באירוע Build 2013 המתקיים בסן פרנסיסקו השיקה היום מיקרוסופט  באופן רשמי את השדרוג המדובר שלה למערכת ה-Windows 8 שהוכרז לראשונה בחודש מאי השנה. העדכון שהושק תחת גרסה Windows 8.1 מחזיר את כפתור ההתחל מאז הסרתו ומיקרוסופט מאפשרת להוריד לכל המעוניין את גרסת ההדגמה הראשונה (בטא) למערכת.

מטרו מותאם אישית
מיקרוסופט מביאה לא מעט שדרוגים שונים למערכת ושיפורים בהשוואה ל-Windows 8. השינוי העיקרי כאמור הוא חזרתו של כפתור ההתחל לשמחתם של רבים (בתמונה למעלה), אולם מיקרוסופט לא מוותרת כל כך מהר והיא לא מחזירה את התפריט המוכר מ-Windows 7 אלא נשארנו עם ממשק האריחים (מטרו) המוכר. תוספת חשובה לא פחות היא האפשרות לעקוף את ממשק האריחים ולקפוץ ישר לשולחן העבודה כאשר המחשב עולה לראשונה.

לצד כפתור ההתחל, ממשק האריחים עובר שינוי רב ומעתה ניתן להתאים את גודל האריחים וליצור אריחים מותאמים. אריחים גדולים יציגו מידע חי בדומה ל-Windows Phone 8, ואילו אריחים קטנים מתאימים להטמעה של קיצורים מהירים. גם הרקע של ממשק האריחים ניתן כעת להתאמה מלאה ומאפשר להשתמש בזה של שולחן העבודה או לבחור צבע ממפת הצבעים העשירה.

Picking different start background colours copy-900-100

גם למסכים רחבים
ממשק האריחים מנצל גם את המסכים הרחבים הקיימים לרוב המשתמשים ולעבודה במספר מסכים. כעת ניתן לחלק את המסך באופן שווה בשווה ולהפעיל שתי אפליקציות זו לצד זו. אם ברשותנו מסך נוסף, נוכל להציג ולפצל את האפליקציות בין המסכים השונים וכן יישנם אפליקציות הבנויות לחלק את המסך לתצוגה מיטבית כמו גלריית תמונות, SkyDrive ועוד.

גם מסך הנעילה מאפשר התאמות שונות כמו הצגת תמונות מגלרייה בדיסק המקומי או ישירות מחשבון SkyDrive, סקייפ משתלב כחלק ממסך הנעילה ומאפשר לענות ישירות לשיחה וכמובן בחירת המשתמש לכניסה למחשב. חיפוש בסרגל ה-Charm גם כן שודרג ומחזיר יותר תוצאות רלוונטיות ולצד חיפוש בהגדרות וקבצים ניתן לחפש גם ברשת ותכני מדיה.

Microsoft-to-Launch-Windows-8-1-Preview

חנות ה-Windows Store גם כן שודרגה ומציגה עיצוב שטוח יותר, יותר מידע בצורה נוחה ומציעה אפליקציות נוספות להורדה בחינם ותבשלום המתאימות לחיפושים שלנו. דפדפן האינטרנט אקספלורר תומך מעתה (סוף סוף יש לאמר) ב-WebGL ושאר האפליקציות כמו תוכנת הדואר וה-Xbox Music עברו ליטושי עיצוב.

השדרוג זמין להורדה מאתר מיקרוסופט ונכון לעת עתה מצריך את Windows 8 מותקנת מראש. בהמשך ניתן יהיה להוריד קובץ ISO כך שניתן יהיה לבחור בין שדרוג המערכת לבין התקנה מלאה. בכל מקרה מיקרוסופט אינה ממליצה בשלב זה לבצע התקנה למשתמשים שאינם מנוסים.

http://www.youtube.com/watch?&v=7BN0W7CONpw

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.