פבל 2 Pebble

פבל (Pebble), יצרנית השעונים החכמים שפרצה לתודעה ב-2012 עם פרויקט מימון המונים מוצלח למדי לשעון החכם הראשון שלה ולפני שנה עם Pebble Time, מנסה לעשות זאת שוב והפעם עם שני שעונים ומכשיר מעקב יוצא דופן לספורטאים.

Pebble 2

בפבל מאמינים עדיין במסך השחור לבן מבוסס טכנולוגיית דיו האלקטרוני (E-Ink) ו-Pebble 2 נראה כהמשך ישיר לדור הראשון עם המראה הפלסטיק המגושם משהו וכעת הוא חוזר בעיצוב מעודן, דקיק ועם יותר טכנולוגיה.

הדגם החדש מכוון יותר לספורטאים אבל לא רק. כך הוא מצויד במד דופק בגבו המבצע מדידות באופן יזום במהלך היום ומבצע מעקב אחר שינה. המסך המרובע זכה לזכוכית Gorilla Glass חסינה לשריטות שטחיות, זאת במקום הכיסוי פלסטיק בדגם הקודם. הוא עמיד למים עד לעומק של 30 מטר ויש לו גם מיקרופון באמצעותו ניתן לענות להודעות בפקודות קוליות או להכתיב לעצמנו הערות ותזכורות.

המחיר ירד למינימום של 99 דולר ומתפאר בחיי סוללה של 7 ימים, שאת זה לא תמצאו בשעונים מתחרים.

Pebble-Time-2

Pebble Time 2

מוקדם מהצפוי, אבל הדגם הצבעוני שהוצג עוד בשנה שעברה הוחלף בחדש. Pebble Time 2 הוא גרסה משודרגת ואף זולה יותר מהמחיר המקורי, שלא רק זכתה למסך הגדול ב-53% מהדגם הקודם, אלא גם משלבת בין עיצוב מתכתי לרצועת גומי. כך פבל איחדה את שני הדגמים (הרגיל ו-Silver) לכדי מוצר אחד.

גם כאן יש תוספת של מד דופק ומיקרופון מובנה והסוללה חזקה עוד יותר ומספיקה ללא פחות מ-10 ימי שימוש. הצג הצבעוני פועל גם הוא בטכנולוגיית דיו דיגיטלי וממשק המשתמש שודרג במעט לביצוע פעולות בפחות לחיצות. המחיר מתחיל ב-169 דולר ולאחר מכן הוא יעלה ל-199 דולר.

Core

גולת הכותרת בכל ההכרזה של פבל הוא Core. מכשיר קטן ממדים המיועד לספורטאים, מעין מחשב לחובבי הריצה המשלב תמיכה בתקשורת נתונים סלולרית (3G) ומקלט GPS מובנה ותופסן קטן לתפוס על המכנס או החולצה. הרעיון הוא לספק לחסוך את הצורך לסחוב את המכשיר הסלולרי איתנו לכל ריצה ועם Core נוכל לקבל את כל הנתונים שלנו ולסנכרן אותם לענן.

Pebble Core

Core תומך בכל האפליקציות הפופולריות כמו Runkeeper, Google Fit ועוד, מאפשר להזרים מוזיקה דרך Spotify, לקבל התראות באוזנייה או ליצור לעצמנו תזכורות קוליות וגם למקרה הצורך יש כפתור חירום SOS השולח את המיקום שלנו לבן משפחה. ל-Core יש זיכרון פנימי של 4 ג’יגה-בייט, מקום לחריץ SIM, תקשורת WiFi ו-Bluetooth והסוללה מספקת לו עד 5.5 שעות שימוש.

במסגרת מימון ההמונים הוא יוצע ב-69 דולר, כאשר לאחר מכן הוא יימכר ב-99 דולר.

כל המוצרים החדשים של פבל מוצעים כבר כעת באתר קיקסטרטר ומובטח כי אלו יושקו בספטמבר 2016 ואילו Core בינואר 2017. מיותר לציין כי את הסכום המינימלי של מיליון דולר פבל גייסו בתוך כשעתיים בלבד.