למורת רוחה של גוגל (Google), סמסונג הכריזה אמש על השעון החדש שלה, ה-Gear S. מדובר בשעון ה-6 במספר של החברה, אחרי ה-Gear הראשון, שלשיית השעונים שהוצגו בברצלונה ושעון ה-Galaxy Live.

האחד לפני אחרון הוא היוצא הדופן מבין כולם, ואולי הצדיק בסדום, ומדוע? הוא השעון היחיד של סמסונג הפועל על Android Wear פרי פיתוח של גוגל, ולא על Tizen של סמסונג. מתחת לפני השטח, לסמסונג וגוגל יש מחלוקות רבות בניהן בנוגע לעתיד המחשוב הלביש, ובעוד גוגל כבר רצה עם גרסה ייעודית של אנדרואיד, לסמסונג תוכניות משלה, שעל כך היא כבר קיבלה נזיפה מגוגל.

עדות נוספת למשבר הוא שעון ה-Gear S החדש. לא רק שהוא רץ על מערכת ה-Tizen, אלא סמסונג בחרה בנוקיה בשיתוף פעולה ייחודי להתאמת מפות HERE של החברה הפינית להתאמה עבור השעון החכם, בניגוד לאלטרנטיבה החינמית של גוגל, Google Maps. שיתוף פעולה זה מספק לה מפות לניווט ברחבי העולם וממשק מותאם לצג השעון הקטן שמאפשר לבצע כמעט כל דבר שנרצה – החל מניווט עם רכב, הליכה, איתור תחבורה ציבורית, מצב הפקקים, נקודות עניין ועוד, ממש כמו על הטלפון החכם.

אבל זה לא היה בחינם וסמסונג שילמה לנוקיה הן עבור האפליקציה והן עבור השירות, זאת למרות שמפות גוגל ניתנות בחינם כחלק ממערכת האנדרואיד. אולי זו גם הסיבה העיקרית לכך שסמסונג שילמה לנוקיה – לא בטוח שגוגל היו מרוצים אם סמסונג היו מציעים לפתח אפליקציה למפות גוגל עבור מערכת Tizen. למעשה, נוקיה בחרה בפיתוח קודם ל-Tizen מאשר ל-Android Wear ואילו השקת גרסת HERE לאנדרואיד מתוכננת יחד עם השקת השעון, בחודש אוקטובר הקרוב כך שניתן יהיה להוריד את האפליקציה למכשירי הגלקסי בחינם ולסנכרן נתונים מול השעון כמו להגדיר את היעד הרצוי בנייד ולהעביר את הנתונים לשעון, דרך נוספת שבה נוקיה וסמסונג משתפות פעולה.

כך או כך נראה כי סמסונג כבר לא הולכת בעקבות גוגל לכל מקום, והקרע בין השניים רק מחריף. כיצד הדבר יכול להשפיע על עתיד הזוגיות בין החברה הנמכרת ביותר בתחום מכשירי האנדרואיד מול ענקית התוכנה? עוד מוקדם לדעת.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  זה לא יקרה גם בחלומות

 • איציק

  שמועה עקשנית טוענת שסמסונג הולכת לשתף פעולה עם אפל ולשווק מכשירים תואמי אייפון.
  אתם תקבלו מכשירים מפלצתיים עם מערכת ההפעלה IOS ועם שלל התוכנות מבית אפל.
  אפל נתנה רשות לסמסונג לעצב ממשק משתמש כרצונה, קח שלא תקבלו כאן את הממשק היבש והחסר חיים של אייפון, אלא ממשק צבעוני מלא באפשרויות התאמה אישית , ועם כל הנוחות של IOS.
  מהלך זה יקבור כמובן את גוגל לצמיתות.

  • צ'קה

   איפה קראת אודות ה-"שמועה העקשנית" שתארת בתגובתך?
   אני לא מוצא עקבות לאותה "שמועה עקשנית" ברשת האינטרנט.

 • Ori

  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
  אתה צודק !
  _________
  ויש יש לי רעיון ממש מגניב אך , לא יצליח
  אני רוצה שסמסונג ואפל ישתפו פעולה
  אבל הן מתחרים חזקים
  האמת אפל יותר אבל שתיהם זה שיק

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  סמסונג חברת חומרה טובה, שמתחילה להתקשות ולחדש ושאר החברות מיישרות קו איתה.
  כמוכן סמסונג היא חברת תוכנה בינונית ולכן כל הטלפונים שלה שרצו על החומרה הכי מהירה החל מ- S3, S4 ו- S5 היו איטיים יותר מהמתחרים עקב התוכנות המנופחות של סמסונג.
  בלי הגב של גוגל, הם יאבדו נתח שוק ואת הבכורה.

  נ.ב אני בעל 3 טלפונים של סמסונג.

 • volp

  לדעתי סמסונג לא יעמדו טוב בשוק הסלולר בלי הגב של גוגל…ולבחור את המפות של נוקיה זה כבר ממש כדור ברגל