אחת ההפתעות הגדולות שהתגלו בעיצובו של הנקסוס 5 לאחר השקתו בתחילת החודש הקודם הייתה הטבעת הגדולה אשר מקיפה את המצלמה.  טבעת כזו גדולה מסביב למצלמה עוד לא ראינו לפני כן במכשירים שונים, אז מדוע היא נראית כך?  מסתבר כעת כי הטבעת הזו מכילה מגנט, אשר נועד לאפשר הצמדת עדשות צד שלישי קטנות למכשיר (Add-On Lenses) וכך לספק למשתמש אפשרות לצלם תמונות עם אפקטים כמו wide-effect, fish-eye, telephoto וכדומה. עדשות כאלו עולות בדרך דולרים בדדים, ויכולים להפוך את הצילום בנקסוס 5 להרבה יותר מהנה.

ואולם החיסרון בהוספת עדשה זו הוא שהיא יכולה להאט את ההתמקדות (הפוקוס) במצלמה. כידוע, המצלמה בנקסוס 5 ידועה גם ככה בהתמקדות האיטית שלה, כך שהוספת עדשה עלולה להרע את המצב אולם זה צפוי להיפתר בעדכון 4.4.1 שכבר החל להגיע למכשירים אשר ישפר משמעותית את השימוש במצלמה, ויביא התמקדות מהירה יותר ומהירות צמצם גדולה יותר.

האפשרות להוסיף עדשת צד-שלישי, שהגיע במסווה של טבעת גדולה מסביב למצלמה, הינה תוספת נחמדה שחמקה תחת הראדר והגיעה כהפתעה, רק יש לשים לב כי לא כל עדשה תתאים למכשיר מאחר ולכל עדשה יש קיטוב ומבנה שונה והמגנט עלול לדחות את העדשה במקום להתחבר אליה.

תמונות נוספות בפורום של AndroidCentral

שתף:
-פרסומת-
 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  איפה קונים עדשה?

 • יוסף

  יש לי את הטבעת הזאת ב xiaomi mi2 שלי, הדגם שלי קיים כבר מאוגוסט 2012 ככה שזה לא דבר חדש בפלאפונים, בטח גם לא מהפכני בשום צורה.

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   מה אתה מחפש? שישימו 2 רקטות ושהטלפון ייקח אתך הביתה? להתלונן על מהפכנות כל היום הפך למנטרה של אנשים קטנים שרוצים להראות כאילו מבינים ( כי לדחוף עוד ועוד ליבות זה חדשנות?!)
   אם יש לך כמה הצעות אתה מוזמן לשלוח ליצרניות ולהפסיק להתבכיין…

 • עומר

  פסקה ראשונה, שורה אחרונה, "עדשות כאלו עולות בדרך *כלל* דולרים בדדים, ויכולים להפוך את הצילום בנקסוס 5 להרבה יותר מהנה."

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   זו התקטננות מגעילה שלוקח זמן לשים לב אליה

  • חי

   אויש נו אם לא הייתי כותב את זה אף אחד לא היה שם לב המח משלים אוטומטית בקריאה

 • pipo

  למה גוגל לא אמרו את זה, הם סתם הפסידו קצת במכירות כי אם הם היו אומרים אז צלמים היו קונים אותו

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   אם זה היה אפל זה היה מלווה בהרבה רעש וצילצולים כמיטב המסורת. שהיה משאיר אותנו בהלם איך הסתדרנו לפני כן