בתחילת החודש חשפה מיקרוסופט (Microsoft) את המחשב הנייד החדש שלה, Surface Laptop, ובו לצד הדברים החדשים בלט חיבור אחד די ישן – USB Type-A. החברה בחרה להימנע, להפתעת רבים, משילוב המחבר בתקן החדש USB Type-C. היא עשתה זאת בניגוד ליצרניות אחרות, אפל (Apple), לדוגמה, עם מחשבי ה-Macbook Pro שלה, וכשם שעושות יותר ויותר יצרניות בתחום הסלולר.

כתב של האתר The Varge פנה ישירות למנכ"ל קבוצת ההנדסה בפרויקט של ה-Surface, פיט קיראקו, ושאל אותו מדוע בחרה החברה להתעלם מהתקן החדש. "USB Type-C זה נהדר אבל גם יוצר המון כאב ראש לאנשים", אמר קיראקו. "הרי ברור שזה לא שלא ידענו על קיומו של המחבר החדש הזה, אבל עבור מיקרוסופט המחבר Surface Connect הוא עדיין פתרון עדיף יותר עבור מתח וחיבור לתחנת עגינה".

לטענו יש בעיות פוטנציאליות שמשתמשים עשויים להיתקל בהן בבואם לחבר כבלים. "כל הכבלים נראים אותו הדבר, אבל יש להם יכולות שונות כך שקל מאוד להתבלבל. כך לדוגמה, חלק מהכבלים לא מספקים מספיק מתח כדי להטעין את המחשב באמצעות מחבר USB Type-C, ואם משתמש ינסה לטעון את המחשב שלו אך הסוללה תתרוקן באמצע העבודה, סביר להניח שהוא יאשים את החברה במקום את הכבל הלא נכון, וזה אומר שהמותג שלנו בסכנה. אנשים נוטים לחבר כבל רק משום שהוא מתאים למחבר, ואז מצפים שהוא יעבוד. אני חושב שהמחבר הזה צריך עוד להבשיל קצת לפני שיחדור למיינסטרים", הוא אמר.

באשר לשאלה מדוע בחרה החברה לכלול רק מחבר USB Type-A אחד במחשב החדש, הוא ענה כי היה מדובר בעניין של חוסר מקום עקב העיצוב.