השעון החכם של אפל, Apple Watch, זכה הערב (ב') לשדרוג משמעותי בכנס המפתחים השנתי של החברה – WWDC 2016. במרכז החידושים עומד שיפור מהירות תפקודו של השעון, זאת לצד ממשק ידידותי יותר ויכולות מדידת כושר חדשות. כל החידושים מגיעים בגרסת מערכת ההפעלה החדשה של השעון שתופץ למשתמשי הקצה בסתיו הקרוב.

את החידושים במערכת ההפעלה החדשה של השעון החכם, WatchOS 3, סקר קווין לינץ', סגן נשיא אפל לטכנולוגיה. הוא ציין כי אפל הקשיבה לתלונות המשתמשים בשעון החכם עד כה וכאמור שיפרה את מהירות הפעולה של השעון. היא עשתה זאת באמצעות מתן אפשרות לאפליקציות לרוץ ולהתעדכן ברקע. המעבר ביניהן הפך לקל ומהיר, ממש בדומה לאפשרות ריבוי המשימות הקיימת באייפון ואפשרות לגישה מהירה לאפליקציות שבשימוש לעיתים תכופות.

אפשרות המענה להודעות שוכללה ועתה, בדומה לחידוש שהוצג לאחרונה ב-Android Wear, ניתן לשרבט את צורת האותיות על גבי המסך ואלו יזוהו על ידי השעון. יכולת זו מצטרפת לאפשרות ההכתבה הקולית שהייתה קיימת עד כה. כמו כן, נוספו גם עיצובים חדשים לצורת השעונים עצמם וניתן להחליף ביניהם בהחלקת האצבע לצד.

מסייע בחירום ובשמירה על הכושר

אפל הדגימה גם כיצד מסייע השעון במצבי חירום. בעת לחיצה ארוכה על לחצן השעון הצידי יחייג השעון (אם הוא מחובר באותה העת לטלפון) למוקד החירום שיוגדר מראש לפי אזור המגורים של המשתמש. לאחר שישתף השעון את מוקד החירום במיקום הנוכחי, יקבלו גם אנשי קשר שהוגדרו מראש את קריאת החירום. עם הגעת הכוחות יציג השעון פרטים מזהים של העונד את השעון, כמו גם פרטים רפואיים עליו.

אפליקציות הכושר בשעון הפכו ל'חברתיות' יותר וניתן להתחרות מול החברים בקצב השלמת משימות הכושר השונות. ב-WatchOS 3 ניתן יהיה לעודד את החברים בביצוע משימות הכושר. גם נכים ימצאו עניין במשימות הכושר החדשות, שכן הן תהיינה מותאמות לביצוע עם כיסאות גלגלים.

אפל שחררה הערב את הגרסה החדשה עבור מפתחים וכאמור, משתמשי הקצה יזכו לקבל אותה בסתיו הקרוב.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.