כולנו נתקענו לפחות פעם אחת עם סוללה מרוקנת בטלפון הנייד שלנו. חלקנו למדנו מאז להסתובב עם מטען צמוד בתיק, אחרים רכשו סוללה חיצונית רב-פעמית לגיבוי ויש גם את אלה שלמדו להתייחס לזה שהטלפון שלהם יתרוקן בשעות הערב כעובדה מוגמרת. החברה הישראלית Mobeego מנסה להציל את המשתמשים המיואשים בעזרת מוצר חדש, סוג של "פחית אנרגיה לסלולר" לשימוש חד פעמי במחיר נמוך.

המטען הסלולרי של Mobeego הוא בעצם סוללה חיצונית חד-פעמית, שאינה נטענת להטענה חוזרת, ומאפשרת הטענה של כל מכשיר אנדרואיד או אייפון במשך ארבע שעות, או כמה שיצליחו להיטען מסוללה בהספק של 650mA. מחיר סוללה אחת צפוי לעמוד על 10 שקל בלבד, אך יש צורך לרכוש גם מתאם ייעודי למכשיר המיועד ב-25 שקל נוספים (המחיר כולל גם סוללה אחת, אך המתאם רב פעמי וניתן לשמור אותו אצלכם). העיצוב מזכיר פחית של משקה אנרגיה קטנה, והרעיון הוא לאפשר לאנשים להצטייד בסוללות כאלה בשעת הצורך.

Mobeego מתכוונת למכור את הסוללות שלה בשלל נקודות מכירה, כגון קיוסקים, חנויות נוחות, מכונות אוטומטיות, שדות תעופה, בתי חולים ועוד. לכל עמדת מכירה תוצמד גם עמדת מיחזור, שתאפשר לזרוק לתוכה סוללות ריקות כדי לשמור על הסביבה.

שתף:
-פרסומת-
תסריטאי, כתב טכנולוגיה, בלוג, גיימר.כתב בעבר ב-ynet, וואלה!, מאקו, ידיעות אחרונות, מעריב ועוד. כיום חוקר תרבות דיגיטלי ומשחקים דיגיטליים במכון כהן שבאוניברסיטת תל-אביב.
 • Felder Maus

  המתאם של mobeego הוא לשימוש חוזר אז זה לא בדיוק מטען ״חד פעמי״ כמו http://www.resqbattery.com

 • עופר

  רק המחשבה שבשנת 2015 יוצרים עוד זבל (גם אם נתן למחזר אותו) היא די מגוחחת. מי שכזה קריטי לו ישתמש בסוללה חיצונית רב פעמית / מטען. חוץ מזה שעתיד הטלפונים הולך לכיוון ההטענה המהירה, ככה שעד שתמצא קיוסק כדי לקנות סוללה חד פעמית… תמצע שקע חשמל ותטעין את המכשיר לעוד כמה שעות טובות. אז תסלחו לי שאני מבאס אבל מוצר מיותר ממש!

 • אלכס

  ב10 שקלים תזמינו מאיביי סוללה ל 5000 אמפר וזהו. סוללות זה זיהום. אני לא רוצה לראות סוללות כאילו זרוקות כמו בדלים בכל מקום

 • סתם מישהו

  אם אני צריך לקחת גם מתאם איתי, אני כבר אקח מטען קיר רגיל ואטעין קצת בשעת הצורך, מה גם 650 מילי אמפר זה כלום, במכשיר שלי זה כ20% וזה אני מחשב בלי איבודי אנרגיה, לתוצאה כזאת אני יכול להגיע עם מטען קיר תוך כ רבע שעה ואולי גם פחות, נשמע לי שהמוצר לא יתפוס וטוב שכך כי זה יגרום להיזום מיותר…

 • בורה אברמוב

  רציני? על הסביבה הם חשבו?

 • Roy

  ממש יופי, וכמה זיהום הסוללות החד פעמיות האלה יביאו לעולם??
  אם הייתי גורם שאחראי על הסחר בשוק הייתי אוסר מכירה של מוצרים כאלה!

 • ofek nudler

  עדיף כבר סוללה חיצונית רב פעמית

  • RuR

   כל הקטע זה שאתה לא צריך לקחת אתך, אלא פשוט לבוא ולקנות ב-2.5 דולר, במקרה שלא לקחת בחשבון שתגמר הסוללה. אם כי הצורך במתאם די הורס…

   • אור

    אבל עדיף יותר לקחת סוללה רב פעמית, לא צריך לשלם שוב שוב ושוב אם נגמרת הסוללה.

    • RuR

     אבל זה לא שוב ושוב – אם באמת נגמרת לך הסוללה מחוץ לבית שוב ושוב, כדאי באמת שתקח סוללה חיצונית רב פעמית. זה למקרה שמצאת את עצמך מחוץ לבית עם 0%, שזה קורה מדי פעם. אם זה קורה לך הרבה, אז כדאי לקחת רב פעמית.

  • אור

   נכון, רעיון די מיותר.