לפני יומיים פרסמנו על כך שהתגלתה פירצה במכשירי הגלקסי של סמסונג אשר נעוצה במערכת ההפעלה המקורית של החברה. הפירצה קיימת במעבדי ה-Exynos 4210 ו-4412 שבהם משתמשים מכשירי הגלקסי אס 3, הגלקסי נוט 2 ואחרים מאפשרת לקבל הרשאות מנהל על המכשיר מרחוק ולגשת למידע האישי שבמכשיר.

לסמסונג לא לקח זמן רב להגיב ובהודעה שמסרה היא אמרה כי היא מודעת לפירצה ופועלת לתיקונה: “סמסונג מודעת לסיכון הפוטנציאלי הקשור למעבדי ה-Exynos ומתכננת לבצע עדכון תוכנה שיספק מענה מהיר. הבעיה עלולה להתרחש רק כאשר יישום זדוני מופעל על מכשירים מסויימים, אך זה לא משפיע על מכשירים המפעילים יישומים אמינים ומאומתים. סמסונג תמשיך לעקוב אחר המצב מקרוב עד לתיקון התוכנה שיהיה זמין בזמן הקרוב לכל המכשירים הקשורים”.

כך התברר כי אחד היישומים המשמשים לפריצת מכשירי הגלקסי לקבלת הרשאות רוט, התבסס על פירצה זו (SuperSu) ובינתיים, הקהילה לקחה על עצמה את התיקון כמו Project Voodo המתקן את הפירצה במכשירים. אולם המשתמשים לא צריכים לדאוג יותר מידי, שכן כדי לפרוץ מכשיר מרחוק נדרשת התקנה של יישום זדוני במכשיר אשר יספק את הגישה לפורץ, כך שאם אתם בטוחים שהאפליקציות שלכם לגיטימיות והגיעו ממקורות מוסמכים (כמו הגוגל פליי), אין לכם מה לדאוג.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.