כאשר גוגל השיקה את ה-Nexus 4 הדעה הרווחת הייתה כי מדובר למעשה ב-Optimus G  של LG, אבל עם מערכת הפעלה נקייה של גוגל (Google) ומצלמה עם יותר פיקסלים. החיבור המלאכותי הזה לא עשה טוב לגוגל או ל-LG. LG רצתה עם ה-G2 להוציא מפלצת של חומרה ולתת נוקאאוט ל-Galaxy S4 של של סמסונג (Samsung). גוגל מצידה רצתה לשמור את ה-Nexus 5 ברמת תמחור כלכלית כדי להצליח למכור אותו בזול ובנוסף גם להשאיר את חותמה על העיצוב, הגודל הכללי וגודל המסך.

בניגוד לדור הקודם של שני המכשירים ה-Nexus 5 וה-G2 לא ממש דומים חיצונית ולמעשה חוץ מהמעבד הם מכשירים שונים לגמרי. בארצנו הקטנטונת אלו מכשירים שעולים פחות או יותר אותו דבר ואין יום בשבוע שלא נתקלים בפורום בשאלה במי מהם לבחור.

אז במקום לענות לכל אחד בנפרד, לפניכם קרב ייחודי: ה-G2 נגד ה-Nexus 5.


חומרה ועיצוב
לא נציג בפניכם רשימות מכולת, אלא נתייחס בעיקר להבדלים. כך, המסך של ה-G2 גדול יותר, 5.2 אינץ' לעומת ה-4.95 אינץ' של ה-Nexus 5. עם זאת, ובגלל שוליים גדולים יותר, בפועל ה-Nexus גבוה יותר בצורה מורגשת. LG בהחלט עשתה מאמץ גדול למנוע שוליים כמעט לגמרי ב-G2 ואפילו העבירה את הכפתורים לגב המכשיר.

הגב של ה-G2 פלסטיקי לגמרי בסגנון של המכשירים לבית סמסונג. הגב של ה-Nexus יותר "מט" ופחות פגיע לטביעות אצבע.

המעבד פחות או יותר זהה וכנ"ל הזיכרון. שני הטלפונים מגיעים עם גרסאות של 16 או 32 ג'יגה-בייט ללא חריץ הרחבה.

ה-G2 כבד יותר באופן מורגש עם 143 לעומת 130 גרם, אבל המשקל של ה-Nexus מחולק טוב יותר לאורך כל המכשיר בגלל סוללה יותר קטנה ולכן הוא מרגיש הרבה יותר קל מאשר ה-13 גרם הבדל ביניהם. כך או כך, שניהם מלבנים שחורים אבל העיצוב של ה-G2 בהחלט יותר חדשני ויותר מעניין ואילו ה-Nexus הוא המלבן הסתמי הסטנדרטי.

הרמקול ב-G2 חזק יותר באופן מורגש. איכות השיחה טובה יותר בנקסוס מה שבהחלט חשוב. השמע באוזניות טוב יותר ב-G2.

ציון: G2 בהחלט מקבל ציון יותר גבוה על עיצוב וחומרה איכותית יותר באופן כללי.

עוד בנושא

המסך
LG היא מהמובילות בעולם מבין יצרניות המסכים, ושני הטלפונים האלו מספקים עדות מצוינת לאיכות שהיא מסוגלת להגיע אליה. למרות שזאת אותה יצרנית המסכים האלו שונים לגמרי. ב-G2 עשתה LG מאמץ גדול מאד לנסות להגיע לעומק צבעים דומה לזה שיש בטלפונים של סמסונג עם מסכי ה-AMOLED שלה מבלי להתפשר על המגרעות שיש ל-AMOLED. התוצאה מסך מרהיב עם צבעים רוויים ושחורים עמוקים וכהים. המסך של ה-G2 נראה מצוין באור השמש, והוא פשוט מסך מרהיב שגורם להגיד וואו בפעם הראשונה שמדליקים את המכשיר. מצד שני אלו שהם צלמים בנפשם קצת כועסים על הכיול האגרסיבי לטובת צבעים רוויים וכאשר מעבירים את התמונות למחשב השולחני נדרשים הרבה תיקונים.

