תארו לעצמכם עולם שבו לא הייתם חייבים לרוץ ולחפש מטען מידי כמה שעות במקרה הגרוע, או מידי יום במקרה הטוב, וממשיכים להשתמש בסמארטפון שלכם במשך כשבוע ואף יותר ללא צורך בטעינה. נשמע דמיוני, נכון?

ניכר כי על אף ההתקדמות הטכנולוגית בשנים האחרונות כגון מסכים בעלי רזולוציות גבוהות, הדבר בא על חשבון אורך חיי הסוללה, כשלמעשה ניתן אף לאמוד במשוואה כי ככל שהטכנולוגיה מתקדמת יותר – כך חיי הסוללה מתקצרים יותר. לאחרונה, החלה ענקית התוכנה מיקרוסופט, לעבוד על סוללה חדשה שלטענתה תוכל להספיק עד כשבוע ללא הצורך בטעינה. הסוללה החדשה תתבסס על מספר טכנולוגיות חדישות בהן יכולה החברה להשתמש, ולטענת מספר חוקרים תוכל להאריך את חיי הסוללה בעוד כ-50 אחוזים מהשימוש היומיומי במכשיר.

צ'נדרה רנביר, חוקר בכיר במחלקת הפיתוח של מיקרוסופט, חשף לאחרונה כמה רעיונות בהן יכולה החברה להשתמש על מנת להאריך את חיי הסוללה במכשירים השונים. לדבריו, הסוללה עצמה תורכב משתי סוללות ליתיום קטנות, כאשר אחת מהן תשתמש בכוחה על מנת להפעיל יישומים הדורשים שימוש מסיבי, כגון משחקים כבדים, ואילו השנייה תהיה אחראית על הפעלתם של יישומים שאינם דורשים שימוש מסיבי, כגון שיחות טלפון וכמו גם השימוש השוטף במכשיר. לדבריו, בידי החברה כבר קיים אבטיפוס של הסוללה, כאשר זו תוכל לשפר את חייה ולהאריך את שימושו של המכשיר החכם כאמור בעוד כ-50 אחוזים.

נוסף על כך, החברה פיתחה גם תוכנת אבטיפוס על מנת להאריך את חיי הסוללה, כאשר זו תבצע אופטימיזציה לחיי הסוללה ותשבית או תאט יישומים הפועלים ברקע ודורשים כוח רב יותר שאינו לצורך. בדרכים אלו, מקווים בחברה, למקסם עד כמה שניתן את אורך חיי הסוללה ולהעניק לה חיי נצח (במונחים של היום).

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • אם היה לי עוד שעת סוללה על כל פעם שחברה הכריזה על פתרון לבעיה הזאת…

 • אהרון

  חברות חושבות שלדחוף מיליאמפר גבוהה יתן לפלאפון חיים ארוכים
  צריך לגרום לפלאפון ליהיות יעיל מבחינת צריכה וההספק שלו מהבטרייה
  בתור אחד שמתעסק בתחום המעגלים וההספקים וכו' לא הכל זה הבטרייה זה המערכת עצמה

 • סתם אחד

  חחח שבוע..
  סמרטפון ממוצע שנמצא בשימוש מחזיק 10 שעות בלחץ לפני שמתחילים להתחבר לקירות..

  בכל מקרה זה שמיקרוסופט עובד כבר עם אב טיפוס זה ממש לא מרשים! אני משוכנע שכל יצרניות המובייל היום עובדת ומשקיעות את עיקר הפיתוח שלהם על תחום ניצול ומיקסום הסוללה.
  כשזה יוצג נתרשם.. עד אז ממש לא!

 • gngbf

  במדינת ישראל חם מאוד ויש שמש כל היום ככה של סוללה הזאת חייבת להיות התכונה שאפשר להטעין אותה מקוטלי שמש שמחוברים כמגן על הסמארטפון

 • vidati

  בכותרת רשום "מיקרוסופט עובדת על סוללה שתחזיק כשבוע" אבל בכתבה מוזכר שהסוללה תהיה חזקה ב50%.

  לא הבנתי מאיפה מגיע השבוע.

  סמארטפון ממוצע מחזיק יום שלם אולי יומיים, ככה ששבוע זה קצת הרבה.

  • זמן המתנה של סוללה במכשיר כיום הוא כשלושה ימים, כך שהפיתוח יכול להכפיל זאת