האם אפל (Apple) תפסיק להיות גורם משמעותי בשוק הטכנולוגיה בכלל, ובשוק הטלפונים החכמים והטאבלטים בפרט? האם העתיד שלה אינו עומד לעמוד בתקנים של הווה ושל העבר המפואר של השנים האחרונות עם סטיב ג'ובס?

אם מקשיבים להערכות של לארי אליסון, מנכ"ל אורקל, אחת מחברות הטכנולוגיה הגדולות בעולם ומי שהיה חברו האישי הטוב של ג'ובס, גורלה של אפל כבר נגזר, ולא לטובה.

אליסון התייחס לחברה ולג'ובס בראיון שנתן לצ'ארלי רוס מ-CBS בתוכנית 'הבוקר הזה'. כשהוא נשאל לגבי ג'יבס הוא אומר: "הוא היה גאון. הוא היה הפיקאסו שלהם. הוא היה יוצר מבריק".

לגבי אפל, שפיטרה בעבר את ג'ובס מכל תפקידיו בחברה והחזירה אותו רק אחרי שכמעט התמוטטה לחלוטין, ומאז זינקה לצמרת, הוא אומר תוך שהוא משתמש בתנועות ידיים שמדגישות היטב את דעתו: "ראינו את אפל עם סטיב ג'ובס, ראינו את אפל בלי סטיב ג'ובס, ראינו את אפל עם סטיב ג'ובס, ועכשיו אנחנו נראה אותה בלי סטיב ג'ובס".

http://www.youtube.com/watch?v=GUdYebAN-Fs#at=27

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • תמיר

  פשוט לא יאמן איך אתם רבים פה ועל מה, מעניין בני כמה אתם.
  שכל אחד יעשה מה שטוב לו וישתמש במה שטוב לו. האייפון הוא מכשיר טוב מאוד , ואנדרואיד זה סיפור אחר, יש כל כך הרבה מכשירים וזה עולם ומלואו. אישית אני חושב שמי שלא השתמש בנקסוס למשך זמן אין לו מושג מה זה אנדרואיד ומי זאת גוגל. הגלקסי וכל השאר הם לא מדד.

 • ZOOM

  כמה מילים על אורקל ולארי אליסון:
  מיום מותו של סטיב ג'ובס ב5/10/11 ועד היום עלתה מניית אורקל ב15.7% אבל מניית אפל עלתה ב28.4% .
  ערך השוק של אורקל 157.5 מיליארד $ אבל ערך השוק של אפל 449.6 מיליארד $, כמעט פי שלושה מאורקל.
  לארי אליסון הוא לא הראשון שמצהיר שאפל מיצתה את עצמה. קדם לו מנהיג של חברה אחרת שבמקרה גם הוא יהודי כמו אליסון. המצהיר הקודם ששמו מייקל דל והחברה שהוא עומד בראשה קרויה על שמו DELL נכנס להיסטוריה כאשר באקוטובר 1997 נאם בפני אלפי אנשים ואמר שעל אפל לסגור את החברה ולהחזיר את הכסף לבעלי המניות. מאז עלתה ממניית דל בפחות נ10% ומניית אפל עלתה ב8831% (כמעט פי 90).
  שווי השוק של דל באוקטובר 1997 היה 21.8 מיליארד $ והיום אחרי 16 שנים עומד על 24.1 מיליארד $.
  אבל שווי השוק של אפל היה באוקטובר 1997 רק 5.1 מיליארד $ והיום עומד על 451 מיליארד $.
  לארי אליסון כנראה לא למד את הלקח שמייקל דל למד.

  • א.א.

   לא שאני מסכים עם הטענות שהוא מעלה, אך מה הקשר בין שווי השוק של החב' שהוא בראשה? הן אפילו לא מתחרות באותו שוק. ואיזה לקח הוא אמור ללמוד ממנכ"ל דל? שמי שמדבר נגד אפל מקבל עונש וקורס?

   הוא טוען שאפל איבדה את האחראי המרכזי לחזון שלה ולכן היא עומדת לרדת. העלה בבקשה טיעון שמתייחס לטענה הזו, כמו למשל הרעיונות החדשים באייפון 5S- לפחות ע"פ שמועות. השקעה בפיתוחים עתידיים ורכישת חב' בעלות פוטנטציאל להעשרת חוויית המשתמש.

   • ZOOM

    הלקח שהוא אמור ללמוד הוא לא לדבר על נושאים בתחומים שהוא לא מבין בהם. שידבר בתחומים בהם עוסקת אורקל. אני לא אעלה כאן טיעונים כי אתה ילד גדול כבר ויכול לקרוא את עשרות הטיעונים שהועלו בשבועות האחרונים ושגרמו למניית אפל לזנק בשיעור של 25% מאז 27/6/2013.