ה-Nexus 5 כויל בדיוק בצורה הפוכה. אחרי ביקורת לא קטנה שגוגל ספגו לגבי כיול המסך ב-Nexus 4, הם התעקשו הפעם לכייל את המסך של ה-Nexus בצורה הכי מדויקת שניתן, ונראה שהפעם גם צלמים מקצועיים לא יתלוננו. התוצאה היא מסך מדויק וחד שתענוג להסתכל עליו גם בבית וגם באור השמש. הצבעים קצת קרים למי שרגיל לסמסונג או LG, אבל לא ברמה שתאכזב. כמובן שבגלל שזה מסך LCD שלא כויל בכוונה לרוויה, השחורים קצת בהירים ושחוקים, אין את הוואו פקטור שמקבלים בהדלקה כמו אצל ה-G2.

שני הטלפונים עם רזולוציה של 1,080P מכיוון שהמסך של ה-Nexus קטן יותר אז דחיסות הפיקסלים גבוהה יותר ומקבלים חדות קצת יותר טובה. שני המסכים מעולים והבחירה ביניהם יותר עניין של טעם מפער מהותי באיכות.

ציון: שוויון עם נטייה אישית לטובת ה-G2.

vs2

מערכת הפעלה וממשק
הG2 מגיע עם ממשק עשיר בפונקציות שנראה שכולן מועתקות בחוסר בושה מוחלט מה-Galaxy S4. הממשק עמוס עם כל מיני תכונות שמרביתן לא נחוצות ולמזלו של ה-G2 המעבד האימתני שלו מחזיק את כולן ללא קושי. LG עשתה עבודה מעולה עם אפשרויות ההתאמה האישית, וניתן לווסת כמעט כל דבר מהכפתורים ועד מסך ההודעות בדיוק כמו כפי שרוצים.

ה-G2 הושק עם אנדרואיד 4.2 ושודרג לאחרונה לקיטקט 4.4.2 אחרי 7 חודשי המתנה מייגעים. ה-Nexus הושק עם קיטקט ומקבל עדכונים ראשון לפני כולם עקב היותו ה-Nexus העדכני של גוגל. ה-G2 מבזבז הרבה יותר מנפח האחסון שלו לטובת מערכת הפעלה, בעוד שה-Nexus רזה ומשאיר כמעט את כל הנפח המקורי לטובת אפליקציות, משחקים, תמונות ומוזיקה.

ה-G2 מגיע גם עם כמה בונוסי חומרה שמתבטאים בתוכנה. ל-G2 יש שלט אינפרא אדום אוניברסלי שיכול לשלוט על מכשירי חשמל בבית כמו טלוויזיה, ממיר, מגבר וכו'. ה-G2 גם מגיע עם רדיו FM שחי על אדי סוללה בגלל שהוא לא מצריך חיבור סלולרי. גם כשהסוללה על 5% עדיין ניתן להקשיב לרדיו שעות על גבי שעות.

ל-Nexus 5 משתמש במשגר Google now launcher שמאפשר פקודות קוליות במסך הבית ללא נגיעה במכשיר. בהחלט שימושי גם אם אוכל סוללה.

בסופו של דבר Nexus מול כל מכשיר זאת תמיד אותה דיכוטומיה של ממשק נקי מהיר ומינימליסטי מול היצרניות האחרות. הממשק זה הדבר שבו היצרניות מבדילות את עצמן מיצרניות אחרות ולכן הוא בדרך כלל עמוס בהמון תכונות לטוב ולרע. תכונה טובה למשל היא ה- Knock on המעולה.

ציון: ניצחון לנקסוס בגלל עדכונים מהירים, נפח אחסון גדול יותר וזמן תגובה מדהים למשתמש.

