השימוש בחיישן מגע בטלפונים החכמים הולך ותופס תאוצה, ואפשר לצפות שזה אחד המאפיינים שנמצא השנה כמעט בכל טלפון בתחום הביניים הגבוה ולמעלה מכך. אבל אם עד עתה התרגלנו לראות את הטכנולוגיה הזו משולבת בכפתור הבית, כפתור מיוחד בגב המכשיר ואפילו בכפתורים מיוחדים בצדי המכשיר, פיתוח חדש יכול לייתר זאת.

Fingerprint Cards הודיעה שהיא מפתחת טכנולוגיה חדשה לחיישני מגע, בשיתוף פעולה עם TPK, שתאפשר לוותר על השיבוץ של החיישן בכפתור פיזי. במקום זאת ניתן יהיה להציב אותו מתחת למסך הטלפון עצמו. במצב כזה ניתן יהיה פשוט להציב את האצבע במקום המיועד לכך על המסך, תוך ויתור על כפתור פיזי – מה שטוב במיוחד לאותן חברות שמעדיפות להשתמש בכפתורים וירטואליים בלבד.

החיישן, שזכה בינתיים לשם FPC 1268, יאפשר אם כן לחברות להתרכז יותר בעיצוב הטלפון מכיוון שכל מה שצריך יהיה בסופו של דבר זה לקבוע היכן, מתחת לפאנל הקדמי של המכשיר, להניח אותו. כמו כן, הנחת החיישן מתחת לזכוכית לא אמורה לפגוע בעמידות שלה.

http://youtu.be/1Bo7s4fQ_00

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.