    • א.א.

     אם לא שמת לב, ציינתי בעצמי חלק מהסיבות שטענתו לא נכונה לדעתי.. "הרעיונות החדשים באייפון 5S- לפחות ע"פ שמועות. השקעה בפיתוחים עתידיים ורכישת חב' בעלות פוטנטציאל להעשרת חוויית המשתמש"- כל אלו מראים על חדשנות ולא היגררות.

     אני עדיין עומד מאחורי דבריי לגבי שווי השוק, לא רלוונטי כאן.

     • ZOOM

      עתה ברור שבעתיים שאין לך מושג בסיסי בכל מה שקשור לניהול, כספים, שוק הון וכו'.
      בשיטה הקפיטילסטית ערך השוק הוא פרמטר חשוב מאין כמוהו. זו עדות על אמונתם של מיליוני איש המשקיעים במניות בעתידה של חברה. המשפט ההזוי הזה דומה למצב בו תאמר שזרם ולמתח אין כל קשר למלאכתו של החשמלאי.
      אי אפשר להלל את סטיב ג'ובס במילים כמו "חזון" וכו' ולהתעלם מכך שהוא בנה חברה לפתארת המתנהלת הכי טוב בעולם. ה"חזון" של סטיב ג'ובס כלל גם הכנות ליום בו הוא יחלה ויאלץ לפרוש. סטיב ג'ובס ידע במהלך כמה שנים טובות את מצבו הרפואי הגרוע.

      • א.א.

       אין לי שום בעיה עם ציון שווי שוק כשמתייחסים למצבה של חברה.
       יש לי בעיה עם ציון השווי של אורקל כמדד לאיכות המנכ"ל שלה שמביע ביקורת. היא אינה מתחרה באותו שוק כמו אפל, אז מה זה מלמד אותי, בדיוק? ואם מנכ"ל חב' אקסון מוביל יביע דעה, תקבל אותה יותר למרות שהוא בכלל לא בתחום הטכנולוגיה?

       לגבי החזון של ג'ובס, אין לי מידע לגבי התוכניות שהוא הותיר אחריו, אתה חושב שהוא הותיר אחיו תכניות לדגמים מרובים? אני משער שלא. אני כן יודע שנעשים באפל שינויים רדיקליים שאיני בטוח שתוכננו על ידיו.

    • T.Y

     שים לב ששניהם מדברים על תקופה שסטיב ג'ובס ז"ל לא נמצא באפל.. ב1997 הוא בדיוק חזר לחברה ועדיין לא חזר לתפקיד המנכ"ל,ואפל באמת הייתה בקריסה..ועכשיו הוא לצערנו מת ורק ימים יגידו מה יהיה עם אפל

  • 1

   ZOOM- האייפון עלה לך לראש, כל תגובה שלך מוטה לתפוח הרקוב. ולא עוזר שאתה מתנסח טוב. אתה כותב שטויות. נראה שאתה לא מתמצא כלל באנדרואיד ולא שייך בכלל לתחום המקצועי של הסמראטפונים

 • אייל

  ממש לא נכון אפל והאייפון 5 עדיין בפיסגה מיבחינת עיצוב מכשיר שהוא היפה ביותר בשוק זה כמו טוויוטה קורולה מול גולף בטאץ במהירות המכשיר במצלמה הם עדיין בטופ של כל המכשירים למי שיש אייפון 5 ועובר לגלאקסי 4לדוגמא תמיד חחזור לאייפון עד שיגיעו לרמה של אפל אים ביכלל יקח עוד הרבה זמן

 • שמוליק

  אם אפל תמשיך באותה נוסחה שהיא עובדת בה כרגע – שינויים קטנים משנה לשנה, היא תתמוטט ללא ספק.
  הנוסחה הזאת עבדה עד עכשיו מצויין עבור אפל כי לקח כמה שנים למתחרים להדביק את הפער הטכנולוגי
  שהיה לאפל, הן חומרתית והן תוכנתית. היום אנדראויד לא נופלת מ IOS בכלום ומכשירי השוק הגבוה של המתחרים עולים על האיפון בכל פרמטר.המותג החזק שאפל בנתה מתחיל להישחק ואפל כבר לא נתפסת כחברה חדשנית, אילה כחברה שמרנית עם מוצרים מיושנים ויקרים.
  הבעיה היא שאפל תנסה למצוא נוסחה חדשה רק כשהיא תתחיל את הנפילה למטה. כל עוד החברה רווחית, אף מנכ"ל לא יסתכן בשינוי שעלול להרע את המצב. שימו לב שלמרות הביקורת העצומה שיש היום כלפי אפל, גם האיפון הבא יהיה שיפור זניח של האיפון 5. לדעתי השנה היא שנת מפנה. השוק והלקוחות מחכים לחידושים שלא יגיעו וכבר בחודשים הקרובים נתחיל לראות צלילה חדה במכירות וברווחיות. אנדרואיד כבר הגיע לנתח שוק של 80% במכירה של מכשירים חדשים ברבעון האחרון. נתח השוק של האיפד צלל חדות ל 30%. המגמה הזאת תתחדד ברבעונים הבאים כי לא צפוי בקרוב שום איפון מהפכני או איפד יוצא דופן שהם שני המוצרים שמהווים את רוב ההכנסות של אפל. מוצרים חדשים כמו השעון והטלויזיה לא נראים באופק וכנראה מתוכננים לצאת לשוק רק בסוף השנה הבאה, כך שהשנה הבאה הולכת להיות שנת הנפילה של אפל. הבעיה היא שאחרי נפילה כבר קשה מאוד להתאושש.