חיי סוללה
ה-G2 מגיע עם סוללה ענקית של 3,000mAh לעומת 2,300mAh ב-Nexus 5. בגלל טכנולוגיית סוללה מתקדמת יותר הפער אפילו יותר גדול ממה שהמספרים מספרים. עם ה-G2 אפשר להגיע ליומיים פעילות ללא מאמץ. ה-Nexus נותן חיי סוללה בינוניים ומטה ומחזיר חזרה לימים הגרועים בהם צריך לכבות חצי מהתפקודיות של המכשיר כדי לקבל ממנו יום מלא ללא דאגה.

ציון: ניצחון ל-G2 בפער עצום.

vs3

מצלמה
ה-G2 מגיע עם מצלמה של 13 מגה פיקסל וה-Nexus עם 8 מגה פיקסל. המצלמה של ה-G2 היא מצלמה מצוינת למרות שיש לה נטייה לגרעון כאשר צופים בתמונה בגודל מלא. בסך הכל היא מצוינת גם באור יום וגם בתאורה חלשה בבית. בתאורה חלשה המיקוד פחות מלהיב אבל שמיש.

תוכנת המצלמה של LG מעולה וכוללת המון תוכניות ואופציות לצילום ידני ואוטומטי, והמגוון בהחלט מצוין.

ה-Nexus מגיע עם תוכנה די בסיסית שהיתרון היחיד שלה הוא HDR קצת מעל הממוצע. הבעיה עם המצלמה של ה-Nexus היא שהיא לא אמינה. במצבים מסוימים התמונות יוצאות פשוט מעולה ויותר טובות מה-G2 בבדיקה במסך מלא במחשב. לעומת הפעמים האלו ביותר מחצי מהזמן התמונות יוצאות לא טוב כי התוכנה לא מחשבת נכון חשיפה ומשתמשת בערכי iso גבוהים מידי. לעיתים נראה שהתוכנה פשוט מוותרת לגמרי ויוצאות תמונות חשוכות.

ציון: ניצחון בפער גדול ל-G2.

LG-G2נעילות, רומים ומודים למתקדמים
קהילת פיתוח של ה-G2 די קטנה. בקושי יש 2-3 רומים טובים ומודים גם מעטים ולא מלהיבים. אם בוחנים את התמיכה של הקהילה אז ה-Nexus מנצח בגדול. ל-G2, כמו לסמסונג, יש מנגנון שמנסה לגלות האם עשית רוט ואם הוא מזהה שכן אז האחריות שלך פגה. ה-Nexus באופן מובנה מאפשר גם לפתוח את הבוטלואדר ובעת הצורך להוריד את הקבצים המקוריים של גוגל, לאפס את המכשיר ולנעול מחדש את הבוטלואדר.

מניסיון רב של חברי הפורום גוגל מתקנת בעיות שבמסגרת האחריות ללא שאלות מיותרות על תוכנה אם הבעיה היא בעיית חומרה.

ציון: ניצחון גדול לנקסוס, קהילת פיתוח ענקית וכיסוי אחריות טוב ולא מתחמק.

סיכום
בעבר כל השוואה מול נקסוס הייתה מתומצתת בשתי שאלות: האם למתחרה יש סוללה נשלפת וחריץ הרחבה או לא? האם יש לו נפח אחסון גדול? במהלך השנתיים האחרונות יותר ויותר יצרניות הלכו לכיוון ההפוך, ביטלו את חריץ ההרחבה ועברו לסוללה לא נשלפת. הפערים היום כבר יותר עניין של ממשק ופילוסופיה של חופש לעומת תכונות.

לרוב האנשים המצלמה היא יותר עזר קטן להעלות תמונה של עצמם או של ארוחת הצהריים שלהם לאינסטגרם (Instagram) מאשר צילום של זיכרונות. מן העבר השני ככל שהתחביב של צילום צבר תאוצה עם הירידה במחיר של מצלמות מקצועיות, הרבה מאד אנשים שכן אוהבים לצלם קנו מצלמה רצינית וויתרו על המאבק לצלם תמונות טובות מהטלפון שלהם מלבד מקרי חירום.

