במיקרוסופט (Microsoft) מוכנים להציג את המהדורה הבאה של מערכת ההפעלה Windows 10 ותערוך אירוע ב-21 לינואר כשכותרתו היא “Windows 10: the next chapter”.

כפי שכבר דיווחנו מוקדם יותר, חברת התוכנה הענקית מרדמונד מתכננת להציג יכולות חדשות שטרם חשפה במהדורת ה-Technical Preview שהושקה בחודש ספטמבר האחרון. המדורה הנוכחית התמקדה ביישומים עסקיים וחווית משתמש כללית, ואילו המהדורה החדשה תציג כלים נוספים כמו העוזרת הוירטואלית ‘קורטנה’ שכבר הוצגה בגרסה ראשונית.

Windows 10 מייצגת את הפוטנציאל למיקרוסופט לאחר התגובות הפושרות שצברה Windows 8 ועדכון ההמשך Windows 8.1, זאת בעיקר בשל ממשק האריחים שאינו מתאים למחשב השולחני וחוסר בכפתור ההתחל השונה מהממשק הקלאסי שהמשתמשים רגילים לו. מערכת ההפעלה החדשה תחזיר כמה מהאלמנטים המוכרים ושיפורים נוספים כמו ריבוי שולחנות עבודה, יישומי אריחים הפועלים עצמאית וכאמור כפתור התחל משודרג.

השקת מהדורה החדשה תתרחש כאמור בחודש הבא, כאשר הגרסה הסופית תגיע במהלך אמצע שנת 2015.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • אוריאל ליפשיץ

  הגיע הזמן למערכת הפעלה מוצלחת כמו אקס-פי, ועכשיו זו האחריות שלהם להביא לנו אחת כזו אחרי שלקחו לנו את התמיכה ב-XP באפריל האחרון. ווינדוס ויסטה ו-8 כושלים בתמונה הכללית שלהם. לווינדוס 7 יש באגים בגרפיקה של משחקים מסויימים וגם בהתחברות ל-WiFi. אני מאוד מקווה שאם ווינדוס 10 נראית כמו ווינדוס 8, אז שלפחות כל הבאגים לעומת 3 מערכות ההפעלה האחרונות יסודרו, ונהנה כמו שהיה ב-XP עד סיום התמיכה הסופי.

 • התמני

  מבחינתי זה נראה כאילו יצא וינדוס xp ואחרי זה 7 ואז 10.

  חבל לבזבז תזמן על 8. וטוב שאני לא עשיתי זאת.

  • Sassi6


   איתי, אם מיקרוסופט מציגה את Windows 10 כבר ב- 21 לינואר הזה, אז למה הם לא משדרגים לנו את Windows 9 כבר עכשיו? האם הם מתחרטים ומחרטטים על Windows 10 כי רוצים הם לדלג ולהעלים את קיומו של Windows 9 המיועד לסרבני השדרוג שיקבלו אותו חינם אין כסף? תודה

 • שלומי

  שיהיה בהצלחה. אבל החידושים עד כה לא הפילו מהכסא. במקום להפוך אותה למשהו יותר ידידותי, היא נשארה אותו הדבר.

  • התמני

   פשוט לקחו את התלונות של המשתמשים על וינדוס 8, 8.1 ועטפו את זה כמתנה בוינדוס 10 וכמובן שהוסיפו עוד כמה דברים שלא נתלוננן שאין חידוש פה ושם.

   • בול אותו דבר iOS 8 ואנדרואיד לוליפופ. לא מחדשים כלום חוץ מממשק (אצל iOS אפילו ממשק לא…) בימינו אין הרבה מה לחדש כבר, אבל תאמין לי שאם יש למישהו מה לחדש זה למיקרוסופט. הם חידשו המון אבל הם לא חשפו את הכל. אם יש לך כל כך הרבה חידושים, אולי תשתף אותנו?

  • kw@

   השתמשת בכלל ב Windows 10 ?