  • ZOOM

   שמוליק: התרשמתי שזו לא תחזית אלא אוסף משאלות שלך. הגזמת בפראות בירידת נתח השוק של אייפאד. הקביעה ש"אנדרואיד לא נופלת מIOS בכלום" הזויה. מה אתה חושב לעצמך – שהנהלת אפל יושבת בחיבוק ידים וממתינה לעצות משמוליק? ה"נוסחה" שאתה דיבחת עליה כוללת גם את היכולת להפיק את המירב מאוסף הכשרונות המועסק באפל. השגו הגדול ביותר של סטיב ג'ובס היה בניית תאגיד המנוהל לתפארת.

   • א.א.

    ZOOM,
    לדעתי האישית, הקביעה אינה הזויה כלל ועיקר. אנדרואיד לא רק שלא נופלת אלא אף עולה על IOS, כיוון שהיא מעניקה חופש פעולה נרחב, אך זה כבר עניין של צורך וטעם אישי.
    עובדתית, במבחני מהירות על מכשירים חדשים, הבדלי המהירות זניחים ומגיעים בשיא לשניה, כשלרוב מדובר בפחות ולפעמים הרבה פחות. בסופו של יום אין מוביל משמעותי מאוד על הגדרות סטוק (עם קרנל שונה/ OC ההבדלים משמעותיים, פשוט לא כולם עושים זאת אז לא מצאתי לנכון להחשיב את זה).
    אני חושב שהישגו הגדול ביותר של ג'ובס היה המיתוג של אפל ומוצריה (בייחוד חטיבת המובייל) כיוקרתיים וחדשניים והטמעת ההבנה שממשק נעים וחלק חשוב יותר למשתמש הרגיל מחומרה חזקה.
    שמוליק,
    ע"פ הבנתי מהשמועות, האייפון הבא יציג מסך בטכנולוגיית IGZO וחיישן טביעת אצבע, כך שחידושים הוא יכול גם יכול להביא.

    • ZOOM

     א.א: אמרתי שקביעו של שמוליק "הזויה" משום שהוא (ועכשיו מתברר שגם אתה) אינכם מבינים בכלל על מה אתם מדברים. השוואה בין IOS לאנדרואיד היא מצג שווא. לא אתה ולא אף אחד בעולם יכול בכלל לקנות IOS או אנדרואיד. הציבור יכול לקנות אך ורק פתרונות ולא רכיבי תוכנה או חומרה. אפל מציעה פתרון מקיף הכולל הן את חומרת האייפון הן את מערכת ההפעלה, הן אפליקציות ראשיות, תכנים, ספריית אפליקציות וכל אלו מבסוג הכי טוב שקיים. הצרכן קונה מאפל פתרון ואפל יודעת היטב שאם היא תאכזב את לקוחותיה היא תיפגע קשות וערך המותג יפול. זה לא המצב אצל אחרים – ראה מה שקורה כאן באתר רק במקרה של "S3 מפסיקים לפעול" ותבין מה בדיוק ההבדל בין אפל לבין היצרן והיבואן המפוקפקים. התגובות והתלונות הפכו כאן לאשכול הכי עמוס.

     • א.א.

