מיקרוסופט (Microsoft) כבר השיקה גרסה ראשונית של Windows 10 עוד בחודש אוקטובר האחרון, שאותה גם בדקנו, אולם חלק מהיכולות וחידושים של המערכת היא עדיין לא חשפה.

התוספת האחרונה והמשמעותית ביותר היא העוזרת הווירטואלית קורטנה (Cortana), אותה היא הציגה לראשונה במערכת הניידת Windows Phone 8.1 והיא תעשה דרכה גם לגרסה החדשה של מערכת ההפעלה למחשבים שולחניים וטאבלטים.

אתר המעריצים WinBeta לסביבת Windows הצליח לשים את ידו על גרסת בטא ראשונית מאוד של Windows 10, שם ניתן להתרשם כיצד פועלת קורטנה על מערכת ההפעלה השולחנית, וכפי שניתן להניח היא יכולה לעשות את אותן הדברים שכבר ראינו ואף יותר מכך.

תחילה, זוהי שילובה של קורטנה עם יישומי ה-Windows המתוקנים במערכת, כך לדוגמה נוכל לבקש ממנה להתקשר לאיש קשר מסוים בסקייפ, לבדוק את הפגישות הקרובות בלוח השנה ולהוסיף אירועים חדשים. בנוסף, ניתן יהיה לבצע חיפוש גלובלי לרוחב המערכת בין אם אלו קבצים או הפעלת יישומים, לקבוע תזכורות לפי מיקום, להוסיף שעון מעורר ועוד.

ישנן עוד לא מעט פונקציות שאינן פעילות כמו ניווט למקום מסוים בשילוב המפות של מיקרוסופט או לשלוט במוזיקה, אבל כן ניתן לראות כי היא מסוגלת לפעול בצורה טובה ומזהה את פקודות המפעיל בקלות, כך שמדובר רק בהתחלה. את גרסת ההדגמה הבאה מיקרוסופט צפויה לחשוף באמצע ינואר וההשקה הרשמית של המערכת תתרחש בסתיו 2015.

קרא עוד:  דיווח: גם מיקרוסופט רוצה להתחרות ב-AirPods