כעשר שנים חלפו מאז רכשה AMD, אז עדיין מתחרה יחסית חזקה לאינטל (Intel), את יצרנית כרטיסי הגרפיקה הקנדית ATi עם המותג החזק שלה Radeon תמורת לא פחות מ-5.4 מיליארד דולר, סכום שנחשב אז לגבוה מדי.

מאז השתנו דברים. AMD הפכה לחברה שמפסידה כסף והרבה, עברה כמה ידיים והשתנתה, ועכשיו היא מודיעה על עוד שינוי: הקמת קבוצה בשם Radeon Technologies Group שבעצם תהיה קבוצת הכרטיסים הגרפיים של החברה לכל עניין ודבר, במהלך שיכול להוביל בעתיד גם להפרדה מוחלטת של הקבוצה מ-AMD והפיכתה לחברה עצמאית.

הקבוצה החדשה, Radeon, תחת ניהולו של ראג'ה קודורי, שקודם לתפקיד סגן נשיא וארכיטקט ראשי של הקבוצה, תהיה אחראית באופן בלעדי ועצמאי לביצועים של הכרטיסים הגרפיים בשוק המסורתי, בו הנם נמכרים ככרטיסי הרחבה למחשבים שולחניים,, אבל גם לפיתוחים בשוק המציאות המדומה והמציאות הרבודה.

למרות ההפסדים הכלליים שלה, AMD ראתה רווחים באופן יחסי ממכירת כרטיסים ושבבים גרפיים עבור שוק המחשבים, נייחים וניידים כאחת, והיא כנראה רוצה לשמור על הרווחים בתחום הזה כיחידה עצמאית, אם כי בינתיים תחת המטריה הגדולה יותר של AMD. קודורי ידווח ישירות לנשיאת ומנכ"לית החברה, ליסה סו.

לפי AMD, קודורי יהיה אחראי לניהול כל ההיבטים הגרפיים של Radeon, החל מאלו שנמצאים בשימוש ב-APU של החברה – המעבדים המשולבים עם השבבים הגרפיים של AMD, הכרטיסים העצמאיים, כרטיסים שמיוצרים בהתאמה חלקית לדרישת לקוח, וכן מוצרי שבבים גרפיים שאמורים לספק גם כוח מחשוב (GPGPU). עם זאת, הקבוצה תוכל לפתח נתיבים עצמאיים משלה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.