      זה כ"כ אירוני ש"טול קורה מבין עיניך" פשוט לא מספיק.. לו היית נותר ענייני, הייתי משיב לך כך, אך בדיוק היום פקעה סבלנותי.. איני צריך "לקנות אנדרואיד", קוד המקור מופץ חינם אין כסף. אני יכול לבנות מכשיר או לרכוש מכשיר כלשהו ולהתאימו לאנדרואיד ללא בעיה. עובדה, עשו זאת עם DOK, "קופסאות TV", מכשירי רפרנס של יצרניות, PC ואינספור מכשירים אחרים. אנשים עשו זאת עם הטאבלים מבוססי webos, אז הטענה המרכזית שלך נפלה. אם אשיג את עץ הדרייברים המלא של אפל, אוכל להריץ אנדרואיד גם על אייפון. זה שאפל מציעה באנדל שאינו בר הפרדה לא אומר שכל העולם עושה זאת, למען האמת, כיוון ש80% מהשוק מבוסס אנדרואיד, רוב העולם לא חייב לעשות זאת, גם אם הוא עושה כך בפועל.
      "אפל מציעה… כל אלו מהסוג הכי טוב שקיים" ואתה הגורם המוסמך לקביעה הזו? אנא, האר את עינינו, מה הרקע הטכנולוגי שלך וע"פ אילו אמות מידה וסקירה אקסטנסיביות אתה מודד ומבסס את טענתך, שאפילו לא טרחת לנסח כדעה. הרי לך ביסוס חלקי שלי לגבי מע' ההפעלה:
      הרי לך מעט מהדברים שאתה יכול לעשות באנדרואיד- ציטוט מדיון קודם פה באתר:
      " עוד מס' דברים שעלו בראשי… מה אתה עושה כשיש לך אייפון ו:
      1. אתה רוצה להקליט סיכום פגישה חשובה/שיחה חשובה אך האדם רחוק והצליל חלש או אתה קרוב מדיי להגברה והצליל חזק מדיי?
      2. אתה זקוק לשמור על הסוללה למקסימום זמן אך צריך להשתמש במכשיר ולהותיר את בהירות המסך במצבה הנוכחי?
      3. אתה רוצה לשלוט בגודל כתב, שפה או מאפיינים אחרים של אפליקציה ספציפית מבלי להשפיע על כל המערכת.
      4. צורת האפליקציה בה אתה משתמש בטאבלט נוחה הרבה יותר ואתה מעוניין להשתמש בה בצורה זו בטלפון שלך.
      5. אתה משתמש באפ' /משחק תובעניים הדורשים עוד כוח עיבוד או עיבוד גרפי ממה שהמכשיר מציע כברירת מחדל.

      6. כשאתה ממהר ורצה לעתיק קבצים למכשיר/מהמכשיר אינך תלוי בתוכנה ספציפית ואינני צריך לחשוש שמא סנכרון אוט' ימחק את כל תכולת המכשיר שלי.
      7. אתה יכול לעדכן את המכשיר שלי גם אם החב' החליטה להפסיק לתמוך בו (ולא רק שינויים קוסמטיים).
      9. ווידג'טים, גם במסך הנעילה.
      4. הוספת יכולות (חפש PIE, HALO, PRIVACY GUARD, וכו') שמשנות לחלוטין את כל השימוש במכשיר.
      5. אתה יכול לשלוט בחומרה (כיול מסך, המהרה של המעבד והGPU, הורדת מתח למניעת התחממות) כך שאני משיג יותר גם ממכשיר ישן.
      6. התקנת קבצי APK, ניהול הרשאות, המון אפ' חינמיות וכו' וכו'.. בין אם אלו חינמיות מXDA, בין אם אני רוצה לגבות את המכשיר שלי מבלי הצורך באינטרנט כדי לשחזר אותו ובין אם סתם איני אוהב שקובעים לי מה לעשות עם מכשיר לאחר שקניתי אותו.
      לקינוח, מאמר מהאתר הזה: http://www.tgspot.co.il/switching-from-iphone-to-android-personal-experience/
      לאלו והרבה אחרים יש לי מענה קל שלוקח עד 10 שניות. אתה יכול לומר אותו דבר? להצטער בשבילי כי יש לי את האופ' להתאים את המכשיר אליי ולא להכפיף את עצמי אליו נשמע לי מעט אבסורדי, אולי זה רק אני ואחרים מעדיפים את זה כך. יום טוב "
      אתה יכול לומר שזה לא שימושי עבורך, או עבור הרוב, אך עדיין זה קיים באנדרואיד ולא קיים בIOS, לכן זו עדיפות.
      מעבר לכך, אדגיש שוב שלפחות עד להשקת המכשיר האייפון החדש, הבדלי הביצועים ביום יום בינו לבין מכשירי דגל אחרים הם זניחים לרוב ולא תמיד לטובת האייפון.
      אשמח לקבל ביסוס לגבי השוואתך בין אפ' "ראשיות" והמגוון בחנויות.

