בחודש דצמבר האחרון הבטיחה מיקרוסופט (Microsoft) כי תאפשר למפתחים להוסיף כישורים (Skills) לעוזרת האישית הווירטואלית שלה, קורטנה (Cortana). אלו מעין "תוספים" שניתן להתקין כדי לאפשר לה לבצע פעולות נוספות. כעת מקיימת החברה את הבטחתה ומכריזה על גירסת הדגמה של ערכת Cortana Skills Kit, מה שיפתח את יכולות האינטליגנציה המלאכותית של החברה למפתחים מצד שלישי.

קורטנה, תזמיני לי פיצה

כדי להתחיל להניע את העניינים השיקה מיקרוסופט חבילה של כישורים עבור קורטנה שבנתה בעצמה, אותם תוכלו להתקין בעצמכם על כל מכשיר תומך. החבילה כוללת את כישור מזג האוויר הפופולרי Dark Sky, שניתן להוסיף לקורטנה ואז לבקש ממנה "קורטנה, שאלי את דארק סקיי מה מזג האוויר להיום". כישור חדש נוסף הוא זה של דומינוס פיצה, המאפשר לקורטנה להזמין עבורכם פיצה באמצעות קישור לחשבון באתר דומינוס. כישורים אחרים כוללים חיבורים לרשתות מוזיקה ורדיו כמו iHeartRadio ו-TuneIn, הזמנת במקום במסעדות באמצעות OpenTable והאזנה לעובדות טריוויה מ-Cat Facts.

בכדי להקל על המפתחים, מיקרוסופט טוענת כי בשלב ראשון יהיה ניתן להשתמש במרבית הקודים שנכתבו עבור הכישורים של אלקסה (Alexa), העוזרת האישית של אמזון שתומכת ב-Skills כבר מיומה הראשון. לפי החברה, כישורים שכבר פותחו עבור אלקסה או Microsoft Bot Framework ידרשו שינויים מינוריים כדי לעבוד עם קורטנה, וגם במכשירים שמריצים את מערכות ההפעלה אנדרואיד, iOS או Windows 10.

בנוסף טוענת מיקרוסופט כי יותר מ-141 מיליון אנשים ברחבי העולם כבר משתמשים בקורטנה, ואילו חצי מיליארד אנשים בעולם משתמשים ב-Windows 10, כך שהמספרים הללו צפויים עוד לעלות.