ה-Nexus 5 הוא הראשון עם 32 ג'יגה-בייט בסדרה. הוא גם הראשון שיצא עם חומרה שווה לכל ספינות הדגל שהוא עומד מולם. בארה"ב ניתן לרכוש אותו בחצי מחיר, אבל למזלנו אנחנו חיים בישראל.

אם אתם חובבי רומים, רוצים לנסות כל דבר חדש של גוגל ברגע שהוא מתפרסם, ורוצים שהטלפון שלכם יהיה מהיר ובלי יותר מידי קשקושי סגנון, ה-Nexus הוא טלפון מעולה בשבילכם.

אם אתה אוהבים את כל התכונות המשוכללות של הממשק של LG שכוללים תוכנת מצלמה מעולה, שלט רחוק אוניברסלי, נגן רדיו ועוד הרבה דוגמאות מעין אלה, ה-G2 עדיף עבורכם.

הגימיקים האלו בתוספת סוללה ענקית ומצלמה טובה ואמינה יעבירו אתכם למחנה של ה-G2.

אני אישית החלפתי עם מישהו בפורום את ה-G2 שלי בעבור Nexus 5, ובינתיים אני לא ממש מרגיש שיפור בשום היבט מהותי ואני מרגיש את הדעיכה בסוללה בצורה רצינית.

בחודש הבא ייערך כנס Google I/O ושם כנראה ידברו על Android 5. שם תהיה הנקודה שבה ה-ה-Nexus אמור יהיה "להחזיר את ההשקעה". הפיתוח של אנדרואיד בשנה האחרונה מתנהל בעצלתיים והיצרניות עברו להיות המחדשות העיקריות של הפלטפורמה. לגוגל יש הזדמנות בחודש הבא להראות לנו שיש עדיין חיים וחדשנות בפיתוח של אנדרואיד. אם אתם יכולים לחכות אז הייתי בוחר ביניהם רק אחרי הכנס של גוגל.

בלי חידושים של גוגל, ה-G2 נותן חבילה יותר שלמה. קצת אבקת קסמים של גוגל וכל התמונה יכולה להתהפך.

 

הסקירה נכתבה בידי רן בר-לוי, והיא פורסמה לראשונה באתר 'מכור לטכנולוגיה'

 • דניאל

  כמעט 5 חודשם אחרי פרסום הסקירה ואני מתלבט בי הlg g2 והנקסוס 5. הבנתי מביקורות שונות שהעדכון ל4.4.2 באלג׳י פוגע משמעותית בחיי הסוללה. לא הצלחתי להבין עד עמה באמת אבל. הבנתי גם שחיי הסוללה של הנקסוס נפגעו בעדכון האחרון. האם זה נכון? על איזה מהמכשירים היית ממליץ למשתמש ממוצע שאוהב גם לשמוע מוזיקה ולראות סרטונים בטלפון?
  תודה

 • מה יותר טוב ה lg g2 או sony xperia z ultria

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  סקירה מעולה. תודה רבה.

 • אלי
 • נתנאל

  סקירה מעולה, כל הכבוד. החלטתי לשדרג את המכשיר הזקן והמעפן שלי. ובדיוק התלבטתי בין הנקסוס לg2. הולך לקנות g2

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אני רואה אנשים עם הפאבלט G2 הזה ברכבת או במקומות אחרים ואפשר לראות בבירור מה הם עושים במכשיר ואפילו טקסטים וצ'אטים..
  לא רוצים להגיע?! אני עם 4.7 מעל שנה ולא תמיד מסתדר עם הגדול, עם זאת אינני מוכן לחזור לאינץ אחד פחות בגלל ההרגל. באמת שאין צורך מעל 4.5 לרוב האנשים. מצד שני כן יש צורך במפרט חזק הבעיה שהוא מגיע בגדלים מגושמים. אני אישית כרגע מרוצה עם 4.7" ו snapdragon 600 רק שהייתי צריך לייבא אותו מסין כי לא קיים פה