      אם כבר, אפל בנתה את המותג שלה כך שלקוחות נוטים להתעלם מפגמים כלשהם (היעלמות קליטה עקב צורת אחיזה, גודל מסך, מחסור גדול מאוד בפיצ'רים בדגמי האייפון הראשונים) עקב המיתוג. זה גאוני ועובד, במיוחד כי פגמים/באגים יש בכל מכשיר, אך מכאן ועד להצהיר על כך כביסוס לאיכות גבוהה מאחרים הדרך רחוקה. נכון שהאייפון נחשב מהיר וחלק ובאופן כללי הוא מכשיר איכותי מאוד, אך לצייר את הסדרה כנטולת כל פגם זה מצג שווא.
      וואו, מצאת בעיה חומרה אצל יצרנית בעייתית מאוד (סמסונג) והשלכת ממנה על כל מכשירי האנדרואיד.. ספר לי עוד על רמת ההבנה והאובייקטיביות שלך. גוגל, למשל, מחליפה כמעט מיידית כל מכשיר שנרכש ממנה אם הטענה נשמעת סבירה (ולפעמים גם כשלא), לרוב אפילו לא דורשת הוכחה. הם מאשרים RMA ושולחים לך מיידית מכשיר חדש כשיש לך 3 שבועות לשלוח את הישן או שתחוייב על מכשיר חדש
      .
      אין בדבריי כוונה לרמוז שאין יצרניות שמנצלות לרעה אמון של צרכנים או התלהבות מחומרה חזקה, רק להדגים איך אפשר להפריך בקלות טענות מוגזמות.

      • ZOOM

       א.א : צר לי אבל עכשיו לאחר תגובתך ברור לי מעבר לכל ספק קל שבקלים שאין לך מושג לא בניהול ולא בצרכנות. לא אכנס לפרטים כי לדעתי אתה מה שמכונה "מקרה אבוד". המשך להזות ולהתעלם מהמציאות. אותה מציאות שגרמה לכך שאפל היא החברה מספר אחת בעולם. אותה מציאות המביאה לכך שאייפון ניצב בראש הטבלה הבוחנת אילו מכשירים לא סובלים מפחת גדול בעת מכירתם. צחקתי שהבאת את המקרה של בעיות הקליטה שהיו לאחד מהדגמים של אייפון לאחר הכרזתם. זו בדיוק הדוגמה המוכיחה שאפל היא מספר אחת ואין לה בכלל מתחרים; וזאת משום שאפל הכריזה אז שהיא מוכנה לקבל תוך 30 ימים כל אייפון שבעליו אינו מרוצה ממנו בלי שאלות ובלי בירוקרטיה וכל הכסף יוחזר לקונה. שמעת על מישהו שהחזיר את האייפון שלו?
       לא שמעת! כי הלקוחות קיבלו את הפתרון החינמי (במפר) שאפל הציעה. זה סוד כוחה של אפל – הלקוחות שלה מאמינים בה כי אפל יודעת את העבודה. זה ההבדל למשל בין אפל לבין נוקיה שאחרי התלונות הקשות על דגם N97 לא פעלה למתן פתרון אלא זרקה את הלקוחות לפח האשפה. והלקוחות זרקו אותה לפח והיא נאבקת על חייה.
       לאחרונה כאשר מישהי התחשמלה ממטען של אייפון והתברר שהמטען לא מקורי אפל שוב הוכיחה את היכולת המופלאה שלה והעניקה לכל בעלי מטען לא מקורי אפשרות להחליפו במטען מקורי תמורת 10$.
       נראה לך שהרשימה שהבאת יש לה ערך צרכני כלשהו?
       והכי צחקתי שראיתי שאתה משתמש בנתוני נתח שוק בארגומנטציה שלך. לפי זה גם "חלונות" טובה יותר ממקינטוש. לפי זה נתח השוק הקטן של מרצדס….

       • א.א.

        אני אוהב את מי שמצהירים משהו וכשמעמידים אותם על טעותם נסוגים לטענה אחרת. קשה לומר טעיתי?

