מלה (Mele) הסינית הולכת בעקבותיהן של אינטל ומיקרוסופט ומתחילה למכור דונגל שהוא למעשה מחשב שלם בגודל של כונן USB. ויותר מכך. על פניו עושה רושם שה-Mele PCG-01 שלה הולך לתת תחרות קשה, והוא מציע כמה שיפורים לעומת מחשבי הסופר מיני של שתי החברות הגדולות.

כך למשל, ה-Mele PCG-01 משתמש באותו מעבד כמו הדונגל של אינטל, Atom Z3735F מרובע הליבות, אבל במקום לקרר אותו עם מאוורר רעשני, ה-PCG-01 בנוי מחומרים כמו נחושת וסיליקון המשמשים כמבודדי חום ומסוגלים לקרר את הדונגל בעת הצורך, וזאת בלי להשמיע רעשים או לתפוס מקום מיותר. מלה טוענת כי הוא אף מסוגל לעבוד 24 שעות ביממה בתפוקה מלאה.

בנוסף, ה-PCG-01 מגיע עם אנטנה חיצונית שמסוגלת לשפר את הקליטה מה שמוביל לביצועים מהירים יותר ויציבות כללית של החיבור לאינטרנט.

ה-Mele PCG-01 מגיע אף הוא עם גירסת חלונות 8.1 (ושדרוג מובטח ל-10 לכשתצא), והוא נמכר באתר Alixpress פחות או יותר באותו המחיר כמו ה-Compute Stick של אינטל – כ-169 140 דולר בלבד.

עדכון: למי שפספס, המחיר קפץ.

שתף:
-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.
 • אודי

  מה שחסר לי במחשב DOK הללו (גם של אינטל וגם הסינים) זה יציאת קול סראונד דיגיטלית למגבר ומע' השמע שלי. עד אז הפתרון הזה הוא לאנשים אשר משתמשים ברמקולים של הטלביזיה בלבד.

 • יבגני

  אני לא יודע מאיפה המידע על מכשיר של אינטל אף המכשיר עובד מעולה את המאוור לא שומעים בכלל … אנטנה !?!?!? למה נכון להיום ניתן לשלב את האנטנה בתוך גוף המכשיר כמו שעושות חברות מובילות ואינטל אחת מהן. ולגבי הרשיון לוינדוס שזה גם שאלה די גדולה כי אם מכשיר של אינטל אתה מקבל רשיון אמיתי כגון כל מחשב נייד
  ובשביל 10$ לא יודע האם משתלם ללכת למה שהוא סיני מחיר של דונגול של אינטל אם מערכת וינדווס הוא 150$

 • ‫שחר גבאי‬‎

  זה מוצא חן בעיני

 • שלומי

  זה היה ברור שהסינים יביאו דברים דומים וטובים יותר. אינטל, כמו גוגל, מייצרת חומרה שכזו כהוכחת יכולת.