 • טוב, זו דעתך ואני מכבד אותה…
  הכל עניין של העדפה אישית.
  אני נשאר עם הנקסוס 5
  הנה מה שחושבים טובים ורבים – המשתמשים.
  טול קורה יא באבא…

  http://www.phonearena.com/phones/compare/Google-Nexus-5,LG-G2/phones/8148%2C7969

  • משתמשים במיוחד משתמשים מתקדמים טכנולוגית תמיד מסונוורים ממכשירים של גוגל עצמה וסולחים לה על הכל. בנוסף מרבית המשתמשים לא באמת השתמשו בשניהם. אפל מנצחת במדדי שביעות רצון כבר שנים…

 • אוראל אמסלם

  זה טעם אישי כמובן,אבל אני לא מוכן לשמוע שום דבר רע על נקסוס 5.פשוט תענוג!לגבי הרמקול-יש מוד שמתקינים מהריקברי(הכפלתי את העוצמה של הרמקול של המקסוס 5 שלי פי 2!).רומים-ברור שיש הרבה יותר לנקסוס…ואני חושב גם שהגודל של הg2 עובר את הטעם הטןב.בפועל אין הרבה הבדל,אבל הנקסוס 5 מרגיש יותר קטן וזה מצוין.אני השגתי את הנקסוס 5 חדש בקופסא 32 גיגה ב1700 שקל,אני רוצה למצוא את הg2 בכזה מחיר!

 • אלי

  אני חושב שיש תקלה במצלמה של הנקסוס שהשתמשת בו לבדיקה. אני צלם במקצועי ולא הבחנתי בבעיות שאתה מציין. המצלמה עושה עבודה טובה מאוד ביחס למצלמת הG2 שלמרות הרזולוציה הגבוהה שלה יש בעיות של חדות וצבע

  • הי אלי, תמיד יש את הסיכוי שהמצלמה הבודדת בעייתית, אבל מבדיקה שלי בסקירות אחרות לא מעט בלוגרים מצליחים הגיעו בדיוק למסקנה שלי בסקירות שלהם. יכול גם להיות שאתה מצלם כמוני רק על ידני ולכן לא סובל מתוכנת המצלמה של הנקסוס שפשוט לא מחשבת חשיפה בצורה טובה באופן קונסיסטנטי.

   רן

 • Nachum37

  לזו יקרא ביקורת איכותית! בשונה מכל ההשוואות בין נתונים שהייתי יכול לעשות בעצמי מבלי לראות את המכשירים.

 • דני

  לגבי המצלמה של נקסוס זה שקר. רוב הפעמים יוצאות תמונות די טובות. רק חבל שהן לא במסך מלא. במחשב התמונות שלו נראות מרשימות יותר. אבל הוידאו בנקסוס פשוט מעולה. הכל בזכות מייצב התמונה האופטי שעובד מצויין

 • אור

  יש דווקא לא מעט רומים לg2, רק צריך לחפש ומוצאים כ5-6 רומים גדולים ועוד כמות זהה של רומים שנגזרים מרומים אחרים.

  • יש רומים לג'י 2 אבל מהנסיון שלי חוץ מפרדוס, קלאודי ו-CM הרוב ממש לא מספקים חווייה יותר טובה מהסטוק.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  תפסיקו להגדיל את המסך!!! לנקסוס 5 יש את גבול הטעם הטוב בגודל מסך.. חוצמזה שהוא מכשיר מעולה והטריק של כפתור בגב המכשיר לא עובד ולא נוח… אין על נקסוס 5 המכשיר הכי מושלם כיום

 • אאא

  השוואה טובה!

  שני נושאים חסרים:

  1. ישנם דיווחים רבים על בעיות קשות במצלמה של ה-G2. בעיות קצת חריפות יותר מהתיאור העדין "בתאורה חלשה המיקוד פחות מלהיב אבל שמיש". תלונות על פוקוס איטי מאוד, תמונות מגורענות ברמה מגוחכת וכו'.

  2. בנוסף, מכשירי G2 רבים סובלים מתקלה מובנית ב-GPS (ניתוקים במהלך ניווט), שמצריכה טיפול במעבדה.