        1. טענת "הטענה שאנדרואיד לא נופלת בכלום מIOS הזויה". עניתי שדווקא לא, ציינתי שמבחני השוואת מהירות מציגים ביצועים די זהים בסה"כ ומבחינת יכולות התאמה אישית, אנדרואיד עדיפה.
        2. אתה ענית (בשחצנות ללא כיסוי) שאני לא מבין דבר, וכתבת "לא אתה ולא אף אחד בעולם יכול בכלל לקנות IOS או אנדרואיד. הציבור יכול לקנות אך ורק פתרונות ולא רכיבי תוכנה או חומרה". הוכחתי לך שזו טעות והיפך המציאות בשטח.
        3. ציינת את המקרה של סמסונג והשלכת ממנו על כל יצרניות המכשירים מבוססי האנדרואיד. הבאתי לך דוג' נגדיות.
        4. ציינתי את המקרה של איבוד הקליטה כי זה באג. בר תיקון? בוודאי, אך זה ממחיש את טענתי שלכל מכשיר (כן, גם לאייפון- למרות שמשום מה אינך מסוגל להודות בכך) יש באגים.
        5. מאז ומתמיד ציינתי לחיוב את התפישה השירותית של אפל מבחנת טיפול בתקלות חומרה, בכתבות המדברות על כך ובכל פורום אחר. אני, בניגוד אליך, לא מגן בצורה עיוורת על רעיון אלא בוחן אותו ומסיק מסקנות לגביו. אגב, לשאלתך, אני מכיר כמה וכמה אנשים שבחרו להזחיר את האייפון באותו פרק זמן, חלקם חזרו לדגם מאוחר יותר וחלקם לא. עצם השאלה שלך מדגימה עד כמה אינך מחובר למציאות.
        6. העליתי את נתח השוק כחיזוק להפרכת טענתך שלקוחות חייבים לרכוש "פתרון", כי משתמשי אנדרואיד יכולים להתקינה גם על חומרה שלא יועדה לכך במקור. לא טענתי שעצם היותה נפוצה מעיד על עדיפותה. מחוסר הבנה או מחוסר יכולת לענות, עיותת את דבריי.
        7. לפיצ'רים שציינתי יש "ערך צרכני" כיוון שלי (ולרבים אחרים שנהנים מהם) יש תועלת רבה מהם, אלו מקרים מחיי היום יום שלי. האם יש לך מענה קצר וקל לאלו? לא? אז זה יתרון, שוב, כיוון שאין יתרון משמעותי מבחינת ביצועים.
        8. לא סיפקת כל ביסוס לטענות אודות עדיפות ה"אפ' הראשיות" וכו', אני עדיין ממתין לכך.
        9. לא כתבתי מילה כנגד רווחיותה של אפל או אמרתי משהו שסותר את עובדת היות האייפון המכשיר הנמכר ביותר, אך אתה התעקשת לנסות להדביק לי טיעונים שלא טענתי, כדי שתוכל לנגח אותי, אני מניח שזה מחוסר תשובות קונקרטיות.
        מבין שנינו, אני מסתמך על נתונים ועובדות בשטח. אתה משתמש בהכללות והפרזות ללא כיסוי. אולי אינך שונה בהרבה מרוב המגיבים ולרוב אתה יצא מזה, אך לא היום.

      • T.Y

       התלבטתי אם להתייחס ברצינות לתגובות שלך או לא, ועכשיו כשראיתי באיזה נימוקים אתה מנמק למה אנדרואיד עדיפה מios החלטתי שלא.יש כ"כ הרבה יתרונות לאנדרואיד על פני ios(ולהפך) ואתה משתמש דווקא בכמה שלא רלוונטיים לרוב המשתמשים,כמו עדכון גרסה לחומרה שלא מקבלת עדכון רשמי, הוספת יכולות מרומים לא רשמיים כמו pa,cm,aokp, וכו'. התקנת קבצי apk, המהרת מעבד וכו'. מה שאתה טוען שגם אם זה לא שימושי לרוב המשתמשים זה עדיין עדיפות זה פשוט שקר. למשל שמכשירים מלפני שנתיים שלוש באו עם nfc, אף אחד לא יכל להשתמש בזה,אז איפה העדיפות פה? לא חסר יתרונות לאנדרואיד וחבל שבחרת את הלא נכונים

       • א.א.

        זכותך להתייחס או לא לכל דבר שכתבתי, מדינה חופשית.
        ההודעה הזו היוותה הסבר לZOOM לגבי אי נכונות טענותיו והסיבות לכך שלא אני הוא ה"הוזה" וחסר התקנה. אתה מוזמן לציין יתרונות נוספים או לא, זה פחות רלוונטי, זה עניין של דעה- העניין הוא שיש יתרונות. לעומת זאת, עצם קיום האפשרות (גם היא שימושית רק עבור חלק מהמשתמשים) היא יתרון, מעצם הגדרתו. זה משהו שיש לאחד ואין לשני. זה כמו לומר שלמכונית המסוגלת ליסוע גם על הכביש וגם בשטח אין יתרון ע"פ כזו המסוגלת רק על כביש, כי אין הרבה שמשתמשים בכך. הדוג' שהבאת מצויינת- מכשיר שיצא לפני שנתיים עם NFC ועד לאחרונה לא יכל בעליו לנצלו בצורה נרחבת, פתאום יכול לעשות זאת, אז היתרון בא לידי שימוש מאוחר, אך עדיין קיים. מה עושה מי שרכש מכשיר ללא NFC?

        • T.Y

         משהו שיש לאחד ואין לשני זה לא יתרון מעצם הגדרתו. אם המשהו הזה לא משמש הרבה (אהמ אהמ גלקסי אס 4) הוא לא מהווה יתרון כי הוא פונה לקהל יעד קטן,לעתים על חשבון דברים אחרים( מהירות לדוג'). ואם כבר מדברים על nfc, גם היום אין הרבה מה לעשות עם זה

        • א.א.

