Windows 8.1, העדכון החשוב למערכת ההפעלה האחרונה של מיקרוסופט (Microsoft), הולך ומתקרב. למעשה בסוף החודש הבא אמורה החברה לשחרר גרסת סקירה מקדימה של העדכון הנרחב, שיכיל שינויים כמעט בכל היבט שהוא במערכת : מסך הנעילה של המכשיר, תפריט התחל, חנות היישומים ועוד.

בחודשים האחרונים דלפו כמה תמונות מסך  מהן ניתן היה ללמוד על חלק מהשינויים שמחכים בגרסה 8.1 של מערכת ההפעלה, שזכתה בשלב כלשהו לכינוי Windows Blue. רבים מבים התיקונים והעדכונים שולבו בעקבות טענות רבות שהושמעו מצד משתמשים, שחלקם אף השמיעו את הביקורת שלהם באופן רם במיוחד.  כפי שכבר ציינו, רבים מן התיקונים שבאו לידי ביטוי במערכת החדשה באו בעקבות חוסר הסתגלות של המשתמשים במערכת אליהם, ואף יותר מכך, תגובות רעות וביקורות של משתמשים זועמים. Windows 8.1 תהיה זמינה כעדכון חינמי למערכת.

השינויים מקרוב
שינויים בממשק המשתמש (UI) – בראש הציפיות לשינויים בממשק המשתמש עמדה חזרתו של כפתור התחל בראש. אתם וודאי תשמחו לשמוע על שובו של הכפתור, אך ככל הנראה לא בצורה בה ציפיתם לראותו. עם עדכון זה של המערכת, הכפתור ממוקם בצידו השמאלי של המסך, והוא תמיד נראה לעין – אין צורך להעביר את העכבר באזור על מנת להציגו. אם אתם צופים לתפריטים נשלפים כמו שהיו במערכות הקודמות של החברה, העדכון ככל הנראה יאכזב אותכם בתחום זה. הממשק כולו כמעט זהה. נראה שמיקרוסופט מבינה כי המשתמשים לא יוותרו בקלות על הכפתורים וההגדרות שנשאו המערכות הקודמות עד כה. על מנת לאפשר שימוש מיטבי במצב "שולחן עבודה" ובמצב ממשק האריחים, מיקרוסופט מאפשרת לכם לבחור כיצד הייתם רוצים לשלב בין הממשקים. בנוסף, מיקרוסופט שינתה את החיפוש המובנה במערכת, על מנת להפוך אותו ליעיל ואוניברסלי (לערכים ברשת, באפליקציות וכו').

קרא עוד:  בקרוב בכרום: שיתוף תכנים בין מכשירים שונים

windows-8.1-pre-release-multitasking

ריבוי משימות (Multi Tasking) – כפי שניתן היה לשים לב ב המערכת נוקטת בגישה 'חופשית' יותר כלפי ריבוי משימות. ניתן לפתוח שני חלונות עבודה במקביל, תלוי כמובן באיכות המסך וה-DPI שלו (נקודות לאינץ'), וכמו כן, המערכת מאפשרת עתה לקבוע בעבורך את ההגדרות המומלצות ביותר בנושא עם אפשרות לשינוי הגדרות מומלצות אלו, על ידך.

מסך הנעילה (Lock Screen) – כבר מרגע האתחול הראשוני של המחשב לאחר העדכון של מערכת ההפעלה תוכלו לשים לב לשינוי בולט, ניתן יהיה לשים כמה תמונות ברקע ולמעשה ליצור מצגת של תמונות מתחלפות מקבצים שמאוחסנים במחשב או ב-SkyDrive. ניתן לקחת תמונות עוד ממסך הנעילה במידה ויש לכם מצלמה מחוברת למחשב, וכמו כן לענות לשיחות Skype עם הקרובים שלכם.

חנות האפליקציות (Windows Store) – החנות שופצה גם היא, האריחים גדלו וניתן מצוא יותר מידע על כל אפליקציה. יותר פשוט למצוא עכשיו את האפליקציות החינמיות המועדפות והמועדפות שבתשלום, באמצעות גרירת המסך לצד. ניתן לראות גם רשימת קטגוריות לאפליקציות בגרירת המסך כלפי מטה.

SkyDrive – יישום ה-SkyDrive היה זמין נחל מההתחלה במערכת ההפעלה, אבל עם עדכון אחרון זה, שירות הענן של מיקרוסופט שורש הרבה יותר עמוק אל תוך מערכת ההפעלה עצמה. בעיקרון, עד עכשיו לא הייתה האפליקציה מבצעת סנכרון לקבצים שלך, והיה צורך לבצע סנכרון ידני. כעת, האפליקציה מבצעת סנכרון אוטומטי, והיא ממש מוטמעת בתוך המערכת בצורה שמאד קשה להבחין בה. קשה לקבוע אם השינוי הזה הוא חיובי או לא, וזה תלוי מאד במבט שלכם כצרכנים על השירות.

קרא עוד:  בלי טובות: HarmonyOS של וואווי תתחרה בגוגל, מיקרוסופט ואפל

windows-8.1-pre-release-skydrive

שינויים נוספים אשר בולטים קצת פחות
Internet Explorer נראה בעקרון אותו הדבר, פרט להבדל גדול אחד: הכרטיסיות עכשיו יושבות בחלק התחתון של הדף, ממש מעל לשורת הכתובות (URL Bar). כמו כן, עכשיו אתם מסוגלים לפתוח מספר בלתי מוגבל של כרטיסיות בדפדפן. Xbox Music, שירות המוזיקה שמפעילה מיקרוסופט במערכת ההפעלה, פשוט הרבה יותר עכשיו, ובמקום לגלות מוזיקה חדשה – הדגש המרכזי בגירסה זו היא סידור הספרייה הקיימת שלך עם מיקוד לשירים ואלבומים אחרים של אותם האומנים שיש לך כבר קשר עמם והם מצויים בספריית המוזיקה שלך. המחשבון הקלאסי של המערכת השתדרג במחשבון בעל סגנון מודרני, עם שימושים מדעיים ומספריים, עם אפשרות לבצע המרות משקלים וטמפרטורות בקלות יתרה.

בשורה התחתונה ללא ספק מדובר בכמות גדולה יחסית של שינויים בגרסה אחת, חלקם קטנים, חלקם גדולים – ובסופו של דבר, הם נעשו על מנת להקל את העבודה שלנו במערכת ההפעלה.