רק שבוע חלף מהשקתו הרשמית של הנוקיה לומיה 1020 (Nokia Lumia 1020) וכבר עושה רושם כי התכנון השנתי של חברת הסלולר הפינית עמוס במיוחד השנה.

 המדליף [email protected] צייץ השבוע בחשבון הטוויטר שלו על כמה שמות קוד חדשים במגרש הסלולרי העולמי. לצד דגמים עתידיים של יצרניות אחרות, כמו HTC Z4, אמזון GLP70 ולנובו Aupres ו-Snoopy, מתכננת נוקיה להשיק בחודשים הקרובים את Nokia Rivendale.

לא הרבה אנו יודעים על ה-Rivendale. אתרי השמועות השונים מעריכים כי נוקיה תמשיך להתבסס במכשיריה על מערכת ההפעלה Windows Phone. חלק מן הדעות מעריכות כי המכשיר ישתייך לשוק המכשירים הזולים של נוקיה, בדומה ללומיה 520 שהושק בישראל לאחרונה. דעות אחרות מדברות על מכשיר דגל חדש שיתבסס על Windows 8.1.

אך יש לזכור כי לא בהכרח מדובר בסמארטפון. שמועות רבות מדברות על כך שנוקיה עומדת לפתח טאבלט או אפילו פאבלט שיריצו את מערכת ההפעלה של מייקרוסופט, ועד שנדע את התשובה, במהלך החודשים הקרובים, ניאלץ להסתפק בסבלנות.

כמובן שהשמועות לא מתרוצצות רק על המכשיר הבא של נוקיה. כשבוחנים את שמות הקוד האחרים שהוזכרו ברשימה, אפשר למנות גם את אמאזון שטרם הוציאה לשוק סמארטפון כזה או אחר. ההערכות מצביעות כי Amazon GLP70 יהיה טאבלט נוסף בסדרת הקינדלים שלה. לנובו (Lenovo) שהספיקה כבר להוציא לשוק שלושה סמארטפונים, כנראה תשתוקק להשיק, גם היא, טאבלט ומעניין אם מדובר ב – Snoopy או ב- Aupres.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.