גוגל, אמזון רוקו וחברות אחרות כבר הציגו את מזרים המדיה המתחבר אל כניסת ה-HDMI על-גבי דונגל קטן בגודל כונן פלאש נייד, ואינטל (Intel) לוקחת את התחום צעד אחד קדימה ומציגה מחשב שלם מבוסס חלונות על-גבי מחבר שכזה.

אינטל הכריזה על Compute Stick, דונגל זעיר הכולל בתוכו מפרט של מחשב שלם המריץ את מערכת ההפעלה Windows 8.1, אם כי לא זעיר כמו Curie מערכת-על-שבב בגודל כפתור שהוצגה בתערוכת CES 2015. המחבר משמש כמחשב לכל דבר עם נתונים טכניים די מרשימים לגודלו: מעבד Atom מרובע-ליבות, זיכרון פנימי לאחסון בגודל 32 ג'יגה-בייט, זיכרון עבודה RAM בנפח 2 ג'יגה-בייט, כניסת USB בגדול מלא, כניסת mini-USB עבור קבלת מתח ותמיכה בתקשורת Wi-Fi ובלוטות' 4.0 וכמובן יציאת HDMI לחיבור ישיר אל מסך המחשב או הטלוויזיה וכל זאת במחבר שעלותו 149 דולר בלבד.

עבור אלו שמעוניינים לשלם פחות החברה תציע מחבר מבוסס לינוקס בעל זיכרון אחסון בנפח 8 ג'יגה-בייט, זיכרון עבודה RAM בנפח 1 ג'יגה-בייט בעלות של 89 דולר. בעתיד החברה צפוייה להשיק מחבר שכזה המסוגל לקבל מתח ישירות מיציאת ה-HDMI ובעל מעבד מסדרת Core M לביצועים גבוהים יותר.

אינטל מציגה את הפתרון שלה לאחר שיצרנים סיניים זריזים כבר השיקו מחשבים ע"ג מחברים עם מעבדי אינטל מוקדם יותר השנה אלה שהפעם מדובר במוצר שמפותח ומשווק על-ידי אינטל. מחשב ה-Compute Stick יכול להוות פתרון נוח ללקוחות שמעוניינים במחשב בסיס לסלון בעלות נמוכה או אפילו ארגונים קטנים-בינוניים שמעוניינים במחשב זול. שיווקם של שני הדגמים יתחיל במרץ השנה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.