת האנדרואיד 4.1.2 Jelly Bean וכמובן שלל הפיצ’רים השונים הקיימים בממשק ה-TouchWIZ כמו ה-S-Voice, העוזרת האישית והמתחרה לסירי של אפל, Direct Call, Smart Alert ועוד.

למרות הרזולוציה, המכשיר עדיין נחשב לחזק כשהוא מסוגל לנגן ולצלם וידאו ב-Full HD בזכות מעבד הכפול וגם זיכרון ה-1 ג’יגה ראם. מחירו עוד לא ידוע, וכך נראה כי הוא יוצג בתערוכת MWC בעוד כחודשיים ואנו מקווים לראות יחד איתו גם מכשיר 5 אינצ’ איכותי אף יותר.

-פרסומת-
מנווט בין העכבר למוצץ, מאסטר בפוטושופ ומבשל מטעמים להנאתו. צלם מיום היוולדו ("אל תקראו למצלמה בטלפון DSLR") וחושב שלא צריך להוציא יותר מ-1,500 שקל על סלולרי חדש‎.