היה ברור שחגיגות הניצחון בעקבות סגירת חנות האפליקציות הפיראטית אינסטלוס (Intallous) יהיו זמניות בלבד, כשתי יממות לאחר ההודעה של קבוצה האקולוס (Hacklous) על הפסקת הפעילות, עלו לגדולה שירותים נוספים המציעים למשתמשים להוריד יישומים בתשלום ללא עלות ואפילו מבלי הצורך לבצע פריצת ג'ילברייק (Jalibreak) למכשיר.

החתול ומכת העכברים

הורדה פיראטית גם מבלי לפרוץ.

הבולטים שבהם הם 'זוסמוס' (Zeusmos) ו'קוואיה' (Kuaiyong) שהחלו לצבור פופולאיות בעקבות "נפילת" אינסטלוס. ייתכן כי הם מסוכנים יותר מאינסטלוס שכן הם זמינים לכמות רבה יותר של משתמשים פוטנציאלים ואינם דורשים שהמכשיר יהיה פרוץ ולמעשה מנצלים פריצה בחוקי הרישוי של אפל.

'זוסמוס', למרבה האירוניה, מציע למשתמשים אשר המכשיר שלהם לא פרוץ לשלם 15 דולר עבור "מנוי להורדת תוכנות 'פרוצות' מהענן". המפתח הצעיר שהוא רק בן 15 מציע בתמורה לתשלום הורדה של יישומים אשר נחתמו מחדש והוסרו מהם הגנות הנז"ק (DRM).

השירות הסיני 'קוואיה' עובד באופן שונה ולמעשה האתר מפיץ בצורה בלתי חוקית יישומים שנקנו במסגרת רישיון ארגוני אשר מאפשר להפיץ ולהתקין אותם מספר רב של פעמיים על שאר המכשירים ללא תשלום.

התקנת היישומים דרך אינסטלוס הדר ךהייתה דה-פקטו להתקין יישומים פיראטיים. שירותים כמו זוסמוס וקוואיה נשארו בצל של השירות הפופולארי, כעת כשעבר מן העולם הוא מפנה את הדרך לדרכים זדוניות יותר להשיג יישום בחינם גם מבלי "המאמץ" הכרוך בפריצת מכשיר והפחד של וויתור על האחריות.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.