עולם התאורה משתנה ללא הרף בשנים האחרונות. נורות פלורוסנט חסכוניות, לדים וכעת גם OLED. חברת פיליפס הנחשבת לבין החלוצות בתחום התאורה מציגה את טכנולוגיית ה-OLED הייחודית. מדובר בתאורה שמשנה את כל מה שאנחנו מכירים כיום ובניגוד לתאורה הממוקדת כמו נורות הליבון וה-LED, נורת ה-OLED פולטת אור על כל פני השטח. לא רק שהטכנולוגיה הזו יעילה יותר, היא אף ירוקה יותר וחסכונית יותר מנורות אחרות.

משתלב ברקע
נורת ה-OLED בנויה ממשטח מרובע בגודל משתנה (כיום 12.4×12.4 ס”מ) כשעובייה עומד על 1.8 מ”מ וירד בהמשך ל-1 מ”מ ופחות מכך. בזכות העובי, ניתן לשלב את הנורה כמעט בכל מקום כחלק מהנוף בחדר, ובזכות גודלה הקומפקטי, היא מצליחה להקטין את השטח הדרוש לתאורה כשהיא מסוגלת להשתלב בקיר הבית, בתקרה או אפילו בגב הזכוכית במראה וכפנס רכב כחלק מגוף המתכת. ישנם גם נורות שקופות המסוגלות להיעלם לגמרי בנוף ולהיטמע בחלון הבית שנדלקות כאשר מחשיך בחוץ ונורות גמישות לנוי.

אמנם רוב היצרניות הגדולות כבר החלו בפיתוח הנורות, אך המחירים כיום גבוהים מאוד (מעל $500 לקיט של 3 נורות) והערכות שהמחירים ירדו והנורות ישתלבו בחיינו עוד כמה שנים ספורות בלבד. צפו בוידאו בהמשך.

וידאו: פיליפס מציגה את עתיד ה-OLED

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.