כפי ששמתם בוודאי לב, רגע אחרי ההשקה הרשמית Windows 10 Creators Update – או Redstone 2 כפי שנהגו לכנות, מיקרוסופט (Microsoft) כבר התחילה את המירוץ לקראת העדכון הבא Redstone 3, ואחד הדברים הראשונים שהיא עובדת עליהם היא רענון לממשק שיאפשר פתיחת כרטיסיות גם ביישומים ולא רק בדפדפן מתוך מטרה להקל על מציאת מסמכים דומים וכן כדי להפחית את כמות הצלמיות שנשמרות בעת העבודה בשורת המשימות.

למה הכוונה? קחו מקרה בו יש כמה חלונות פתוחים של אותו יישום, Word לדוגמה או מספר מופעים של דפדפן כזה או אחר. במצב הנוכחי בשולחן העבודה מוצגים החלונות בקבוצה, אבל כדי לזהות את החלון המסוים שרוצים בקבוצה הזו צריך להציב את העכבר מעל הקבוצה כדי לראות את כל הפתוחים ולבחור. במקרה של Word, מדובר כמובן בקבוצת מסמכים.

עם השינוי הניהול עובר ליישום עצמו, ומשתמשי Word ו-Windows וותיקים יכולים לזכור ימי עבר שזה בעצם היה ככה: כל המסמכים הפתוחים היו בתוך היישום עצמו לא בחוץ, כך שיש צורך בעצם לעקוב רק אחרי אפליקציה אחת ולבדוק את הכרטיסיות שבתוכה במקום לחפש על מה ללחוץ בשורת המשימות.

לפי מה שידוע כרגע מיקרוסופט אמורה לכלול את התכונה החדשה באפליקציות האוניברסליות שלה, כלומר אלו שמורדות מ-Windows Store וגם באלו שמבוססות על התהליך ההתקנה של Win32, כלומר התקנות מקובץ הפעלה שמורד לכונן.

ואם חושבים על משהו אחד שזה ממש יכול לעזור, זה כמובן 'סייר הקבצים', במיוחד למשתמשים כבדים שזקוקים ללא מעט חלונות פתוחים, אבל רוצים קצת פחות בלאגן.