גוגל (Google) שחררה כבר את עדכון האנדרואיד 5.0 Lollipop עבור שלל מכשירי הנקסוס (אם לא קיבלתם, זה יגיע בקרוב) ולמשתמשים המתקדמים מבינכם הצעד המתבקש הבא לאחר עדכון מכשיר הוא, איך לא, ביצוע רוט (Root). מדוע יש צורך ברוט לא נתעמק כאן (כי כאן כבר כן התעמקנו) אבל מי שכבר החליט כי הוא מעוניין לעשות זאת יוכל להשתמש בכלי המצוין של Chainfire אשר השיק גרסאות שונות למכשירי הנקסוס לגרסת האנדרואיד האחרונה.

הכלי ששוחרר תואם למכשיר ה-Nexus 4, 5 והטאבלטים Nexus 7 משני הדגמים, Nexus 9 החדש ו-10. היחיד שחסר ברשימה הוא Nexus 6 וכן מכשירי ה-Google Play Edition שוודאי עבורם יגיעו התאימות לכלי בהמשך.

כל שצריך לעשות הוא להוריד את הקובץ המתאים מהאתר ולפרוס אותו בתיקיה במחשב, להעביר את המכשיר למצב Fastboot וללחוץ על קובץ ההפעלה בהתאם לסביבה שלנו (Windows/Linux). הקובץ שירוץ יבצע את הפריצה בעצמו בסקריפט מוכן מראש, וכל שנותר בסיום זה להיכנס לחנות האפליקציות של גוגל ולהוריד את אפליקציית ה-SuperSU.

למרות שהתהליך פשוט יחסית, יש לציין כי הוא מיועד רק למי שמבין מה הוא עושה, שכן תהליך זה גם מסיר את אחריות היצרן מהמכשיר. מלבד זאת, יש לוודא כי אכן אתם מורידים את הקובץ הנכון באתר ולפני כל צעד יש לגבה את התוכן האישי שלכם במלואו. בהצלחה.

וידאו: כך משתמשים בכלי של Chainfire

שתף:
-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.
 • קובי

  אתמול עודכן לי לוליפופ בנקסוס 4 מאז המכשיר התחיל לזלול סוללה בטירוף (נגמרת תוך שעתיים). הבעיה מוכרת?

 • אלמוג

  האם התוכנה מוחקת את כל הזיכרון בטלפון?
  אשמח אם תוכלו לציין את זה

  • Nachum37

   אם ה- BootLoader שלך כבר פתוח לא. אם לא כל המידע נמחק.

 • DaviD

  יש את אפליקציית towelroot שגם כן עושה רוט בלחיצה ו להרבה מכשירים. לא רק לנקסוס.

  • Nachum37

   התכוונת "רק לא לנקסוס".

   • DaviD

    ברור שגם לנקסוס…

    • Nachum37

     כשאני מוריד את האפליקציה (נקסוס 4 עם לוליפופ) אני מקבל הודעה שהמכשיר אינו נתמך