לאחר חרושת השמועות הרבה שכללה אף הדלפה של קבצי העדכון המיועדים שהוסרו על ידיה לאחר מכן, שחררה ענקית התוכנה מרדמונד בשעות הלילה המאוחרות את העדכון הגדול ביותר עבור מערכת ההפעלה השולחנית שלה Windows 8.1.

תכליתו של העדכון הגדול מיועד בראש ובראשונה למחשבים המריצים את מערכת ההפעלה 8.1, וכולל גם מספר אפשרויות חדשות למשתמש כמו גם מספר שינויים ויזואליים קלים בממשק מערכת ההפעלה. אחד השינויים הבולטים לעיין בגרסה זו, היא האפשרות לבצע התאמה אישית של אריחי החלונות במסך הראשי, לרבות שינוי גודל והוצאה מהתצוגה. בנוסף, העדכון החדש כולל פס בקרה ישירות מהמסך הראשי, המאפשר פעולות כגון כיבוי והחלפת שם משתמש ללא הצורך לפתוח את התפריט הצדדי. נציין, כי שינויים אלו הם חלק מתוכניתה של מיקרוספט להנגיש עוד יותר את מערכת ההפעלה למשתמשים בעלי מקלדת ועכבר בממשק האריחים.

Windows 8.1 update 1 preview

שינוי נוסף כולל את התנהלותן של האפליקציות השונות שבממשק האריחים, שמעתה יתנהגו כיישום שולחן עבודה רגילה, כשלמעשה ניתן יהיה למזער ואף להצמידן ישירות לשורת המשימות.  בנוסף, בזכות תכונה זו, ניתן אף לראות את התצוגה המקדימה בעת השימוש בהם. יתר השינויים כוללים קישור ישיר ללוח הבקרה ממשק ההגדרות וכן את האפשרות להציג את שורת המשימות גם במצב האריחים. העדכון אינו מביא שינוי של תפריט ההתחל כפי שמיקרוסופט הציגה בכנס BUILD האחרון.

על מנת לבצע עדכון זה, כל שיהיה עליכם לעשות הוא לפתוח את התפריט הצדדי, לבחור באופציית הגדרות, ולאחר מכן שנה הגדרות מחשב ובדיקת עדכונים. באם טרם קיבלתם עדכון זה- אל דאגה. במיקרוסופט הבטיחו כי העדכוו יגיע לכלל המשתמשים עד סוף השבוע. למי שלא מסוגל לחכות, יכול להוריד מכאן את גרסת 32 ביט או מכאן את גרסת 64 ביט.

קרא עוד:  מיקרוסופט מקדמת את דפדפן ה-Edge בפרסומת בתפריט ההתחל

עוד פרטים אפשר לקבל כאן בסרטונים שמיקרוסופט שחררה