עם הגעת עדכון ה-Windows 8.1, מיקרוסופט מאפשרת לדלג על מסך ההתחל במחשבים שולחניים, ואפילו עושה זאת אוטומטית בעת ההתקנה. למרות התלונות על הממשק האריחים, מיקרוסופט תולה תקוות רבות ביכולות שלהם וכבר מפתחת את הדור הבא: אריחים אינטרקטיביים.

עד כה האריחים בממשק ה-Modern UI הציגו מידע בזמן אמת (Live Tiles) מתוך יישום מסוים ולחיצה עליהם העבירה אותנו ליישום המיועד. כעת קבוצת המחקר של צוות החברה באסיה הציגה יכולת מעניינת במיוחד המוסיפה יכולות נוספות לאריחים ולקבל לא רק מידע מתוך היישום אלא גם מאפשר ביצוע פעולות מסוימות מבלי הצורך להיכנס ליישום.

האריחים החיים הופכים לאינטרקטיבים, וזה אומר כי תוכן האריח משתנה ומציג חיים משל עצמו. ממש כמו ווידג'ט במערכת האנדרואיד ניתן יהיה לדוגמה לגלול ברשימת ההודעות האחרונות שלנו במייל ולהיכנס להודעה מסוימת ישירות דרך האריח. דוגמא נוספת הוא אריח המציג התראות אחרונות מהרשתות החברתיות ולחיצה על החץ הקטן שבתחתית תגדיל את האריח ומשם נוכל להיכנס להתראה מסוימת. אריח נוסף מציג מעין תפריט התחל מקוצה הכולל את כל היישומים המועדפים עלינו או היישומים שנפתחו לאחרונה, אריח אחר מציג את לוח השנה עם אפשרות לעבור בין תצוגת יום, חודש ושנה ולבדוק את הלו”ז שלנו ביום ספציפי ועוד.

בעוד מיקרוסופט לא סיפקה מידע מדויק לגבי הגעתו של יכולות אלה, היא מייעדת את התפריט החדש למחשבי הטאבלטים, מכשירי Windows Phone ו-Xbox One וכפי הנראה האריחים האינטראקטיביים יגיעו יחד עם Windows 9.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • adfsfasf

  מערכת הפעלה מעולה 8.1 מעולה ולמי שיש בעיה עם התחלה החדש פשוט שיוריד Classic Start Menu זה חינמי .

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אני מאד אוהב את ה 8.1.
  לקח שבועיים להתרגל ולהבין את כל המחוות והמעברים (אין לי מסך מגע) אבל מהרגע שהכל ידוע המערכת הרבה יותר זורמת ונגישה. בעיני גם הרבה יותר אפקטיבית.
  לגבי האפליקציות המובנות: הן לא באיכות גבוהה כמו באנדרואיד.
  אפליקציית האקספלורר נחותה מהתכנה עצמה.
  אפליקציית האאוטלוק נחותה מהעמוד ברשת.
  יש אפליקציות טובות, אבל שתי אלו פגומות
  בסך הכל- בעיני מערכת מעולה.

 • מיכאל

  מה אני יגיד לכם יש לי את הגירסה השמינית ואני אוהב אני יכול להוריד סוף סוף בקלות משחקים סדרות וסרטים (מיו טיוב כן??) בקיצור יש לי שתי מחשבים אחד לדי ג"יי ואחד לוי אוו די ולמשחקים

 • danny

  לא מבין לאן נעלמו הצבעים החיים מהמערכת החדשה וממוצרי מייקרוסופט בכלל. האופיס2013 נראה חיוור ומכוער עם 2 צבעים בלבד אפילו בלי שום מעברי צבע מגוונים, הווינדוס איבד כל מראה תלת מימד שהתחיל מהוויסטה/7 והפך לעיצוב חסר רעננות שנראה כלא מוגמר. כל המראה המינימליזם הזה מחזיר אותנו אחורה. ועוד לא דיברתי עם האפשרויות השונות שהיו ב 7 ונעלמו.. כמובן בשם "הפשטות"

  • אנונימי

   אתה יודע זה הכל עניין של אופנה… לעיתים חוזרים אלינו גם בגדים שהיו פופולאריים לפני 30 שנה.

  • יוסי כהן

   אני אוהב מאוד את העיצוב הנקי והנוח הזה.
   אתה יודע מה שונה בין זה לבין העיצובים הישנים?
   שהישנים היו גם לא צבעוניים אבל מסובכים מאוד!
   אלו נוחים יפים ומלאים אנימציות וכפי שאתה יודע המילה אנימציה באה מהמילה חיים.

  • אפי

   צודק מאוד. לא ברור למה מיקרוסופט מתעקשים לשנות את כל העיצובים ביו גרסה לגרסה ולא להשאר את העיצוב המוצלח ביותר, או לשפר אותו. הקו העיצובי המינימליסטי והחסר חיים של האופיסים האחרונים לא מוצלח בעיני רבים, שמתקינים תוספים צד שלישי שמשפרים אותו. כנראה כאשר נגמרים להם הרעיונות לפיצ׳רים חדשים שיוסיפו יכולות לאופיס ויקלו את השימוש בו הם משקיעים הרבה בקוסמטיקה. רק חבל שהקוסמטיקה יוצאת מכוערת.

 • euch

  מערכת הפעלה לא מוצלחת שיתחילו לעבוד על מערכת הפעלה חדשה האריכים שהאלו מיותרים במחשב בייתי חלונות 7 הרבה יותר מוצלחת