לפני כשבועיים השיקה פבל (Pebble) ליין חדש של מוצרים, עם שני שעונים חכמים וגאדג'ט לספורטאים בשם Pebble Core שנחשב לגולת הכותרת של ההשקה. מלבד היכולות שהוצגו, מתברר כי יש לו עוד תוספת אחת מסקרנת לא פחות: העוזרת האישית של אמזון (Amazon), אלקסה, תשולב בתוכו.

מדובר כזכור על מכשיר קטן שמשלב תמיכה בתקשורת נתונים סלולרית (3G), מקלט GPS מובנה ותופסן קטן לתפוס על המכנס או החולצה. הרעיון הוא לחסוך את הצורך לסחוב את המכשיר הסלולרי איתנו לכל ריצה, ולמעשה לקבל את כל הנתונים שלנו ולסנכרן אותם לענן. Core תומך בכל האפליקציות הפופולריות כמו Runkeeper, Google Fit ועוד, מאפשר להזרים מוזיקה דרך Spotify, לקבל התראות באוזנייה או ליצור לעצמנו תזכורות קוליות וגם למקרה הצורך יש כפתור חירום SOS השולח את המיקום שלנו לבן משפחה. ל-Core יש זיכרון פנימי של 4 ג’יגה-בייט, מקום לחריץ SIM, תקשורת WiFi ו-Bluetooth והסוללה מספקת לו עד 9 שעות שימוש. בנוסף הוא עמיד במים עד לעומק של 30 מטרים.

אלא שהשילוב של אלקסה למעשה מאפשר למכשיר לקבל פקודות קוליות ולבצע פעולות נוספות שמצריכות שליטה קולית, כמו למשל להקריא נתוני ספורט, נתוני מזג אוויר, שליטה חכמה במערכות הבית ואפילו לקנות מוצרים באמזון במהלך הריצה. מחירו של הגאדג'ט עומד כרגע על 69 דולר בקיקסטארטר, והוא צפוי לצאת במשלוחים ראשונים בינואר הקרוב.