כמה פעמים קרה לכם ששכחתם את הסיסמה בכניסה לדואר האלקטרוני, לרשת החברתית או שירות כזה או אחר באינטרנט? העידן הטכנולוגי הביא עימו עשרות סיסמאות שאנו נדרשים לזכור ולשנן, ועד היום לא נמצא פתרון פשוט, יעיל ומהיר כדי להתחבר לשירותים מבלי הצורך לזכור את כל הסיסמאות שקבענו.

מה תעדיפו: גלולה או קעקוע?
מוטורולה הציגה בכנס ה-D11 בשבוע שעבר של AllThingsD מוצר מהפכני – גלולה לבליעה המתקשרת את הסיסמה למכשיר המשתמש. לדברי רג’ינה דוגאן, לשעבר ראש מנהלת פיתוח בצבא האמריקאי וכעת עובדת בגוגל אמרה:

"המשתמש הממוצע נדרש להתחבר לחשבונות כ-39 פעמים במהלך היום, ומבזבז כ-2.3 שניות בממוצע לכל התחברות – זה אם הוא זוכר את הסיסמה."

כדי לפתור את הבעיה, הוצגה הגלולה, שאושרה על ידי ה-FDA האמריקאי ומותאמת למגוון של מכשירים וצורכת את החשמל. מחומצות הקיבה שבגוף. “התעשייה עדיין תקועה באותה טכנולוגיית התחברות כבר 40 שנה”, אמה דוגאן, “ולמוטרולה יש את הפתרון”. הגלולה יכולה להילקח על בסיס יומי ללא כל חשש ומקודדת את עצמה אוטומטית בהצפנה של 18 סיביותmc10_digital_tattoo

למי שלא מעוניין בגופים זרים הנכנסים לו לגוף, הציגה מוטורולה את הקעקוע הדיגיטלי הפועל באותה הטכנולוגיה של הגלולה, רק שהקעקוע מוטבע על גוף המשתמש. מדובר במעגל אלקטרוני קטן אשר היה מיועד במקור לשימוש רפואי ומוטורולה עשתה לו הסבה לשוק האזרחי.

“אנחנו לא משווקים את הפתרונות כעת”, אמרו במוטורולה, שוודאי מעוניינים לראות כיצד הטכנולוגיה תתפתח והאם המשתמשים יסכימו לאמץ אותה ואת החדירה הזו לגוף האדם.

ומה דעתכם? האם תסכימו לבלוע גלולה או לעשות קעקוע כדי לחסוך את הסיסמאות שלכם?

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • yosi

  כבר היום אפשר להשתמש בטכנולוגיה של זיהוי טביעת אצבע במקום סיסמא. אני מנסה להבין,מה חסר בזה?

 • שמוליק

  אחרי שגוגול סימו להשתלט על כל המידע שלנו במחשב האישי ובסלולארי, יתחילו להשתיל לנו טכנולוגיה שתשתלט על המידע ישר מהגוף.
  החישן שיושב בקיבה יבחין מייד מתי אתה רעב ויקפיץ בסמארטפון או בגוגל גלאס פרסומת למקדונלד.
  אתה מתרגש לפני מבחן במתמטיקה- מייד תקפוץ לך פרסומת ליואל סלע.
  לאחר שיעבור חוק המידע הביומטרי נידרש להשתיל בגוף שבבים ולבלוע גלולות כל יום כדי שהמדינה תידע בכל שניה מה אנחנו עושים ולחייב אותנו במיסים בהתאם.

 • benny

  אני לא הולך להכניס מעגל חשמלי לגופי או לבלוע גלולה שאין לי מושג מה יש בטוחה כדי לזכור סיסמא של משהו כי זה לא חשוב מספיק קודם כל בריאות אולי הייתי מוכן לעשות קעקוע אם הוא היה נבדק ובטוח במאה אחוזים שלא יקרה קצר או משהו כזה וגם לא בטוח

 • Avi

  אם הגעתי למצב שאני צריך גלולה כתחליף לזכרון, הגיע הזמן להפסיק להתקרב למחשב.
  רק בריאות.

 • ד"ר בר גיורא

  גועל נפש…… צורך חשמל ממיץ הקיבה שבגוף?? מזה הדברים המזעזעים האלה…. בסדר טכנולוגיה טכנולוגיה אבל בתוך הגוף שלנו – בחיים לא!!
  וחוץ מזה, מה הבעיה לכתוב סיסמה שתי שניות??

  • T.Y

   צודק לגמרי..יוזמה זוועתית ועצלנות מבחילה

 • ישראל

  לא הבנתי, מה בדיוק עושה הגלולה?

 • U

  רק שגנבי סיסמאות לא יהפכו לקוטעי גפיים

 • אלעד קפוסטה

  כן.פשוט כן.

 • אנונימי

  אני בחיים לא הייתי עושה דבר כזה בשביל לזכור סיסמה

  • NexusFun

   1+