  • ישנם דיווחים על הרבה דברים אבל אני לא לא אתמצת לך כתבות של אחרים כי את זה אתה יכול לבד.
   אני צילמתי מאות תמונות טובות עם הג'י 2 ומעל 90% מהזמן הן שמישות לגמרי.
   הניווט אצלי היה תקין לגמרי, הפורום שמעתי על בעיות GPS אבל אני לא יכול לדווח על בעיות שלא ראיתי.
   יש סוקרים שסתם מסנתזים ביקורות של אנשים מחו"ל, בעיני אם אתה לא סוקר מתוך שימוש פיזי שלך אז זה לא שווה הרבה לקונה הפוטנציאלי. גם אם זה אומר שלא תיתקל בכל בעיה שנתקלו בה בעולם.

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    זה מעולה שאתה כותב רק את מה שחווית בעצמך.
    וזה עוד יותר מעולה שאתה באמת עונה לתגובות !

 • LG

  לא כל כך קשור אבל בעניין הפאבלטים מתי g pro 2 יגיע לארץ?

 • קובי

  עומר, זה ממש לא קשור לכמות הppi שיש לכל אחד, זה יותר קשור לצבעים של המסך והבהירות שלו.

 • בורה

  אחלה כתבה.. רמה גבוהה, נהנהתי מאוד לקרוא.. אל תקשיבו לעומר, הוא יכול לראות פיקסלים עם העיניים..

  • יוסי כהן

   אישית אני תמיד אעדיף את הנקסוס או רום CM.
   ולגבי עומר… כל אחד יכול לראות את הפיקסלים עם העיניים אז כן DPI כן משנה.

 • תומר

  כתבה יוצאת מן הכלל..
  בתור אחד שעבר מ g2 לגלקסי 5 . אני חייב לציין שהממשק של LG מטוס לעומת זה של הגלקסי 5

 • לינוי לוי

  כתבה כתובה היטב. בכל אופן לא שיניתי את דעתי שה G2 עדיף

  • כל אחד משתמש בפונקציות אחרות ומעדיף דברים אחרים. יש כאלו שכל העומס של תכונות בג'י 2 מפריע להם ויש כאלו שמסתכלים על הממשק הערום של הנקסוס ואומרים שהוא משעמם ונטול שכלולים.
   המטרה היא לא להפוך את הדעה שלך. אם טוב לך עם הג'י 2 אני האחרון שינסה לשכנע להיפך.
   אם היית מתלבטת מי מהם לקנות אני מקווה שהכתבה הייתה נותנת לך קצת מידע שלא מוצאים בנתונים כדי לעזור לך לקבל את ההחלטה.

 • עומר

  השוואה ממש לא הוגנת,
  איך בדיוק בקטגוריה של המסך "שוויון עם התאמה אישית ל G2" כאשר באופן עובדתי מוצג כי בחומרה של המכשירים של Nexus 5 יש 445 ppi, בעוד של LG G2 יש 423 ppi? נו באמת אלו עובדות -_-

  • A8

   חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח השוואה לא הוגנת? מה רצית שgoogle יעשו מסך פחות חד כדי להתחשב בlg שעשתה פחות מהם?

  • שוויון כי PPI זה לא הקריטריון היחיד לאיזה מסך אתה אוהב יותר. יש כאלו שמעדיפים צבעים קרים ויש כאלו שמתים על הנטייה של סמסונג ו-LG להגביר את הרווייה של הצבעים. אם רצית רק השוואה קרה של נתונים יכולת לסמן compare באתר של gsmarena . כאן תקבל את דעתי ולא סתם הקאה משעממת של סטטיסטיקה.

 • טל

  אני ממש מרוצה מהנקסוס 5 שלי פשוט טלפון מעולה אין לי מילים

 • רוני

  תודה אחלה כתבה מאוד נהנתי לקרוא אותה.

 • lolololol

  קצת באיחור אתם לא חושבים?

 • Andrei

  אשמח אם תעשו השוואה בין הG2 לNOTE3
  שם התחרות צמודה יותר ויותר מותחת…הן מבחינת סוללה והן מבחינת איכות מלמה ומסך.