דיווחים חדשים מעלים שמיקרוסופט (Microsoft) מתעניינת ברכישת חברת תכנון השבבים AMD, פעם מתחרה אמיתית לאינטל (Intel), כיום חברה שבעיקר מייצרת הפסדים כספיים. השמועות הללו, שדווחו לראשונה באתר Fudzilla, מגיעות מספר ימים אחרי שב-AMD החליטו לפצל החוצה את קבוצת ייצור השבבים הגרפיים ליחידה עצמאית שאולי תהפוך בעתיד גם לחברה עצמאית.

לפי הדיווחים שתי החברות מנהלות משא ומתן שקט ורגוע כבר מזה זמן מה, אך אין כל סימנים להבשלת העסקה, ואם כן, מתי זה יקרה.

AMD כיום היא חברת תכנון שבבים בלבד, מה שמכונה בשוק Fabless. את המפעלים שלה היא כבר מכרה לפני שנים רבות לזרוע ההשקעות של אבו-דאבי שמפעילה אותם תחת השם Global Foundries. החברה אמנם משתמשת במפעלי הללו כדי לייצר את המעבדים שלה, אבל היא עושה זאת כמו כל חברה חיצונית אחרת שיכולה להשתמש בהצעות של GF לייצור מעבדים.

ההערכה היא שמיקרוסופט רוצה לשלוט בתכנון של המעבד עבור הדור הבא של קונסולת ה-Xbox שלה, וזאת אם היא תרכוש את קבוצת תכנון המעבדים בלבד, בלי הקבוצה הגרפית. יש לציין שלמרות שההיצע של AMD לשוק הוא בעיקר של מעבדי APU, כלומר מעבדים בהם משולב כבר שבב גרפי מסדרת ה-Radeon, החברה עדיין מייצרת מעבדי Athlon שאינם כוללים שבב גרפי, כמו גם מעבדים שמיועדים לשוק השרתים, עוד תחום שנחשב אצל מיקרוסופט לאחד מנקודות המיקוד.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.