         למה לא? אם יש לי את היכולת לעשות משהו ולך לא, יש לי יתרון (מהשורש י.ת.ר. כלומר יותר). גם אם היום איני משתמש בכך, מחר אולי יימצא לזה שימוש. אם כבר ציינת את הS4, פיצ'ר כמו הIR המאפשר שליטה במכשירים הוא שימושי מאוד. בכ"מ יש לי את היכולת, אם אני חפץ בכך בניגוד למי שאין לו.
         אתה צודק, אם זה היה בא ע"ח מהירות זה לא היה יתרון אלא חסרון כי יצא שכרי בהפסדי- לכן טרחתי לציין מס' פעמים שכיום, הבדלי הביצועים זניחים ולא תמיד לטובת האייפון, אפילו מול הS4 של סמסונג, שידוע בממשק הנוטה לגמגום מדי פעם.
         אם כבר מדברים על NFC, שימושי מאוד עבור מי שאינו מתמצא בטכנולוגיה ומעוניין להעביר קבצים בין מכשירים בקלות (,למשל קרובת משפחה שלי שאוהבת לחלוק את התמונות שצילמה עם בעלה והוריה), שימושי כארנק אלקטרוני שכבר התחיל להיות בשימוש (מוגבל) בארץ וכעת מוצע כמדבקה על גב המכשיר, שימושי עבור אוטומציה של תהליכים בלי תלות בGPS כדי לא לזלול סוללה- כגון מדבקה ברכב שמגבירה את הצלצול, מפעילה את ממשק הרכב ואת הGPS וכו' ועוד שימושים רבים שנמצאים בפיתוח ועוד יפותחו. בשורה התחתונה המכשיר הזה יוכל להיות רלוונטי זמן רב יותר (גם כי ניתן לעדכנו למרות שהיצרנית חדלה להוציא לו עדכונים רשמיים) ולכן זה יתרון- גם אם אינו שימושי מאוד עבורך.

       • א.א.

        מעבר לכך, אם מצאת כשל עובדתי או לוגי בתגובותיי, אשמח אם תציינו בפניי ואתקן אותו.

 • נתי

  אההה ועוד דבר אחד הכי חשוב! אין עדיין שום חברה היכולה בטווח השנים הקרובות להתקרב למעמדה של אפל חוץ מגוגל ומוטורולה יחדיו וזה גם עדיין ממש לא ריאלי.

 • נתי

  שום חברת טכנולוגיה לא קרובה לשווי השוק של אפל! ועדיין שום חברת טכנולוגיה לא מחזיקה מלאי מזומנים חצי ממה שיש לאפל ועדיין אפל מחזיקהבאיכות כוח האדם מהטובים ביותר בעולם הטכנולוגיה!!! וביחס הגבוה בעולם לרווח מעובד…..

 • tomer

  אני מסכים איתו אם לא שמתם לב או קראתם נכון בנתיים האייפון 5 מוכר יפה אבל הוא לא ממש שינה משהו מה 4S הוא לא כמו השינוי העצום שהיה בין 3GS ל4 סטיב ג'ובס פשוט השאיר את אפל במצב הכי טוב שיכול להיות ולכן קונים אייפונים לדעתי עם אפל לא תחדש משהו בזמן הקרוב לאט לאט היא תאבד את הקסם למשל באייפד מאייפד 3 לאייפד 4 השתנה משהו חוץ מחיבור הנתונים ואוליי טיפה מעבד ? יש פונקציות חדשות עיצוב חדש ?לא ממש לא וככה עם יצא אייפון 5S או משהו והוא לא יחדש משהו וכנראה שזה יקרה המכירות יתחילו לרדת לא חסרה תחרות מצד אנדרואיד

 • זה ל-'בולי"

  בולי, מצטער להגיד לך את זה, אבל מקריאה של כל התגובות שלך בכל הכתבות הגעתי למסקנה שאתה בתם פריק של אפל, לא משנה מה יגידו עליה ויוכיחו וייתנו לך עובדה חד משמעית לגבי משהו, אתה פשוט תגיד את ההפך המוחלט למרות שהביאו לך עובדה שאתה טועה.

  • בולי

   סבבה תודה על התגובה.

 • פיפוש

  אז הוא טוען.. בינתיים אפל רק מגדילה את ההון שלה. כשהיא תתחיל להוציא יותר ממה שהיא מכניסה, אפשר יהיה לומר שאפל בירידה, "איבדה את הקסם", או כל דבר כזה או אחר.

