נוקיה הכריזה על השקתו של מכשיר ה-Windows Phone הזול שלה בסדרה, הלומיה 520 שהוכרז בחודש פברואר השנה והמכשיר הרביעי שהושק בארץ אחרי הלומיה 920, ו-820 וזול יותר מהלומיה 620.

המכשיר מציע את מערכת ה-Windows Phone 8 האחרונה בעלות נמוכה יחסית של 1,299 שקל, כך שהוא מסוגל להתחרות ולהציע אלטרנטיבה גם מול מכשירי האנדרואיד הזולים המציפים לאחרונה את השוק הישראלי.

Lumia 520 הוא למעשה מכשיר ה-WP הזול ביותר שיש לנוקיה להציע כיום. הוא מצויד במעבד Snapdragon כפול ליבות במהירות 1GHz, זיכרון עבודה בנפח 512MB, נפח אחסון פנימי של 8GB עם חריץ הרחבה לכרטיסי microSDHC עד נפח 64GB, מסך IPS בגודל 4 אינצ' ורזולוציית WVGA עם טכנולוגיית המגע המשופרת של נוקיה המאפשרת שימוש גם באמצעות כפפות או עצמים דוממים, מצלמה אחורית בעלת חיישן 5 מגה-פיקסל, קישוריות בלוטות' 3 וסוללה בקיבולת 1,430mAh.

בשבועות האחרונים התווספו לחנות האפליקציות של Windows Phone, המונה כיום מעל 100,000 אפליקציות, גם אפליקציות ישראלית רבות כבר הגיעו וחלקם צפויות להגיע כדוגמת Waze, דומינוס פיצה, כללית זימון תורים, ZAP, ספורט ONE, וואלה, Ynet, ויזה כאל, rest, לאומית ועוד.

המכשיר זמין לרכישה דרך אתר יורוקום ובחנויות השונות.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9SwdMx94qf0