 • גל

  לכל מוצר יש תאריך תוקף. השאלה האם באפל יצליחו לחזות את המוצר הבאה כבר בזמן הקרוב. אני לא מאמין שבכל מקרה יהיה איזשהו נפילה דרסטית של החברה. עדיין מדובר בחברה עם מוצר נהדר וערך מותג גבוהה ביותר. כך, שאם יהיה שינוי שיגרום לנפילה כזו… זה צריך להיות מוצר לא מוגמר שיצא לשוק (בדומה לn97 של נוקיה). קשה לי להאמין שכל מנכ"ל שנמצא היום בתחום ישחרר מכשיר לא מוגמר כזה… גם כאשר יש יריבות חזקות שמשחררות מכשירים בקצב מסחרר…

 • עידן

  אני לא מסכים, כי תראו מה קרה עם ios 7 – הייתם מאמינים שטים קוק יוביל מהלך כזה? לא, וזה נראה כאילו הוא וחבריו באפל מתחילים להתעורר ולהבין שצריך לעשות משהו.

 • דן

  אני מסכים איתו
  שסטיב מת גם החדשנות שלהם והמגע שלהם כלפי המוצרים
  אייפד למשל זה מוצר שהיו דומים לו גם עשור לפני אבל אפל נתנה לו ייחודיות שהייתה רק לה.
  אני חושב שכרגע הדבר הכי טוב שיש להם להציע זה מחשבים וטאבלטים, שוק הנגנים והטלפונים כבר עוקף אותם

  • יוסי כהן

   אפל לא נתנה שום מגע באייפאד…
   הטאבלטים של פעם לא תפסו פשוט כי טכנולוגיית המגע הייתה נחותה בהרבה מעכבר ומקלדת וכוח העיבוד לא איפשר להריץ ממשקים כאלו טובים ואינטואיטיביים כמו שיש באנדרואיד(או IOS).
   גם אם אפל לא הייתה מוציאה את האייפאד והייתה נשארת עם האייפון בלבד טאבלטים של אנדרואיד היו מתחילים לצאת כי מה לעשות זו טבעה של אנדרואיד להשתלט על כל תחום.

   עריכה:לאחר בדיקה קטנה בויקיפדיה מסתבר שאכן יצאו טאבלטים של אנדרואיד כבר ב2008. כאמור שנתיים לפניי האייפאד(או אייפד איך שתעדיפו לקרוא או לכתוב את זה).
   כרגיל אפל פשוט הפכה את זה למיינסטרים.
   אפל היא חברת שיווק! לא חברת טכנולוגיה! היא לא מחדשת הם פשוט גאוני שיווק!

   • דן

    הם נתנו את המערכת שלהם, העיצוב שלהם והטכנולוגיות שלהם כשבאותה תקופה היא הייתה להיט ולכן המכשיר נמכר.
    אם חברה אחרת למשל מוטורולה הייתה מוציאה מכשיר זהה באותה תקופה הוא לא היה להיט כמו האייפד.
    המוצר עצמו גם טוב היא לא יכולה למכור רק חרא ובעזרת פרסום אינטנסיבי לשווק אותו והוא ימכר כמו לחמניות.
    אני אומר את זה כאחד שלא מחבב את אפל יש לי S3 ו windows7 אבל לאפל יש קסם במכשירים שגורם להם ליהיות לפעמים יותר מיוחדים מאחרים, בשנים האחרונות אין להם את זה בכלל.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  זה נכון

 • מזל

  באמת מזל שהוא אמר את זה, אחרת לא היינו שמים לב לזה בכלל.
  פשוט קשה מאוד להתעלם שכבר 3 שנים המכשיר והתוכנה אותו הדבר בדיוק.

  • בולי

   מהצד הכל אותו דבר. גם ווינדוס 7 מאד דומה לויסטה.
   אפל עשתה המון מאז שסטיב ג'ובס עזב ושיפרה המון דברים. הרבה חברות היו מתות לשים רגל איפה שהיא דורכת בכלל..

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    טוב,לא סמסונג ולא סוני,ואפילו לא דומיהן..

   • בובה

    אבל ווינדוס 8 שונה מאוד מ-7, חלק יגידו שלטובה וחלק לרעה העיניין הוא שיש דינמיקה ומנסים לחדש ומזיזים דברים.
    אין ספק שאפל חברה גדולה, אבל היא כבר לא חדשנית כפי שהיתה ואכן היא דועכת לה עם הזמן.
    לא הייתי תולה הכל על כתפיו של ג'ובס אך הוא יכול לסמל תקופה טובה של אפל.

    • בולי

     ווינדוס 8 לא שונה בהרבה מווינדוס 7 היא יותר שדרוג קליל חוץ מהמטרו שאפשר לקרוא לו "חדשני" או הקדים את זמנו.
     חברות שרוצות להרוויח לא ממציאות בכל שנה את הגלגל מחדש, זאת טעות קלאסית. מצד שני צריך להמשיך לחדש ולכוון עם roadmap קדימה למוצרים המהפכניים הבאים.

     אני לא רואה חברות אחרות מחדשות כל שנה בטח שלא סמסונג…

  • דן

   אייפון הושק ב 2007.
   זה 6 שנים